Trebam savjet: Clio 1.2 16v ???

Trebam savjet: Clio 1.2 16v ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle ljudi teska dilema...

u potrazi sam za autom i konkurencija je uzas :)

Ugledah extra ocuvan Renault Clio 1.2 16v 55kw, 2001. godiste, 4/5vrata full oprema 150.000km presao.. cjena-oko 9.000km do registracije

Ali autic je stvarno cakum pakum sto bi rekli, utegnut... sad znam da taj motor nije nes posebno ali opet ide fino.. imal ko ovaj "zlio" :D da mi kaze kako ide, kako trosi grad/otvorena cesta...

drugi kandidat mi je 200. seat ibiza 1.9tdi.. znam da je ona po svemu bolji izbor.. al meni ovaj zlio za oko pao... stas kad sam naopak..
 
Član
Na tebi je... sto se tice Clia, znam samo da je jako tjesan narucito pozadi, gdje putnici niti imaju mjesta za koljeno niti za glavu...
sjedi se skroz u nepravilnom obliku... a moze se reci da je za svoje god. i solidno km presao.
 
Član
hehe znam da je tijesan vozio sam se u takvom ali od putnika u mene eventualno djevojka :D nisam porodicni covjek nit volim vozat "stoku" ;D
 
Član
ma nema veze sto nisi porodicni covjek, malo je auto a i fakat je puno preso... ja mogo uzet sebi 106-icu peugeot-a, bio ko lutka, sa felgicama i svim, al koji ce mi kad je mal. radije cu jos malo dijelit auto s roditeljima pa uzet nesto vece... tako da ti savjetujem da uzmes ibizu... :)
 
Član
buraz ja imam clio 1.2 motor al nemislim da je 16v jer je 93 godiste al trosi kad ga lijepo vozis 5 litara a najvise 6.5 kad ga ubijas hehe al 1.2 masina pa je to grijeh cepat al ide 170 kmh eheh..
 
Član
haha daj mi 20.000 da si uzmem onda sto mi se uzima :D

a sto se tice kilometraze.. hm.. barem nije spustana..za razliku od 90% auta koja se prodaju kod nas i na autopijaca.ba sa "servisnim knjizicama" koja su presla ovoliko pa i vise a pise im 90.00 ili 100.000km... tako da mi to nije neka briga..
 
e ovako, moja sestra vozi clio 1.2 16v iz 2002.god, znaci i ja sam ga vozo jako puno, auto je extra, prelijepo ide, do stotke ima extra ubrzanje, jedino kad dodje do 160km/h ko da ga neko klapi po usima. Prosjecna potrosnja je izmedju 6 i 8 lit, u gradu se zna popet na 9lit, ali i to je podnosljivo, auto je pravo zahvalno, gotovo nikada se ne kvari, samo redovan servis i nikakvih problema. Ja ti ga toplo preporucujem, za tu lovu, to je fantasticno vozilo. Jedina mana je to sto je stvarno malo auto i ima jako malo prostora unutra, ali je i plus kada ga parkiras u gradu.
 

edo

Član
šta vam je ljudi ovi mali auti(clio,punto,corsa)sa malom kubikažom lete,ne možeš ih stići na semaforu,1.2 16V je extra motor,ne znam do tebe je...
 
Član
Ibiza jako lijepo auto,ali meni clio bolji,jako udobna auta,a idu fino,trosi ko upaljac,a nije previse skup! S obzirom da nevozas nikog sem djevojke,ja preporucujem zlia :) a sto kaze djulba mali autici,nemozes mu nista sa audijem ili bmwem na semaforu i po gradu,ova moja toyota 993ccm 43kw nekih 850kg,pa ko blentavo,vjeruj! Drzi se clia!!!
 
Član
nista danas gledam da oba pogledam... ibiza malo jaca i veca, clio mi je ljepsi + benzin je.. neznam vise volim bnzinca manje kubikaze nego dizel vece.. vidjet cemo jos..
 
Član
Brat i ja imali Clia 1.2, super auto. Udobno maximalno. Trosio negdje oko 6-8. Redovan servis radili, i nije se kvario. I prodali, pa opet uzeli Clia, sad je 1.5 dci. Tako da ne bi trebao imati fule s njim. A iskreno, moje misljenje je da clio puno kvalitetnije i bolje izgleda sto se tice unutrasnjosti, nego ibiza.
 
Član
Lijep autic,malo trosi i udoban je za svoju velicinu i kilazu.Mana mu je sto nema nazad prostora ali i to nije neki problem.Majstori ga ne vole zbog elektronike i za neke previse komplikovane struje.
Znam par njih koji kazu sta cu ja raditi na njemu kad nemam ni kljuca za svjecice.Svjecice se odvrcu "14-om i rijetko koji majstor ima taj kljuc.A malo je teze i naci te svjece jer idu samo na njega.Sto se tice svega ostalog mislim da nebi trebao imati problema.
 
Član
ja sam vlasnik jednog tako indeticnog  samo sto je presao 81000km i dvoja vrata, full oprema 1,2,16V, slazem se sa odg da lete a i da je mal prostor samo mislim da auto uopste nije lose bar sto se tice enterijera kvalitete jes malo skup na dijelovima al moze se nategni buraz...
PS taj je puno presao za godiste
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top