Udes - naplata

Udes - naplata

Član
E sada ovako ljudi u glavnom udes od prije par godina nakon vodanja po sudu presuda je bila 50% krivica, sada me interesira da li se moze naplatit od osiguranja. I ako moze da me neko nekom dobrom advokatu uputi u vezi naplate u naprijed hvala. Molio bi samo kolege upucene u ovu materiju da prokomentarisu to jest da daju savjet. Hvala u naprijed:cool:
 
Nisam upucen u slucaj, ali akko mislis naplatiti od osiguranja ako je sud utvrdio
da si kriv 50%
moj savjet je da nadjes nekoga iz osiguranja strucnog pa s anjim vidi sta se da uraditi;)
da dzaba ne placas advokata, ako nema sanse za naplatu
 
Član
evo ovako zakonski mogucnost naplate je moguce msm mora se izvrsiti ali do dana dansnjeg ja nisam dobio ponudu od osiguranja evo gotovo 2 mjeseca cekam bar ponudu. Zakon kaze da ovinso o krivici u udesu se izvrsava naplata osiguranja. Meni je sarajevo osiguranje smjesno postalo zovem svako 20 dana isti odgovor kolegica na godisnjem kada se vrati , kolegica se vratila sada cu vas spojiti, dobar dan dobar dan da to sef treba da procijeni , sef je na godisnjem vratit ce se za sedam dana i u krug....... Imal neko prijedlog za mene sta raditi advokata sam angazirao odma na pocetku ali ocigledno je neki mulac koji blage veze nema tako da od njega nista sve su prilike..... MOLIM VASSS ZA SAVJET sezona prodje ja bez motora ?????
 
BHT Ovisnik
hmmm ja sam za svoj prosli udes angazirao odvjetnika, nakon godinu dana tek predmet dosao na sud od policije, odvjetnik me savjetuje da priznam krivicu cisto da se ne peglam vise tu jer tu inako nemogu dobit pare,osim kaznu,koja mi je sada manja jer sam priznao (svakako bih dobio i da nisam)...
Potom sam onda ja pokrenuo sudski postupak protiv njegovog osiguranja, predmet dosao na sud,bilo rociste,pa nakon par dana drugo, onda sud je imao rok mjesec dana da izrekne presudu, presuda izreknuta nedavno meni u korist sa tocno određenom svotom novca 70% njegova krivica, sada zakonski oni imaju rok od mjesec dana hoce li uloziti zalbu, ako ne uloze onda osiguranje ima rok od mjesec dana da meni isplate taj novac, ako se zale opet se ceka orciste i u krug...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
hmmm ja sam za svoj prosli udes angazirao odvjetnika, nakon godinu dana tek predmet dosao na sud od policije, odvjetnik me savjetuje da priznam krivicu cisto da se ne peglam vise tu jer tu inako nemogu dobit pare,osim kaznu,koja mi je sada manja jer sam priznao (svakako bih dobio i da nisam)...
Potom sam onda ja pokrenuo sudski postupak protiv njegovog osiguranja, predmet dosao na sud,bilo rociste,pa nakon par dana drugo, onda sud je imao rok mjesec dana da izrekne presudu, presuda izreknuta nedavno meni u korist sa tocno određenom svotom novca 70% njegova krivica, sada zakonski oni imaju rok od mjesec dana hoce li uloziti zalbu, ako ne uloze onda osiguranje ima rok od mjesec dana da meni isplate taj novac, ako se zale opet se ceka orciste i u krug...

Col3 meni je sud ovjerio punosnaznost odluke o 50% njegove krivice i sa tom odlukom sam otisao u osiguranje i sada vec 2 mjeseca cekam prijedlog njihov advokat binda suti nista sutra idem njemu u kancelariju i pravac osiguranje jer tek sam sada saznao za taj rok od mjesec dana :D Znaci mene neko tegli za nos ili ti ga usi vec 2 mjeseca.... mamu im je.em
 
Član
Posto si u Sarajeva odi do nedjarica u radon plazu....imas doel u prizemlju firmu "naplata stete" posavjetuj se s njima.. meni su oni neku odstetu ganjali i ispalo je sve ok ;)
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Posto si u Sarajeva odi do nedjarica u radon plazu....imas doel u prizemlju firmu "naplata stete" posavjetuj se s njima.. meni su oni neku odstetu ganjali i ispalo je sve ok ;)

A ima cini mi se i na c. vili kad sa glavne skrenes kod autopraone slon i samo ides do kraja ulice agenciju za naplatu stete
 
Član
Ljudi dobio sam neko pismo od njih kako se nemoze naplatit steta jer je povezan slucaj sa sukrivcom koji se zalio na ponudjenu svotu sada mi nista nije jasno vise u PM. Nedaju mi da naplatim zato sto se drugi covijek zalio koliko su mu ponudili posto je isto osiguranje.. :icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
Ljudi dobio sam neko pismo od njih kako se nemoze naplatit steta jer je povezan slucaj sa sukrivcom koji se zalio na ponudjenu svotu sada mi nista nije jasno vise u PM. Nedaju mi da naplatim zato sto se drugi covijek zalio koliko su mu ponudili posto je isto osiguranje.. :icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused:

Nemoze ti to niko rijesiti na forumu....jel ti problem otici do avaza rekao sam ti...firma naplata stete, ljudi imaju advokate, sve zivo...posavjetuj se i cao...il odi do grbavice na skretanju za vraca ima neki advokat cini mi se zove se dragan to je najjaci lik za naplatu stete sto postoji u sarajevu jer je on koliko sam cuo radio u eurohercu zna sve rupe...
 
Top