Umrezavanje racunara

Umrezavanje racunara

Pozdrav drugovi

treba mi objasnjenje kako umreziti racunar da bi koristio internet, situacija je sljedeca

Imam kucnu mrezu, wirelles router laptop i tower

na laptopu koristim internet preko wirelles-a po potrebi kad nesto skidam idem preko mreznog kabla

kako kreirati konekciju da bi koristio tower preko mreznog kabla, kad spojim kompjuter na routeru upali lampicu i kompjuter prijavi spajanje

mislim da mi ne treba vise mrezna karta.

treazio sam po google-u ali ne znam sta je tacno ono sto meni treba ako ko zna nek napise ili mi napise link

hvala vam unaprijed ;)
 
nist ja tebe ne kontam :icon_confused:


imas router, i to sa wlan, na njega se kacis sa laptopom pomocu wlan, a ponekad i sa lan......

kako umreziti, pa preko tog rutera spoji komp sa lan, a lapic sa wlan, napravi im istu radnu grupu i to je to, eventualno IP dodjeli neki mada i ne moras, i umrezeni su,,,
 
jednostavno ovako da kazem nemogu koristit internet na toweru kreko lan-a kad ga spojim na router samo prijavi da je umrezen

da li je uopste potrebno kreirat neku konekciju za ovakav nacin povezivanja :icon_question:
 
Član
c0d14c je napisao(la):
a da jednostavnije uzmes usb za komp da mozes i njega Wlan ?
Najpametnije rjesenje,za nekih 25 KM imas wlan na toweru bez ikakvih kablova...
A ako neces to,vidi na laptopu jel ti automatsko dodjeljivanje IP adrese posto ti radi,pa i na toweru podesi lan kao na laptopu...
 
ne treba mi nikakakva vise oprema, jer kad sam kupovao novu antenu za net i router od internet operatera rekli su mi samo da mi treba crossover kabal koji vec imam samo trebam napravit pristup internetu za drugi racunar

kad su mi to rijesavali nisam imao monitor da naprave inace sad nebi pitao ovo sto pitam hehee

rijesit cu

svakako hvala vam ;)
 
Član
Ma druze,kakav crni crossover ako imas router...iskomplikovalo ti se umrezavanje kao da popravljas mali hladnjak kroz otvor za ventilaciju :D
Daj da ti rijesimo to,reci nam koji je net,koju opremu imas pa da se to spoji kako treba...
 
Top