swap 1.6b na 1.8 gti

swap 1.6b na 1.8 gti

Član
Pozz ekipa imam sada golfa 2 1.6 benzin iz 91 godine ali mi je sada izletio gti 1.8 8v iz dvice covjek ce mi sve prodati osim mjenjaca pa me zanima dali mi moze moj mjenjac na taj motor, mjenjac je s 5 brzina!?? Ako ima neko dobar savjet sta bih mogao pogledati na tom gti-u osim onih standardnih, sutra ga idem provozati jos je u autu pozzi hvala!
 
kad ga budes vozao mislim probo mislit ces da je raketa na odnosu na tvoj motor
kao sto zela kaze obrati paznju dali je K-glava ili digifant to je bitno u daljem odrzavanju
K-glavu tesko ko zna nastelovat a za digi nije problem ko god ima dijagnostiku to se da rijesit
kad ga budes kupovo pitaj dali s njim ide i pumpa od goriva ako je ne budes dobio uz motor izdvojit ces jos 200KM za pumpu i za protocni mali rezervoar
toliko ako te jos sta zanima pitaj
pozzz ;)
 
Član
THX motor je k glava nije elektronska dizna :( ali dobijam ga za relativno malo novca kompletan motor sa instalaciom i pumpama 150km a motor nije presao 200k jer ga je dedo vozao od 94 godine i presao 20-ak tisuća sada kad sam ga palio malo trokira ali je to 100% zato sto nije bio registrovan godinu dana a samim time paljen svako 3 mjeseca! Auto mi je iz naselja i znam vlasnika koji ga je vozao! Vadio sam mu sipku od ulja i davao pun gas nema nebaca ulje tako da nenabija koprsiju u karter, bali na dih. dekla itd... evo par slika!


I da nadam se da je ovo 115hp a ne 90hp
 
motor ima citavih 112hp i izgleda da je to 84-85 godina proizvodnje tj. prva serija jer poklopac sto stiti remen je metalni nije kao kod mladjih godista plasticni
taj motor je isti kao kod mene sve isto nema ni grama struje da dolazi na K-glavu prva serija sve sama mehanika
za te pare isplati se kupiti vjeruj mi neces se pokajat bilo bi dobro da ti proda i taj sat unutra on ima na sebi ugradjen pokazivac potrosnje koi radi samo u 5-oj brzini i ti satovi su rare ja svoj jedva repariro ;)
šta jos reci samo dobro ga ocisti prije ugradnje u svoj auto sis i te zajebancije klapne itd i vidjet ces rezultat pozz i sretno u daljim radovima ;)
 
Član
Nije to sat nego board kompjuter. Trebao bi raditi u svakoj brzini. Dolazio je tvornički i na kecu gti
 
Član
Ok hvala puno na savjetima! Kada ga uzmem malo cu ga osvjeziti promjenuti mu dihtunge dekla, kartera, spanere zubcasti i klinasti kais, ulje, filtere zraka, ulja i goriva i svjecice! To sam sada kontao uraditi prije swapa mislim da netrebam vise nista???? A naravno malo protokomjer i klapne i usisnu ocistiti! Dali bi jos na nesto trebao obratiti pažnju sta mu je mana i sta mu je tasko naci npr pa da vidim dali je to ispravno ili je to to??? Hvala jos jednom!

A za sat mi je problem jer je u mene siroka rucka a ova je uska :(
 
Top