ugradnja plina

ugradnja plina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako sam fulio temu nek je admini premjeste gdje joj je mjesto

ovako zanima me naravno ko ima iskustva sa tim da ima ugradjen plin u autu koliko je dobro koliko nije, koliko se osjeti na novcaniku koliko ne, koliko je sigurno itd. znaci prednosti i mane toga i gdje je nabolje ugraditi plin kod koga
 
Član
tema po 142092419409 put potrazi ima vec rasprava o ovome al u svakom slucaju da ti kazem da je po novcanik extra stvar i da novi sekvent sistemi koji imaju direktno ubrizgavanje u cilindre nemaju nikakve mane i kosta oko milje a stariji koji idu na usisnu oni znaju malo zezat ali nije nikakav bauk-- znam jer sam imao takav plin a jarana par ima ovaj sekvent i svi smo ugradjivali u Sarajevu kod Radica ... jos samo da napomenem da je u sarajevu plin 77 feninga :D ...eto ukratko
 
Član
ma neka je postavio sta ima veze eto rece ti normala
ja imam plin na Dacia Logan 1.4 MPI 75 ks i s plinom predzeno 70 000 kilometara i vise i ni jedan kvar nije bio niti ce da bude ni na motoru ni insalacijama razlike skoro pa da nema extra ide sve super usteda je ogromna olovku i papir pa ces vidjet :D
 
Član
evo ja sam pokusao potraziti jer je bilo super tema o tome vec ranije i sve je objsnjeno kako treba al sad je ova search opcija totalno beskorisna...prije je i mogao nesto naci sad vec ne moze nista...
 
Početnik
kod nas takva ugradnja te izadje oko 250-300e zavisno od proizvodjaca, e sada dok sam imao plin na yugu osetio sam da malo slabije vuce a trosio je oko 8-9l gasa, pa sam morao malo da ga odvrnem na 11l da bi lepse vukao.. i dalje sam gubio oko 10% na preformansama u odnosu na benzin..

e sada, koliko sam upoznat, gas je mnooogo cistiji od benzina i kazu da cak i produzava vek motoru (tako sam barem cuo), dok ima 1% motora za koje je gasni uredjaj = smrt, tj. na koje se nikako ne preporucuje ugradnja gasa..

ako mene pitas, ako ti je golf u dobrom stanju i imas u planu da jos dosta kilometara predjes sa njim + jos ako aktivno vozis svaki dan, gas je pravo resenje za tebe ;)
 
Član
evo uspio je od treci put..naces ovde sigurno sve sto te zanima...

http://www.bhtuning.com/search.php?action=results&sid=00d5711770542f834390c54892ff9060&sortby=lastpost&order=desc
 
Početnik
lepo od tebe nodi sto si ovo iskopo ;)

samo da se jos nadovezem, u principu sam gasni uredjaj ispati sam sebe posle predjenih 30.000KM, sto je prosecan vozac predje za nekih godinu dana... sve preko toga je cista dobit ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
evo ja sam pokusao potraziti jer je bilo super tema o tome vec ranije i sve je objsnjeno kako treba al sad je ova search opcija totalno beskorisna...prije je i mogao nesto naci sad vec ne moze nista...

"vratite nam stari search"

:D:D

uspio je ipak od nekoliko pokusaja...dobar je :)
 
Član
ja imam plin u omegi, ugradjen je kod radica. za dzep je stvarno odlicno, sada je plin kod mandica 86 feninga. jedini problem je to sto nam je od ugradnje dva puta otisla pumpa za benzin, a iz bihamk-a tvrde da je to zbog plina (jer previse miruje) ... i povremeno stvarno zasmrdi :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top