Toyota Corolla TS

Toyota Corolla TS

Član
Dva druga svijeta. Corolla mnogo brža, motor je fantastičan. Definitvno najbolji dio auta. Koliko god je motor dobar toliko je suspenzija za moj pojam sportskog auta loše podešena. 99% ljudi bi bilo oduševljeno ležanjem i ponašanjem auta u krivinama ali ja sam navikao na mnogo bolje :D
 
Snaga ista a Corola lakša 150-200 kg, kad ne bi bila brža ne bi valjalo.:)

Pretpostavljam da su na standardni ovjes nabacili skoro 200 ks. :)
 
Član
E i ti drug tražiš dlaku u jajetu. Haj da se mijenjamo da vidiš kako ležanje postaje poskakivanje i naginjanje.
:)
 
Član
Nije samo do mase, motor ima specifičnu isporuku snage. Do 6000 rpm je poprilično mlitav, iznad oslobodi svu snagu sve do 8200. Svaka slijedeća brzina je na promijeni brzine do blokade opet iznad 6000 rpm. Konstantno možeš biti u zoni brutalne isporuke snage i to je ono što oduševljava kod ovog motora. Normalnom vožnjom zbog mjenjača sa 6 brzina i malom masom se može voziti jako štedljivo. 6.5-7 litara otvorene vožnje. Prosjek pola grada pola otvorene mi je 8.8 litara :) U biti imaš 2 motora u jednom autu. Penzionera i sportaša.

Istina, prefacelift imaju identičnu suspenziju kao i obične Corolle koje čak ni u klasi običnih kompakata nisu neka vozačka auta. Vrline su velika pouzdanost, kvaliteta izrade i materijala. Tek na facelift modelima TS-a je poboljšana suspenzija ali mizerno.
 
Član
Prinova u obitelji, potreba za većim autom...Mjenjam nick u ZELA SDI :p

Malo da se financijski oporavim i uzimam 106 gti kao rezervno auto za gušt :)
 
Top