Ulje za PD motore?

Ulje za PD motore?

Član
Jebga nek provjeri neko ko zna. Ima li ko iskustva sa Mannol uljima?

Davno sam ja u Golfa sipao Mannol ulja i filtere zracne.. Nije lose ulje uopce.

Ma ne znam sto se tice ovog Castrola sto sam sipao: motor dosta tiho radi, ne trosi ulje. Boca regularno izgleda, hologrami, naljepnica ispod cepa. Ali opet nikad covjek nije siguran. Doduse, Likvi Moli je mozda i najbolji odnos cijena-kvalitet, vrlo pozitivna iskustva i sa tim uljem. Bas cu sljedeci servis vidjeti, da mi donese covjek Castrol iz Svice. Pa da napravim komparaciju, ako se moze i napraviti. :)

Jednom sam i Valvoline sipao isto tako fino ulje.
 
Shell, total, likvi moli, valvolin, wolf (nema kod nas steta).. Ima jos dobrih ulja ali castrol na reklami podmazuje spejs satl i to ga prodaje.
 
Član
Joj po ovoj prici, izgleda trebas biti clan neke masonske loze da bi dobro ulje nabavio. Samo raditi servisne intervale redovno i gradaciju prema fabrici. Nema puno tu pameti. A sto god se naspe od gore pobrojanih, motor ce raditi ko sat (naravno ako se redovno odrzava).
 
Ma daleko od tog moke, nego neko prodje s popustom i provjerenim uljem a neko na srecu. Ma da sve su to krsevi sta da vozimo nesto 500+ks onda bi morao traziti neki kvalitet provjeren ovako mu nece nista biti. Bitno da ga ne hvali i da se mijenja redovno
 
Gdje uzet original Total ulje? Po preporuci proizvodjaca, u moj auto ide 5W-30 Total Quartz....do sad sam prvi put mali servis radio u ovlastenom servisu i oderali me 260KM...jebes filtere...ionako ih mijenjat na 10k kilometara...nisu sigurno ti u ovlastenom bolji od onih u npr Motorexu...
Zato mi je bar bitno da je ulje original....
 
Član
Gdje uzet original Total ulje? Po preporuci proizvodjaca, u moj auto ide 5W-30 Total Quartz....do sad sam prvi put mali servis radio u ovlastenom servisu i oderali me 260KM...jebes filtere...ionako ih mijenjat na 10k kilometara...nisu sigurno ti u ovlastenom bolji od onih u npr Motorexu...
Zato mi je bar bitno da je ulje original....
Zna Oggy, samo mora se nasteliti. :D
 
Top