Ugradnja 1.8T 20v.

Ugradnja 1.8T 20v.

Član
Prvo da vas sve pozdravim :D imam neka pitanja :D..pošto se baš ne razumijem dosta ž mehaniku..pošto ovo ljeto bi trebao ici vani zaradit neki novaca .. pa sam mislio dio novca ulozit u auto a to jest, da ugradim novi motor u svog golf II dizelaša nekog od 4ke ili 1.8t 20v ..više bi volio 1.8 turbaka ubacit.. intersuje me koliko bi me to markica koštalo odprilike motor papiri itd.. šta sve uz to dolazi majstor itd.. :D
 
Član
pozz...motor mozes naci do 1000 ima puno prepravki..ja sam stavio u keca taj motor..gledaj da nades sa elektronikom konplet jer je nju teskp naci.mjenjac gledaj od dizela ...oko 2000 sa rukama moras racunati


quote='Trpach' pid='1227836' dateline='1362906746']
Prvo da vas sve pozdravim :D imam neka pitanja :D..pošto se baš ne razumijem dosta ž mehaniku..pošto ovo ljeto bi trebao ici vani zaradit neki novaca .. pa sam mislio dio novca ulozit u auto a to jest, da ugradim novi motor u svog golf II dizelaša nekog od 4ke ili 1.8t 20v ..više bi volio 1.8 turbaka ubacit.. intersuje me koliko bi me to markica koštalo odprilike motor papiri itd.. šta sve uz to dolazi majstor itd.. :D
[/quote]
 
Član
Trpach je napisao(la):
Prvo da vas sve pozdravim :D imam neka pitanja :D..pošto se baš ne razumijem dosta ž mehaniku..pošto ovo ljeto bi trebao ici vani zaradit neki novaca .. pa sam mislio dio novca ulozit u auto a to jest, da ugradim novi motor u svog golf II dizelaša nekog od 4ke ili 1.8t 20v ..više bi volio 1.8 turbaka ubacit.. intersuje me koliko bi me to markica koštalo odprilike motor papiri itd.. šta sve uz to dolazi majstor itd.. :D

najbolje bi bilo naci kakvog stranca, po mogucnosti hvaraisano jer je manje novca, ne samo da ti treba motor i mjenjac, vec i elektronika, ovjes, bolje kocnice.. najlakse uzmes u kompletu pa lagano da se skine sve sa cetvorke i fino na dvicu da se prepakuje, osim ovog racunaj na atest i registraciju...
 
BHT Ovisnik
evo ti moj od volva 1.9 turbo, tvornicki 200ks, motor ima izuzetno velik potencijal,mnogo laksi za dizanje snage nego taj 1.8T... motor,mjenjac,instalacija sve sto ti je potrebno da se ubaci za 500€, jos je u voznom stanju:icon_biggrin:
 
Član
CoL3 je napisao(la):
evo ti moj od volva 1.9 turbo, tvornicki 200ks, motor ima izuzetno velik potencijal,mnogo laksi za dizanje snage nego taj 1.8T... motor,mjenjac,instalacija sve sto ti je potrebno da se ubaci za 500€, jos je u voznom stanju:icon_biggrin:

gdje ces volva u dvicu, grehota :lol:
 
BHT Ovisnik
tek ce onda da kida razliku od vau vau otpada:D nek malo i golf dobije na vrijednosti:icon_biggrin:
 
Član
extra

CoL3 je napisao(la):
evo ti moj od volva 1.9 turbo, tvornicki 200ks, motor ima izuzetno velik potencijal,mnogo laksi za dizanje snage nego taj 1.8T... motor,mjenjac,instalacija sve sto ti je potrebno da se ubaci za 500€, jos je u voznom stanju:icon_biggrin:
 
donamero- nemoj plašiti momka, da moras svasta mijenjati....mk1 i mk2 nisu ni slicni po pitanju ubacivanja motora....ti si u mk1 stavio od audia motor, koji je trebalo presloziti s uzduznog na poprecni i to jee mnogo posla i novca...ali kad uzmes motor iz golfa mk4 ili skode, kao sto sam ja napravio..onda imas mnjae problema, jedini problem su nosaci motora....ja cu staviti originalne iz mk4 varit cu da mogu stat..jer mi na moje ne pase, neda mi se zajj s tim, (vec sam pokusao) ovo mi je lakse,....i motor ce bolje stojati....takodjer ja ostavljam getribu od tog motora, hidro kvacilo i plutajuci zamajc..veliki intercooler ispred hladnjaka vode...i to sve ide u mk1......a kod mkk2 je to sve puno lakse..


;);)
 
Član
Ih gdje nadje u dizela.....
Treba ti sledece:
- Rezervoar, golf 2 gti ili trojka abf
- Pumpe benzina
- Mjenjac i saltejbl odkorada ili trojke abf ili sa tog auta sa koga uzmes motror
- Ste kvacila od korada,trojke abf ili ako ga dobijes sa tim motorom
- Inter kuler neki da odgovara za dvojku sa svim crijevima....
-Kompletan izduv moras mjenjati sa loncima na fi55-60
- Motor sa svim agregatima i instalacijama
-Skinuti kod kljuc
- Crijeva vode benzina,selni i tako tih qraca imas 50 do 100km
- Hladnjak sa ventilatorima... mozda moze i tvoj to treba vidjeti...
-Sat sa gti-a
i tako ne znam ni ja sta jos mozda sam nesto preskocio,sve u svemu ja bi prodao tog dizela i uzeo fabrickog gti-a sa losim motorom i napakovao ako vec hoces auto da imas!
I sve to na tvom autu ce te izaci oko 2500 sigurno sa rukama majstora i svim...
Srecno!:D
 
Član
hvala vam na savjetima puno :D.. nadam se da ću ubacit drugi motor akbda.. :D a ne isplati se drugog golfa uzimat jer sam u ovog uložio već dosta :D ..vidjet ćemo šta će biti u budućnosti ;:D
 
Član
Neecs moci proci ispod 1500 KM sa ugradnjom i svime bolje ti je prodaj svoju 2-ci pa kupi gti-a to ti je najpametnije
 
Top