TDI trese u leru i potrosnja se poveca

TDI trese u leru i potrosnja se poveca

Član
PUFFF neznam vise sta je sa ovim mojim autom (pardon sada komotno mogu reci kolicima i ako su se admini ljutili sto sam rekao na pocetku kolica )... zamajac je poceo da lupka pa tako da mu ne gine mjenjanje =) et nista novo za tdi a sada pitanje automobil tesko pali i kada upali potrosnja goriva se popne na 1,2 po bordu i auto pocne da trese... e sada me interesuje da li je moguce da je to =) :icon_sad::icon_sad::icon_sad::icon_sad::icon_sad: majke mi ubicu se ko siroce radi ovog vw...
 
Član
sema911 je napisao(la):
mozda dizne povrh svega zacepljenee

to je vrlo moguce jer auto je 5 mjeseci odmaralo u garazi nije vozeno pa vidjet cemo morat cu kakav aditiv uzeti da to prociste se malo
:icon_confused::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Vjerovatno dizne. Ako trese u leru vjerovatno je do zamajca, ne znam moze li bit do nosaca motora, za relativno mlad auto :icon_rolleyes: Prije nego sto uspes ikakve aditive, negdje na pravac i scepi ga malo, mozda je i do turbine, naravno ako ga uspijes scepiti . :icon_rolleyes: BTW jesi li pregledao sva crijeva da nije koje gdje puklo ? I mala i velika, sva pregledaj.
 
Član
nemoj ni slucajno sipati nikakve aditive, odi prvo na dijagnostiku da vidis koliko ti dizne bacaju goriva uopste, mozda nije do njih. Kod mene je bilo tako kao kod tebe, samo sto je kod mene iz dana u dan sve teze palio, tresao ko lud, u leru samo sto motor ne ispadne. Pukla glava kod injektora i desavalo se to
nadam se da ce te taj problem zaobic
 
Član
ArminM je napisao(la):
nemoj ni slucajno sipati nikakve aditive, odi prvo na dijagnostiku da vidis koliko ti dizne bacaju goriva uopste, mozda nije do njih. Kod mene je bilo tako kao kod tebe, samo sto je kod mene iz dana u dan sve teze palio, tresao ko lud, u leru samo sto motor ne ispadne. Pukla glava kod injektora i desavalo se to
nadam se da ce te taj problem zaobic

bio sam na diagnostici evo sad dosao kuci dizne uredno gorivo bacaju pa fkt ne kontam sta bi moglo biti ono auto jeu normali bar na leru a mozda i zamajac stvara tu dodatnu potrosnju od 0.4 l na sat :icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Legend
Ma drug... to je definitivno od stajanja... meni je tek spala na 1.2 ;) a kad sam tek upalio bila je i 2.0, u pitanju je isto TDI i sajao je vise od 2 godine... a to sto trese u mjestu, vjerovatno zamajac, al et... provjeri da ne lutas... ;)
 
Član
Liga je napisao(la):
Ma drug... to je definitivno od stajanja... meni je tek spala na 1.2 ;) a kad sam tek upalio bila je i 2.0, u pitanju je isto TDI i sajao je vise od 2 godine... a to sto trese u mjestu, vjerovatno zamajac, al et... provjeri da ne lutas... ;)

liga brate vidio sam ti na piku da imas ti set pa cucemo se.... a on trza kao da mu je zrak u crijevima nekada spusti na normalu pa opet digne =) al hadj vidjet cemo sta bude bude u glavnom ako bude zamajac zovem te;):icon_smile: a vecina kaze da jeste
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Ma drug... to je definitivno od stajanja... meni je tek spala na 1.2 ;) a kad sam tek upalio bila je i 2.0, u pitanju je isto TDI i sajao je vise od 2 godine... a to sto trese u mjestu, vjerovatno zamajac, al et... provjeri da ne lutas... ;)

liga brate vidio sam ti na piku da imas ti set pa cucemo se.... a on trza kao da mu je zrak u crijevima nekada spusti na normalu pa opet digne =) al hadj vidjet cemo sta bude bude u glavnom ako bude zamajac zovem te;):icon_smile: a vecina kaze da jeste

Jel trese kad se ugrije??? mislim kad dodje na radnu temperaturu od 90C???
Ako ne onda je jedna od dizni 100% ako trese kad je ugrijan, zamajac je...
 
Član
black_devil je napisao(la):
da, ako dodje na radnu temperaturu i jako ono trese,onda pravac uzmi set sa plivajucim zamajcem

na radnoj temperaturi se to isto tako desava po nekad ali opet odem sutra na diagnostiku za molim decek da pogledaju u voznji i sve da prate dizne a sto se tice zamajca on je popustio skroz jer lupka bas kada se upali :icon_confused::icon_question::icon_question:
 
Legend
dzenan90 je napisao(la):
na radnoj temperaturi se to isto tako desava po nekad ali opet odem sutra na diagnostiku za molim decek da pogledaju u voznji i sve da prate dizne a sto se tice zamajca on je popustio skroz jer lupka bas kada se upali :icon_confused::icon_question::icon_question:

Bekir_SA je napisao(la):
evo ti broj, zovi momka koji je veoma strucan za to... a ima i dijagnostiku...
Amar 061 820 100

Sto Bekir kaze... nazovi i naleti... ;)
 
Član
pa zar ti nisi govorio da je kod tebe stavljen jednomaseni zamajac sa setom otkud sad to da taj zamajac moze stradati
 
Član
mesirac je napisao(la):
pa zar ti nisi govorio da je kod tebe stavljen jednomaseni zamajac sa setom otkud sad to da taj zamajac moze stradati

da bio dok je axr u njoj bio =) kada sam stavio asz tresao je valeov jednomasni =) Neznam zasto ali bio sam primoran vratit dvo masni :icon_smile:

Liga je napisao(la):
dzenan90 je napisao(la):
na radnoj temperaturi se to isto tako desava po nekad ali opet odem sutra na diagnostiku za molim decek da pogledaju u voznji i sve da prate dizne a sto se tice zamajca on je popustio skroz jer lupka bas kada se upali :icon_confused::icon_question::icon_question:

Bekir_SA je napisao(la):
evo ti broj, zovi momka koji je veoma strucan za to... a ima i dijagnostiku...
Amar 061 820 100

da to nije amar iz butmira ???:icon_question::icon_question:
 
Top