Stavio gljivu, izgubio snagu

Stavio gljivu, izgubio snagu

Stavio sam gljivu filter marke Simoto, i cim sam stavio izgubio sam dosta na snazi, auto ni priblizno nema onu snagu, zvuk je jako dobar,previse mi se svidja, al snaga mi je bitna..I jos nes mi je problem potrosi mi vise goriva i to kako,znaci sto sam prolazio 100km sad prolazim oko 65-70km..Neki savjet??
 
Vjerovatno je kolicina usisanog zraka veca sa ludarom nego sa std.filterom..Prikupljeni podaci bune ECU pa otuda cudno ponasanja, gubitak snage, povecana potrosnja i sl.
 
Član
Skini to drug ... ocigledno ne odgovara tvom motoru. Nije rijetkost da sa gljiva-filterom auto izgubi snagu, a jedino sto dobije je malo na zvuku.
Ako vec hoces da dobijes malo na performansama i na zvuku kupi tipski K&N koji ide u fabricku kutiju i to je to. Malo ce ti se mozda i sa njim povecati potrosnja, ali ne bi trebalo biti drasticno povecanje. Sve ostalo, taman da uzmes najkvalitetniju gljivu, zahtijeva i remap da se kompenzuje taj visak zraka koji dolazi u motor i opet ti ostaje povecana potrosnja.
 
Član
citao sam na ovom forumu, da treba sacekati malo, navikne se ECU, i bude sve regularno:D neznam je li to tako,
 
Član
jedino moze biti da je zbog previse vruceg zraka od motora jer u njemu nema toliko kiseonika, mada ti imas ic i on bi to trebao da ohladi,:icon_confused: to sto si ti opisao je nedostatak zraka, cim fali zraka motor izgubi na snazi a takodje se poveca potrosnja, to se desi kad ti je npr. jako zaprljan filter na autu, sad to kod tebe sto se desava samo zbog gljive :icon_question: cudno, ja znam na atmosfercu da se desi nekima kad stave gljivu pa pocne vruc zzrak od motora vuci pa bude malo slabija snaga, ali u turba nebi trebalo osim ako nije predebeo filter pa da ne moze uvuci dovoljno zraka.
 
Član
mtopic je napisao(la):
Skini to drug ... ocigledno ne odgovara tvom motoru. Nije rijetkost da sa gljiva-filterom auto izgubi snagu, a jedino sto dobije je malo na zvuku.
Ako vec hoces da dobijes malo na performansama i na zvuku kupi tipski K&N koji ide u fabricku kutiju i to je to. Malo ce ti se mozda i sa njim povecati potrosnja, ali ne bi trebalo biti drasticno povecanje. Sve ostalo, taman da uzmes najkvalitetniju gljivu, zahtijeva i remap da se kompenzuje taj visak zraka koji dolazi u motor i opet ti ostaje povecana potrosnja.

Sve je receno...protokomjer je sad zbunjen i smjesa ti nije dobra.K&N i bez brige...
 
Član
Eto vec ti napisase, i to je na Audijima cesta pojava. I rodjak je imao A3, doduse 1.6 i isti problem.

Stavio gljivu, dobio na zvuku, al izgubio na snazi, povecala se potrosnja, odziv na gas kasnio i sl.
 
Član
Ja sam gledao u emisiji tačnije na Wheelerdealers-u, stavili su novi panel filter, ne znam da li je K&N i sa 50 na 75mm izduv povećali i izgubili su na snazi upravo jer je ECU bio zbunjen, ali kada su ga remapirali pomoglo im je što su poboljšali usis i izuduv...
 
Top