Ulje na spoju intercoolera

Ulje na spoju intercoolera

Član
Pojavilo mi se ulje na spoju Intercoolera i crijeva koje ulazi u njega, dešava se otkad je mijenjan zupčasti pa to crijevo demontirano, ranije nije ništa curilo ni kapalo. Motor je ok, ne troši ulje, zračni filter čist. ulja nema puno, ciri samo kad auto malo forsiram pa poslije vidim ispod mrlju. Zanima me može li se ovo crijevo što ide na intercooler kupiti novo ili je možda problem u šelnama jer ne dihta dobro. vjerojatno se to dešavalo mnogima pa molim za savjet, jer me živcira ulje ispod auta.
fa7qt3.jpg
Nisam još skidao pa ako je neko već radio neka piše :cool:
 
Pa zracni filter ti nikad nece biti zaprljan jer sve uljne pare motor ponovo uvlaci u sebe ili se "slegnu" uljne pare u crijevima intercoolera pa ti se ovo desava... ovo kod tebe je malo vise masno pa se vjerovatno talozenjem nakupi i stvore se kapi... svako crijevo intercoolera je manje vise masno ali ovo po meni je malo vise, nek' me neko ispravi ako grijesim... :icon_question: mozes probati dotegnuti selnu, bar to nije neko mudro slovo ili skinuti crijevo intercoolera i oprati ga dobro ;)
 
Član
Te se šelne lahko razjebu ako ih ne skineš kako treba, kupi normalnu šelnu i stegni to kako treba
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Pa zracni filter ti nikad nece biti zaprljan jer sve uljne pare motor ponovo uvlaci u sebe ili se "slegnu" uljne pare u crijevima intercoolera pa ti se ovo desava... ovo kod tebe je malo vise masno pa se vjerovatno talozenjem nakupi i stvore se kapi... svako crijevo intercoolera je manje vise masno ali ovo po meni je malo vise, nek' me neko ispravi ako grijesim... :icon_question: mozes probati dotegnuti selnu, bar to nije neko mudro slovo ili skinuti crijevo intercoolera i oprati ga dobro ;)

Potpisujem ovo gore...
 
Član
DaMs-82 je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Pa zracni filter ti nikad nece biti zaprljan jer sve uljne pare motor ponovo uvlaci u sebe ili se "slegnu" uljne pare u crijevima intercoolera pa ti se ovo desava... ovo kod tebe je malo vise masno pa se vjerovatno talozenjem nakupi i stvore se kapi... svako crijevo intercoolera je manje vise masno ali ovo po meni je malo vise, nek' me neko ispravi ako grijesim... :icon_question: mozes probati dotegnuti selnu, bar to nije neko mudro slovo ili skinuti crijevo intercoolera i oprati ga dobro ;)

Potpisujem ovo gore...

Skidana su ranije crijeva od turbine prema ic i nema u njema puno ulja, malo po zidovima, znači to se s vremenom nataloži i onda pri malo jačoj vožnji izbije na ovom spoju. znači zanima me kako ovo najbolje zadihtat, nabavit novo crijevo i šelne ili se može i ovako nekako sredit
 
Član
Svaki Turbo dizel kojeg sam imao je imao ovog ulja oko intercoolera, po riječima majstora to nije ništa zabrinjavajuće to je normalno, neke uljne pare :icon_question: tako da nisam nista ni dirao.
 
Član
elmo je napisao(la):
Svaki Turbo dizel kojeg sam imao je imao ovog ulja oko intercoolera, po riječima majstora to nije ništa zabrinjavajuće to je normalno, neke uljne pare :icon_question: tako da nisam nista ni dirao.

Znam da je normalno da ima malo ulja, ali mi nije normalno da mi curi po garaži i gdje ga parkiram, jer prije skidanja navedenog crijeva nije puštalo ni kapi:icon_smile:
 
Legend
pa brate sta mislis da probas skinuti ovo crijevo, to ocistit malo i stegnut ili jacom ili duplom selnom ?
svakako da je normalno da ima ulja, nije normalno da kapa to je logicno, pokusaj stegnut dodatno i to je to..
 
Član
nije normalno da ima toliko ulja, šta ćeš dobiti ako dobro zatvoriš to crijevo, samo više ulja u interkuleru, a neće kapati, super ali zapitaj se prvo odkud toliko ulja, ako je ono procurilo na interkuleru onda ti druže imam jednu malo tužnu vijest, nisu to uljne pare već ti je turbo pri kraju, auto kod majstora i neka to pregleda, jer puno ulja u interkuleru nije dobro jer ga motor može povuči i onda dobiješ sranje zvano iber tura, a to može biti fatalno ;)

nadam se da nisam u pravu, ali poslušaj me, obavezno kod majstora ;)
 
GTI TDI je napisao(la):
nije normalno da ima toliko ulja, šta ćeš dobiti ako dobro zatvoriš to crijevo, samo više ulja u interkuleru, a neće kapati, super ali zapitaj se prvo odkud toliko ulja, ako je ono procurilo na interkuleru onda ti druže imam jednu malo tužnu vijest, nisu to uljne pare već ti je turbo pri kraju, auto kod majstora i neka to pregleda, jer puno ulja u interkuleru nije dobro jer ga motor može povuči i onda dobiješ sranje zvano iber tura, a to može biti fatalno ;)

nadam se da nisam u pravu, ali poslušaj me, obavezno kod majstora ;)

To sam i ja mislio napisati ali sam odustao od toga... slazem se, zato sam i napisao da ovde ima malo vise uljnih para jer cim se nakupi da stvori kapljice onda nije normalno... moze se stegnuti ali ces kroz neki period nakupiti toliko uljnih para tj. kapljica u crijevu intercooler-a da ce to motor povuci u sebe + turbo je tu koji ce to srknut sad pa sad a to nije nimalo dobro...

druze, moj savjet je da crijeva intercooler-a skines, dobro operes i ponovo sve stavis sa novim selnama koje to mogu fino stegnuti... ako si u mogucnosti, otidji kod majstora nek ti provjeri turbo po potrebi ga zamijenis jer potrosen turbo moze motoru svasta napraviti... pa ti vidi ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
nije normalno da ima toliko ulja, šta ćeš dobiti ako dobro zatvoriš to crijevo, samo više ulja u interkuleru, a neće kapati, super ali zapitaj se prvo odkud toliko ulja, ako je ono procurilo na interkuleru onda ti druže imam jednu malo tužnu vijest, nisu to uljne pare već ti je turbo pri kraju, auto kod majstora i neka to pregleda, jer puno ulja u interkuleru nije dobro jer ga motor može povuči i onda dobiješ sranje zvano iber tura, a to može biti fatalno ;)

nadam se da nisam u pravu, ali poslušaj me, obavezno kod majstora ;)

To sam i ja mislio napisati ali sam odustao od toga... slazem se, zato sam i napisao da ovde ima malo vise uljnih para jer cim se nakupi da stvori kapljice onda nije normalno... moze se stegnuti ali ces kroz neki period nakupiti toliko uljnih para tj. kapljica u crijevu intercooler-a da ce to motor povuci u sebe + turbo je tu koji ce to srknut sad pa sad a to nije nimalo dobro...

druze, moj savjet je da crijeva intercooler-a skines, dobro operes i ponovo sve stavis sa novim selnama koje to mogu fino stegnuti... ako si u mogucnosti, otidji kod majstora nek ti provjeri turbo po potrebi ga zamijenis jer potrosen turbo moze motoru svasta napraviti... pa ti vidi ;)
Ne znam kako bi mogao biti turbo loš ako ne dimi, ne troši ulje, dobro vuče, turbina ima normalan zvuk. Provjerit ću sve kad skinem crijevo kod ic, a rekao sam već da sam gledao ono kod turbine i da nema puno ulja. moje glavno pitanje i dalje ostaje ima li kupiti novo crijevo na spoju ic i ostalih crijeva i kakve šelne da stavim
 
Član
http://www.kingofring.ba/content/images/thumbs/0000648_pride_elne_300.jpeg
Kupi ovakve selne, i zamjeni oring gumice na metalnom dijelu crijeva, i 100% ces zaustavit to ulje, da ne KAPA tu, ali zapitaj se malo, ako ga zaustavis tu, il ce probit negdje drugo, il ce punit kuler, a ni jedno ni drugo nije dobro. vec su ti napisali ostali, da ne pametujem i ja.
 
Samo mi nije jasno, kako ne trosi ulje a doli ti stvara kapljice od uljnih para... ili su karike potrosene ili je turbina losa... treceg nema da ga jebes... necemo ti mi pametovati puno, ali sam se skontaj otkud tu toliko ulja... detaljno pregledaj mehanicko stanje motora i turbine ;)
 
Pozdrav,
da li si uspio naci uzrok pojavljivanja ulja na tom spoju?
Ja trenutno imam isti problem...
Lijep pozdrav,
 
Top