Touareg problem

Touareg problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naime nece da vuce uzbrdo, najveca brzina mu je 40km/h :S Nizbrdo ili po ravnom se ponasa normalno al' kad treba krenuti negdje gdje ima malo brda nece da vuce nikako. Auto ne prijavljuje nikakve kvarove, serviser kaze da je do loseg goriva. Pa je jedan majstor rekao da moze biti problem zato sto auto ima gradjen chip. Ako ko moze pomoci cjenio bih ;) VW Touareg TDI (neki ne znam tacno koji motor)
 
Nije mi jasno, ako ne moze da vuce uzbrdo, onda ne moze normalno vuci ni u ravni, nije to do uspona vec do turbine najvjerovatnije. Pretpostavljam da se taj Touareg po gradu vecinom vozi?
 
Kao sto vec kolega rece kako to da ide po ravnom normalno a uzbrdo nece? Da li on ima na ravnom jako ubrzanje? Da li ima powerbox ili je remap radjen? Ja ne bi rekao da je do goriva!
 
Član
olensoner je napisao(la):
Nije mi jasno, ako ne moze da vuce uzbrdo, onda ne moze normalno vuci ni u ravni, nije to do uspona vec do turbine najvjerovatnije. Pretpostavljam da se taj Touareg po gradu vecinom vozi?

Upravo tako, voza se po gradu vecinom ali kad treba otici na planinu ili neko naselje koje je u brdu tu nastaju problemi. Po ravnom radi najnormalnije, vuce kao i uvijek sve normala, ali kad treba ici uzbrdo jedva ide ne moze preci 40km/h.
 
Član
beZZa je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Nije mi jasno, ako ne moze da vuce uzbrdo, onda ne moze normalno vuci ni u ravni, nije to do uspona vec do turbine najvjerovatnije. Pretpostavljam da se taj Touareg po gradu vecinom vozi?

Upravo tako, voza se po gradu vecinom ali kad treba otici na planinu ili neko naselje koje je u brdu tu nastaju problemi. Po ravnom radi najnormalnije, vuce kao i uvijek sve normala, ali kad treba ici uzbrdo jedva ide ne moze preci 40km/h.

Turbina.
 
Kao i sto sam pretpostavio, do turba je, u ravni ''prosjecan'' vozac ni ne osjeti to, ali odi na auto-put ili malo jace ga provozaj po gradu vidjet ces da ne ide.
Koji je motor R5 ili V6 ili ne daj Boze V10?
 
Član
olensoner je napisao(la):
Kao i sto sam pretpostavio, do turba je, u ravni ''prosjecan'' vozac ni ne osjeti to, ali odi na auto-put ili malo jace ga provozaj po gradu vidjet ces da ne ide.
Koji je motor R5 ili V6 ili ne daj Boze V10?

Ne znam bgm koji je motor, nije moje auto nego prijatelj ima probleme sa njim. Touarega je preradio ABT od optike do motora, samo znam da je TDI, pojma nemam koji motor :) Hvala na pomoci ;)
 
Član
Neka proba rikvercom uz brdo :lol: :lol: :lol: :lol:

Ali ozbiljno!!!
Moze da se desi da mu pumpa ne radi i ne baca gorivo, a kad krene uzbrdo da se svo gorivo slije nazad i auto ostane bez goriva.
DA NE KOMPLIKUJEM MNOGO SA ODGOVOROM, treba izmeriti pritisak pumpe u rezervoaru pri radu motora
 
Član
dule-p je napisao(la):
Neka proba rikvercom uz brdo :lol: :lol: :lol: :lol:

Ali ozbiljno!!!
Moze da se desi da mu pumpa ne radi i ne baca gorivo, a kad krene uzbrdo da se svo gorivo slije nazad i auto ostane bez goriva.
DA NE KOMPLIKUJEM MNOGO SA ODGOVOROM, treba izmeriti pritisak pumpe u rezervoaru pri radu motora

Auto je popravljeno neki dan, problem je bio do filtera goriva. Kad je izvadjen iz auta je bio smezuran, skupljen nekakav fuj :D Ugl, to je bio problem koji je brzo rijesen ;)
 
Član
Onda taj auto nije isao ni po ravnom ni blizu kako treba, ako mu je filter goriva toliko zacepljen bio...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Onda taj auto nije isao ni po ravnom ni blizu kako treba, ako mu je filter goriva toliko zacepljen bio...

Auto se vozalo po gradu samo, a vozac uopste ne voli agresivniju voznju tako da ga nije nesto gasao po gradu. Kaze osjetio je da ide slabije ali nije bio nesto aman slabiji.

ZELA GTI je napisao(la):
Kako izgleda smežuran filter goriva? To nikada nisam vidio

Mlad si jos, vidjeces nekad :D
 
VR6Boki je napisao(la):
Onda taj auto nije isao ni po ravnom ni blizu kako treba, ako mu je filter goriva toliko zacepljen bio...

Filter je propustao odredjenu kolicinu goriva, sobzirom da po ravnom auto manje trosi filter nije stvarao probleme jer je mogao toliku kolicinu da propusti ali cim naidje uzbrdo motor trazi dosta vecu kolicinu goriva koju filter u tom slucaju nije mogao da propusti (jer je zaprljan) onda dolazi do nedostatka goriva to jest pada snage...

ja milim da je to ovako bilo
 
Član
jel taj touareg ikad vidio ovlastenog servisa? il je kod muje servisiran? jer se takva stvar nikad nece desiti odrzavanom autu, ubuduce nek malo vise pripazi, da ne bude ozbiljniji kvar..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top