U gradskom autobusu ubijeno 6 osoba

U gradskom autobusu ubijeno 6 osoba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo upravo cuo od prijatelja, pa sam potrazio vise informacija na internetu pa nasao na Tuzlarijama

Tragedija u Lipnici
U gradskom autobusu ubijeno nekoliko putnika


Prema još nepotvrđenim informacijama, u Lipnici se jutros dogodila prava tragedija. Muška osoba ušla u je u gradski autobus u Lipnici i pucajući iz automatske puške ubila vozača i 5 putnika. Postoje indicije da je ista osoba ubila još tri osobe u jednoj kući. Ubica je uhapšen a zvaničnu informaciju objavićemo čim je dobijemo. (S.M.)

Ako je neko negdje postavio nek brise post.
 
Član
Vijest o tragičnom događaju jutros u Lipnici potvrđena je iz MUP-a TK . Tomislav Petrović ( 1963) iz Lipnice, iz vatrenog oružja ubio 6 osoba. Prvo je ubio troje komšija u njihovim kućama a zatim je ušao u gradski autobus i ubio još tri osobe te teško ranio vozača.
Ubica Tomislav Petrović uhapšen je i priveden u MUP TK.
 
Član
Evo upravo slusam na radio. Covjek je prvo ubio 3 osobe u nekoj kuci, poslje toga se uputio prema autobuskoj stanici gdje usao u autobus i ubio jos 3 osobe i ranio vozaca.
 
Član
Gle komentara od nekog sa tuzlarije.net

(3) nike 29.05.2008. u 08:51
Srecom jutros ne odoh tim busem.
 
Član
Evo update:

(21) brzi 29.05.2008. u 10:05  

Navodno, taj Tomislav radi u Hr kao i vecina hrvata iz Lipnice. Ima dvije kcerke i suprugu. Saznao je da mu se kcerka zabavlja sa narkomanom,dosao kuci i zatekao ga kod kuce. Uzeo pusku da ih pobije, prica se da je ubio zenu i jednu kcerku a drugu ranio. Momak je u toj frci pobjegao u autobus, a ovaj za njim i pucao u busu gdje je od jednog djeteta ubio oba roditelja,ima ranjenih medju kojima je i vozac gsp-a za koga kazu da je podlegao.

(24) curica_ 29.05.2008. u 10:10

Vozac autobusa nije podlegao,operisan je i nalazi se van zivotne opasnosti...
Koliko sam ja cula osobe koje su ubijene su u dobi od 50-55 godina.MUP je najavio pressicu u 11 tako da nove informacije tek oko 12....
 
Član
***** ga usta stara...a ja hocu da idem busem u Lipnicu na bazene...e nema nista od toga...il kolima il bajsom...:) zao mi ovih ljudi u busu...
 
Član
Kod:
“Nakon što je ubio trojicu komšija u njihovim kućama, Tomislav Petrović je krenuo ka autobusnom stajalištu i sa pištoljem ušao u gradski autobus gdje je ubio još troje ljudi i ranio vozača autobusa. Vozač je teško ranjen nakon čega je uz pomoć mještana ovog naselja, koji su mu pružili prvu pomoć, uspio doći do UKC-a u teškom zdravstvenom stanju”, kazao je Miralem Malkić, portprol Ministarstva unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona.

U jednoj kući ubio je bračni par Miju i Kaju Petrović, a u drugoj Ivu Markanovića.

Prema informaciji Službe za komunikacije UKC Tuzla, u ranim jutarnjim satima u Univerzitetski klinički centar Tuzla primljen je Mursel Čović (1967.) s povredama nastalim vatrenim naoružanjem. Riječ je o teškim tjelesnim povredama. U toku je operativno zbrinjavanje nastalih povreda. Pacijent je za sada van životne opasnosti.

Policija Tuzlanskog kantona uhapsila je ubicu koji se trenutno nalazi u prostorijama MUP-a kantona nakon čega će biti predat nadležnom tužiteljstvu.

Za sada niko ne želi govoriti o motivima jutrošnjeg masakra u Tuzli. 

"Počinitelj je poznavao sve ubijene, radi se o tri muškarca i tri žene, no o godištima i detaljima zasad ne bih govorio," rekao je Izudin Šarić, glasnogovornik Ministarstva unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona.

Prema neslužbenim informacijama, ubica prije masakra nije bio u sukobu sa žrtvama niti se s njima posvađao. [b]Mještani tvrde kako je Petrović odranije poznat policiji zbog agresivnih ispada.[/b]

Više detalja bit će saopćeno na vanrednoj pres-konferenciji MUP-a i Kantonalnog tužiteljstva koja bi trebala biti održana danas u 14 sati, prenosi Fena.

Najjaci mi je ovaj dio da je odranije bio poznat... eto vam ga sad, sad ga upoznajte jos bolje gosp. policajci. Sta policija poduzima sa ovakvim "odranije poznatim" slucajevima? - Nista! Cekaju da naprave sljedeci.

Pogledaj dom svoj, andjele
I skini paucinu s ociju
Videces prizore potresne
Videces nesrecne i bolesne
Videces cemer, smrt i jad.

Pogledaj stado, andjele
Sve samo bogalji i prosjaci
Slepi tumaraju u gomili
Svima su kicmu polomili
Od tebe ocekuju spas

Pogledaj bagru, andjele
Njihova dusa je prokleta
Svima su stavili amove
Sebi sagradili hramove
Ruke im ogrezle u krv

...
 
ja mislim da taj tip(sto je puco)radi u sloveniji,a vecinu nastradalih znam licno:(
posto je lipnica odma do brezaka,gdje ja zivim
steta ljudskih zivota:(
 
Član
Trebali su ga odma ubit na licu mjesta djaba su ga fatali..... takve treba sve ubijat odma ..
 
Član
i propagiraju da je zdravije se autobusom vozati, nego autom jos pogotovo sad gdje gorivo svakim danom sve skuplje.. a vidi ovo..

ja nikad necu taj tip covjeka moci razumjeti, hajde pukne film, to je dosad osjetio svako. ali da ovako neko prolupa i ide ubijati to nije shvatljivo nikako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top