težak mjenjač

težak mjenjač

nema bice puknut jos 3-4 stoje promjenit set kvacila,sve sto treba i bog da me vidi,tj ni on me nece vidit kako vozim :lol: :icon_evil:

GAS DO PANJA,SKLONI PANJ PA OPET GAS :cool::cool::cool:
 
Član
i meni se to desava kad je hladno napolju,uvezem u garazu u toplo,malo ostoji,ulje zagrije i ide kako treba,gusto ulje,to je za to,mislim da ti tu nemas nikakvog kvara,al opet posjeti majstora sto je sigurno sigurno je;)
 
Član
viidi ovako,imo iste simptome ko ti. Zamjenim set kvacila opet isto, sajle ti dvije u kompletu kostaju po 250 KM ako se ne varam u ovlastenom pa to moras potrazit po otpadima i ti molit boga da je sto svjezija jer brzo hrdjaju kad stoje vani...

Meni je jedan prodavo za 100 KM za punta sajlu za mjenjac, hrdjava sva, ja gledam u njega jel normalan okrenem se i odem...kad je polovan mjenjac 100EUR.. :D

j*eno ti je to malo sa sajlama...
 
eee to armine to mi se dešava,upalim ga kad je hladan tesko ide čim malo odradi i ugrije se motor odma lakše,tj dosta lakse

Nelle kakav odpad hehe samo org djelovi,nista odpad makar moro na mostu prosit :icon_smile:
 
Član
nazovi samo ovlasteni, u paketu ti dodje dvije sajle za mjenjac, jedna koja kontrolise gore-dole i druga lijevo desno pomjeranje palicom i dodje ti jos rucica mjenjaca nova sa onim zglobom sve u paketu...

ja sam to malo rjesio podmazivanjem... al et ponekad se opet vrati:123:
 
Član
nije isto to o cemu pricate za punto i za bravo, govorite o "salt-tebli" a ne o sajli od kvacila.....
 
Član
elmo je napisao(la):
drift king je napisao(la):
u super to se odma mjenja,ee de mi reci ak nije prob isto u vezi mjenjača,kad prebacujem iz prve u drugu,zakrči ono isto ko kad nije kvačilo do kraja,a pritisnem sam sto pod ne odvalim,jel to isto do kugle

To što ti se dešava da mjenjač zakrči kad iz prvu u drugu šaltaš a pritisnuo si kvačilo ti je snihron druge brzine u mjenjaču provjereno, imao iste simptome na svome starom autu,

slazem se 100% sinhron druge ako zakrci kad u drugu saltas :icon_smile:
 
Član
drift king je napisao(la):
NELLE KOLIKO JE TO U ŠUŠKAMA ODPRILIKE AK ZNAS
550 KM ako se ne varam, mada to ni budala nebi dala... za dvije sajle i rucicu mjenjaca toliko para...
na otpadima ih neces nac,sajle,ako ih nadjes sve zahrdjalo.

Jedini lijek je detaljno podmazivanje i zastita od visokih temparatura od izduvne grane...;)

ja sam kao radio to podmazivanje, moras skinut srednji lonac tj odsarafit ona dva sarafa..onda skinut zastitu..sajle i mjenjac skinut i detaljno podmazivanje svega...

eh sad ako ti je mjenac ostecen..djaba sajle mjenas polovan je 100EUR...uglavnom...ako vec buders radio set kvacila...usput mozes i pregledat mjenjac tj rastavit ga kod majsotra i nek pregleda sinhrone i novo ulje..onda ces znat da nije do njega i na kraju ti samo sajle ostaju da promjenis tj reparaciju;)
 
Druze ti kako objasnjavas kvar u pitanju je ulje u mjenjacu ili je staro ili je neko sipao 90-tku ako se salta normalno kad se ugrije to nema nikakve veze sa sajlama. Zamijeni ulje pa ces vidjeti razliku
 
MILIM DA SI U PRAVU SAD SE SJETI KAD SI TO REKO,TACNO JE 90-KA SIPANA,PROMJENICU ULJE I ZAMJENIT SINHRON 2,I BOG DA ME VIDI,NEGO SAD ME NESTO POČELO ZEZAT,TRZA MI NA 3OOO OBRTAJA,NE ZNAM STA MU JE,NEKAD NORMALNO NEKAD STEKA,VECERAS SAM BAS MALO GULIO I NISTA AL JUTROS JE MALO ŠTEKO
 
Top