Tuning Motora - Cipovanje - Remap ; Sta je to?

Tuning Motora - Cipovanje - Remap ; Sta je to?

sto ste navalili na momka, cekajte dok polozi i dok mu stari kupi tog famoznog japanca 1.0 ili 1.3 sa 3 klipa, pa ce kad bude sipo od svog dzeparca rec: ej sto ja pojedo govno za plin :D:D:D:D
 
Član
Evo ja priznam da pojma nemam nista o remapiranju auta. Ima li neki vrli znalac od vas svih ovde koji ste se izjasnili da znate sve o ''cipu'' kako neki kazu,pa cak i dotle ide da njegov rodjak ili brat,ko li vec od 9 godina zna sve o ''cipu'' a ja 30 i kusur godina sprcah a nemam pojma.
Evo sad najozbiljnije, ima li neko da to meni onako na brzaka ali ipak kvalitetno objasni,kako ja sad da remapiram svoje vozilo. Znaci nista google,nista drugo,samo neko od vas koji se izjasniste da znate materiju o tome.
Zahvaljujem dobroj kakvoj dusi ako se nadje vec...
 
Mene zanima taj čip tjuning, šta trebam uraditi da podignem snagu do nekih 340KS, je li može iz televizije, videa, ili kompjutera čip ili mora biti baš specijalno od auta ? Čuo sam od nekoga da se podizanjem snage (čipirajući motor) smanjiva potrošnja i produžava trajnost motora, e sad, ja računam ako udvostručim snagu da će mi auto trošiti 4.5 - 5 litara (sad troši 9-10), i da će moć prijeći 500 000km.
 
Član
Mene zanima taj čip tjuning, šta trebam uraditi da podignem snagu do nekih 340KS, je li može iz televizije, videa, ili kompjutera čip ili mora biti baš specijalno od auta ? Čuo sam od nekoga da se podizanjem snage (čipirajući motor) smanjiva potrošnja i produžava trajnost motora, e sad, ja računam ako udvostručim snagu da će mi auto trošiti 4.5 - 5 litara (sad troši 9-10), i da će moć prijeći 500 000km.
na punom gasu
 
Top