Terror Golfa II dizel - foto

Terror Golfa II dizel - foto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije problem u tim autima, mora i to neko voziti, problem je u vozacima u ljudima. Sjednu u krsa i onda gas,brzina, upustaju se u rizicna preticanja u koja se normalan nebi upustio ni sa 500 konja ispod haube, i onda paf... rip. Mada ako onako pogledamo zadnji period to su uglavnom mladja vozila u kojima omladina gine, jaca vozila. I dolazimo do zakljucka da nije problem u autu nego u ljudskoj glavi. Gine se sa svim i svacim, nema tu pravila. Samo eto tehnicki neispravna auta imaju mozda veci rizik, mada ako je covjek normalan, logicno je da ce pazljivo i oprezno voziti sa poluispravnim autom. Problem su ljudi i njihov mentalni sklop.
 
Član
meni licno sto jace auto je sigurnije auto jer volim brzu voznju i ne mogu voziti za nekim 50-60, a mjesta za preticanje cesto nema puno...sa mocnom masinom to traje jako kratko i sigurno, dok sa slabijim autima preticanje te cesto dovede u situaciju da izgines ...
neki dan s drugom u s3 265ks, ludilo, voznja i do 150-160 po magistrali , preticanje ..ali kocnice, stabilnost, za sigurno preticanje ti treba jako malo prostora i vremena...jednostavno auto ne osjeti...lik s pasatom 6 2.0 smeta na putu pri preticanju, nalozio se umalo ne izginu cak i u relativno jakom autu...
problem je u glavi, bitno je znati koliko mozes i ti i auto i prilagoditi voznju tome i ne pristajati na potezanje po javnim cestama, onda ti sa slabijim autom ne preostaje nista nego da se izlazes rizinim preticanjima na punoj u krivini i slicno..mnogi misle da sa autom od 50 ks mogu da voze i ponasaju se kao i s autom sa 250ks ;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Nije problem u tim autima, mora i to neko voziti, problem je u vozacima u ljudima. Sjednu u krsa i onda gas,brzina, upustaju se u rizicna preticanja u koja se normalan nebi upustio ni sa 500 konja ispod haube, i onda paf... rip. Mada ako onako pogledamo zadnji period to su uglavnom mladja vozila u kojima omladina gine, jaca vozila. I dolazimo do zakljucka da nije problem u autu nego u ljudskoj glavi. Gine se sa svim i svacim, nema tu pravila. Samo eto tehnicki neispravna auta imaju mozda veci rizik, mada ako je covjek normalan, logicno je da ce pazljivo i oprezno voziti sa poluispravnim autom. Problem su ljudi i njihov mentalni sklop.

potpis
 
Član
problem je u tome sto misle da su brzi s dvicama, nisu sjeli u jace auto.Et i ja uzeo dvicu ide ona fino navece kad sam sam :lol:, ono bruji zvizdi mislis brz, dok ne uzmes preticati onda skontas kako je slabo auto :lol:

Danas bas sjedim s jaranom na kafi i pricami sta mu se dogodilo, slican slucaj ko s ovim golfom, samo sto je audi 80 bio u pitanju( preticao i u zadnjoj sekundi kroz makazice) umalio nije udario u golfa bio covjek s 3 djece, mogao ih sve pobiti.Covjek samo skrenuo na prvo prosirenje da dodje sebi. Nije se sve do auta, nego do hajvana za volan :icon_mad:
 
Član
AnDel je napisao(la):
meni licno sto jace auto je sigurnije auto jer volim brzu voznju i ne mogu voziti za nekim 50-60, a mjesta za preticanje cesto nema puno...sa mocnom masinom to traje jako kratko i sigurno, dok sa slabijim autima preticanje te cesto dovede u situaciju da izgines ...
neki dan s drugom u s3 265ks, ludilo, voznja i do 150-160 po magistrali , preticanje ..ali kocnice, stabilnost, za sigurno preticanje ti treba jako malo prostora i vremena...jednostavno auto ne osjeti...lik s pasatom 6 2.0 smeta na putu pri preticanju, nalozio se umalo ne izginu cak i u relativno jakom autu...
problem je u glavi, bitno je znati koliko mozes i ti i auto i prilagoditi voznju tome i ne pristajati na potezanje po javnim cestama, onda ti sa slabijim autom ne preostaje nista nego da se izlazes rizinim preticanjima na punoj u krivini i slicno..mnogi misle da sa autom od 50 ks mogu da voze i ponasaju se kao i s autom sa 250ks ;)

O ovome pričam cijelo vrijeme. Nije kriv G2 niti bilo koje drugo auto kao takvo, već su krivi razni AnDeli kojih ima napretek po našim putevima, i kad ono onda sa 150 samelje neku familiju u G2, ona hajmo pljuvat po Golfu.
:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
AnDel je napisao(la):
meni licno sto jace auto je sigurnije auto jer volim brzu voznju i ne mogu voziti za nekim 50-60, a mjesta za preticanje cesto nema puno...sa mocnom masinom to traje jako kratko i sigurno, dok sa slabijim autima preticanje te cesto dovede u situaciju da izgines ...
neki dan s drugom u s3 265ks, ludilo, voznja i do 150-160 po magistrali , preticanje ..ali kocnice, stabilnost, za sigurno preticanje ti treba jako malo prostora i vremena...jednostavno auto ne osjeti...lik s pasatom 6 2.0 smeta na putu pri preticanju, nalozio se umalo ne izginu cak i u relativno jakom autu...
problem je u glavi, bitno je znati koliko mozes i ti i auto i prilagoditi voznju tome i ne pristajati na potezanje po javnim cestama, onda ti sa slabijim autom ne preostaje nista nego da se izlazes rizinim preticanjima na punoj u krivini i slicno..mnogi misle da sa autom od 50 ks mogu da voze i ponasaju se kao i s autom sa 250ks ;)

Voli čojk brzu vožnju ne može se 60 voziti LOL zato si i bio na krovu sa golfom 2 i to 1.6 D :icon_rolleyes:

I seljak iz diaspore kad dodje mora da divlja i da se pokaže pred poznanicima kako mu auto ide audi je to ne može ti ništa biti u njemu :icon_mad: Neće to baš tako lako stati kao što ti pričaš tamam da ima i padobran da ga koči :icon_rolleyes: Zna se kolko je saobraćaj opterećen kod nas da se uključiš sa sporednog puta treba ti par minuta, i ti odma gas i 150 kad neko opet iz sporednog se uključuje ne može procijeniti kolko brzo ti ideš vidi te daleko i dok izadje ti si već na njemu i eto belaja :icon_confused: i ona pišu po faceu tamo zašto druže moj, Bog te uzeo sebi R.I.P kakvo ba žaljenje, sam sebe ubio a i Bog skloni budalu da ne ubije još koga takve ne treba žaliti kad kroz naselje vozi tom brzinom i više
 
Član
Sve je u hebenoj glavi. Kad sam vozio Y45 nema šta nisam radio. Jednom riječju bio hebena budala koja srećom nikakvo sranje nije napravila. Kako su godine prolazile vozim sve jača i veća auta. Brzina i ubrzanje mi sve više padaju na ljestvici, a sve su mi važniji sigurnost, ouzdanost i udobnost. Čak se ne zamaram ni potrošnjom. Ne budem li imao za čorbe bit ću pješak, nije mi to strano.
Ponekad pretićem ali rizik svodim na minimum. U preticanje krećem tek kad isto bar 2x mogu bezbjedno obaviti.
Tek ponekad kad se isključim i vozim mehanički uhvatim se da krenem ka rizičnijoj vožnji i tad je vrijeme za piš pauzu da se dozovem.
Nemam previše predrasuda prema autima, ali me brinu vozaći koji se precijenjuju i koji smatraju da auto ne može da zakaže.
 
Član
sta napadate cojka/mene odma ?

niste razumjeli poenta mog posta, koja je bila u tome da ako neko brze vozi dobro je ako ima auto koje je pravljeno za takvu voznju i performansno u svakom smislu... tako da ne upada u probleme cesto kao kada to radi sa autima o kojima pricamo ovdje (nebitno bio to Golf ili neko drugo)..poenta je u tome sto ti sa autima od 50ks voze brzinama koje su opasne i za vrhunska sportska auta ako to radis na nasim putevima
a i ovo sto pricam proizilazi bas iz tog iskustva sto sam imao golf i znam o cemu se tu radi kad je "brza" voznja s tim autom upitanju da drugi mogu da to skontaju na laksi nacin ...a i kada sjedes u nesto bas zestoko moze da ti bude jasnije sta stvarno vozis ;)
ali bilo je tu jos svasta no nebitno sad sam uzorit vozac, s novim autom nijednom nisam upao u jebenu situaciju, makazice i sl. i nikad nisam ugrozio druge u saobracaju :)

@adi ne seri allahati, vozis 180 prema brckom u pola bjela dana i nesto pricas za "seljake, dijasporce s audijima" koji voze samo 160, mislim stvarno nisam od tebe ocekivao takav koment :D

@a tebi toki ko je rekao da ja vozim 150 i ugrozavam nekog :icon_question:
 
Član
adi187 je napisao(la):
na onoj dionici barem nije naseljeno mjesto i nema sporednih puteva, manji je rizik :D

de tite ti mani mi te price, prodaji to kakvoj maloljetnici :D:icon_biggrin:

btw. tema svjeza za zatvaranja :cool:
 
Član
Golf 2 Golf 2 u bogati ubijate sa tim...Obrazlozenje
-Auto staro 25+ godina
-Nema airbag
-Korozirano nakon toliko godina
Ma da je najispravnije tehnicki ispravno ili neispravno nema razlike kod direktnog sudara,evo vozim Puga 205 i kad sam vidio ovaj video otisao sam do WC-a odma da povratim i da se umijem,na brzini od 64 kmh a 64 kmh se vozi po jebenom gradu,pamet u glavu i dobro razmislis prije bilo sta uradis za volanom od auta,makar i da je novo...

http://www.youtube.com/watch?v=hEn3jq353so
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top