sudar, kasko, auto pod garancijom....

sudar, kasko, auto pod garancijom....

Postovanje forumasi,
da ne duljim, kolega mi je imao udes sa autom, cijela zadnja vrata su slupana i malo praga....... uglavnom auto je novo, pod garancijom je i ima kasko.
Međutim njega interesuje sad sta ce auto kuca OPEL sada traziti, da li da se to auto u njihovom servisu popravlja ili kako, koliko to traje..... ima li itko iskustva.
Hvala unaprijed.....
 
Član
Pa vjerovatno ce traziti od osiguranja toga sto ga je udario da im isplati iznos poprave da bi oni to uradili i da se garancija nastavlja jer svaki radovibu neovlastenom servisu ponistavaju garanciju na vozilo
 
Član
Ma ima kasko, nema šta da se brine. Nek se dogovori da osiguranje direktno plati u servisu, oni će popraviti sve što bude potrebno.
 
Putovanja.ba
Administrator
Koje je osiguranje, osiguranja imaju i svoje majstore i izbjegavaju lakiranje kod ovlaštenog, tj samo kupe zamjenske dijelove, a čak u nekim slučajevima ako je moguće na otpadu kupit dio to odradio majstor za njih, i oni gledaju kako da uštede. On sa ovlaštenim servisom i nemora ništa radit, osim ako izričito vlasnik vozila to želi. Onda oni to sve interno rješavaju.

Ja kad sam svoje rješavao, pitali su me ko ce da radi, imam li neku želju itd. Oni odradili zapisnik, sačekali izvještaj iz policije. Kad je prikupljen sav materijal ja odvukao auto i preuzeo kad je završeno. I mislim da sam potpisao kao punomoć kojom sam dozvolio da oni osiguranje servisira u moje ime auto. Uglavnom nek kolega ide pravo u osiguranje i uputit ce ga dalje. Nek se ne brine :)
 
Član
Fele recu ti jedan podatak da vozila do 4 godine starosti dijelovi se uzimaju novi i kad uzimas predracun priznaje ti cijene novih ovlastenog servisa dijelova. Tako da otjeraj ovlastenom serviseru i oni ce u svojoj radionici raditi ili otjerat nekom ko radi za njih. i novi dijelovi dolaze posto je kasko a vozilo novo
 
Član
Koje je osiguranje, osiguranja imaju i svoje majstore i izbjegavaju lakiranje kod ovlaštenog, tj samo kupe zamjenske dijelove, a čak u nekim slučajevima ako je moguće na otpadu kupit dio to odradio majstor za njih, i oni gledaju kako da uštede. On sa ovlaštenim servisom i nemora ništa radit, osim ako izričito vlasnik vozila to želi. Onda oni to sve interno rješavaju.

Ja kad sam svoje rješavao, pitali su me ko ce da radi, imam li neku želju itd. Oni odradili zapisnik, sačekali izvještaj iz policije. Kad je prikupljen sav materijal ja odvukao auto i preuzeo kad je završeno. I mislim da sam potpisao kao punomoć kojom sam dozvolio da oni osiguranje servisira u moje ime auto. Uglavnom nek kolega ide pravo u osiguranje i uputit ce ga dalje. Nek se ne brine :)

Zato što vozilo ima još garanciju , on mora ići samo na ovlašteni , da bi zadržao garanciju , a tu onda osiguranje te ne može uslovljavati zamjenskim dijelovima i svojim majstorima...
Znači najserbeznije, odeš u ovlašteni po predračum , to priložiš osiguranju , servisu daš punomoć da se oni sa njima jebu oko naplate a ti samo pokupiš napravljen auto.
 
Legend
Pola ovlaštenih nema svoju lakirnicu :)
Koji je to ovlasteni da nema svoju lakirnicu ?
Po meni je to besmisleno, da ti na auto pod garancijom uzima polovan dio i stavlja, ili da dogovara sa nekim house majstorima da ti popravljaju auto, strasno..
Znam da je bunjo jedno vrijeme radio to, medjutim nisam siguran da se to odnosilo na auta sa garancijom.
Kako god, ja auto pod garancijom ne bih dao nekom lijevom majstoru kako god (ne mislim da ti liejvi majstori ne znaju napravit posao, vecina majstora koji znaju zanat rade za sebe a ne za druge za 5 glava, ali bitna je sistematika tu..)
 
Član
Ne mora imati svoju lakirnicu ali ima servise koji rade za njih i dodje ti na isto. tebi je bitno da je kvalitetno uradjeno da su org dijelovi i da garancija i dalje vazi
 
Legend
Razumijem ja to da servis ima nekog svog "ovlastenog" majstora koji radi za njih.
Ali da ce sad osiguranje ganjati neke polovne dijelove il sta vec da jeftinije izadju, to bas ne kontam..
Onda, ovlasteni servis ao bude ugovarao sa tim i tim majstorom, naplatit ce svoju satnicu njemu platit njegovo servisu ostaje ostalo, onda je logicnije da servis napravi predracun stete, nakon toga fakticki i ti sam mozes otic kod tog istog majstora da popravis auto, po toj logici..
 
Član
noKe da si procitao prije par komentara moj komentar osiguranje mora da prizna predracun novih dijelova vozila starosti do 4 godine. i tu sva prica prestaje. on ode u opel servis otjera auto ovi skidaju rastavljaju iz osiguranja dodje covjek slika to popisu njima servis proslijedi cijnu dijelova cijenu rada i to je to.
 
Legend
Jel to znaci da auto staro 6 godina, koje je recimo imalo kasko ili nije kriv za saobracajnu nesrecu, postoji mogucnost da osiguranje na svoju ruku stavi polovne ili zamjenske dijelove ili sl ?
Zar ne bi uvijek praksa trebala biti da se radi procjena stete u ovlastenom servisu, ili kad osiguranje napravi procjenu stete da se onda obračun isplate, tj vrijednost ravna po orginalnim dijelovima iz ovlastenog servisa ?
 
Top