Sta Uzeti? BMW 3 vs Audi 4 vs Citroen 5

Sta Uzeti? BMW 3 vs Audi 4 vs Citroen 5

Zdravo svima,
Imam namjeru uzet sebi novo auto do 13.000 eura i tesko mi pada se odlucit.
Ako ima ko preporuke izmedju ova tri vozila nek ostavi komentar i razlog sto misli da je bolje od ostalih.
Hvala unaprijed

1. BMW 318D:105 kW (143 PS)
Kilometerstand: 136.000 km
Getriebeart: Schaltgetriebe
Gänge: 6
Hubraum: 1995 cm³
Zylinder: 4
Leergewicht: 1430 kg
Alle Kraftstoffe: Diesel

Dodatno:
ABS,Alarmanlage,Alufelgen,Beifahrerairbag,Bordcomputer,Elektr. Fensterheber,ESP,
Fahrerairbag,Klimaanlage,Klimaautomatik,Navigationssystem,Maglenke, Radio
Radio/CD,Seitenairbag,Servolenkung,Tempomat,Traktionskontrolle,Wegfahrsperre
Zentralverriegelung

2. Audi A4 2.0 TDI DPF quattro Ambition
Kilometerstand: 150.000 km
Erstzulassung: 01/2009
Leistung: 105 kW (143 PS)
Getriebeart: Schaltgetriebe
Antriebsart: Front
Gänge: 6
Hubraum: 1968 cm³
Zylinder: 4
Leergewicht: 1560 kg
Alle Kraftstoffe: Diesel

Dodatna Oprema:
Slicna gore navedenoj plus ima Klima Sjedista

3. Citroen C5 HDi 140 FAP Exclusive

Kilometerstand: 78.000 km
Erstzulassung: 12/2009
Leistung: 103 kW (140 PS)
Getriebeart: Automatik
Antriebsart: Front
Gänge: 6
Hubraum: 1997 cm³
Zylinder: 4
Leergewicht: 1683 kg
Alle Kraftstoffe: Diesel
 
Član
Koje je godiste BMW, predpostavljam da se radi o E90 modelu?

Ti napisi sta trazis od auta, koje si aute do sada imao, pa cemo ti napisati sta ti najbolje odgovara.

Sva 3 auta su odlicna. BMW ak je E90 je odlican za voziti, fin u krivinama, djeluje dosta lagano, nikad ne bi rekao da je tezak koliko jeste. Stvarno auto za pozelit, jedino kontaj da ce ti trebati srece za voznju uzbrdo po snijegu, zbog RWD-a. Audi A4 mi je nekako najbolji kompromis za nase ceste, i kvalitetan je, i fino izgleda te ima taj Quattro, koji je meni veliki plus. Citroen C5, ak ima hidraulicni ovjes - a zbog opreme predpostavljam da ima, je super auto. Nije bas previse za gasanja - ima bezosjecajan volan, ali osim toga, nemas se sta pozaliti na njega. Jako tih u voznji i definitivno najudobniji u ovom izboru, bas se osjecas posebno kad sjednes u taj auto. Kontaj i to da ce Audi garant najbolje drzat cijenu, pa BMW, a Citroen ce biti bagatela za par godina.

Samo ja bi ganjao manualca u svim slucajevima :icon_biggrin:
 
BWM je 2009 godina i nisam imo nikad priliku da ga vozim pa nenznam kolika je udobnost ali prepostavljam da je slicno bmw 5tici jer sam nju vozio_Od auta nisam imo nista svoje uvjek sam od firme vozo auta i to su bila Toyota Land Cruiser, Ford Ranger, Toyota Hilux, Ford Excurtion i Citroen 5 2006 godina.

Ja trazim auto da je udobno za voznju i siroko, da se mogu normalno najmestit, imat naslon za desnu ruku. Mnogo mi isto znaci elektronika kod auta zelio bi to da izgleda ko svemirski brod kad se popale svjetla i da ima dosta tih zajebancija za unaprijedit i da je sve na dugme ili na voice command.

Takodje me interesuje sta mislis o chipovanju Citroena ili Audia, dali se isplati remap radi neke razlike i dali smanjuje potrosnju goriva?
I hvala jos jednom na prethodnom odgovoru
VR6Boki je napisao(la):
Koje je godiste BMW, predpostavljam da se radi o E90 modelu?

Ti napisi sta trazis od auta, koje si aute do sada imao, pa cemo ti napisati sta ti najbolje odgovara.

Sva 3 auta su odlicna. BMW ak je E90 je odlican za voziti, fin u krivinama, djeluje dosta lagano, nikad ne bi rekao da je tezak koliko jeste. Stvarno auto za pozelit, jedino kontaj da ce ti trebati srece za voznju uzbrdo po snijegu, zbog RWD-a. Audi A4 mi je nekako najbolji kompromis za nase ceste, i kvalitetan je, i fino izgleda te ima taj Quattro, koji je meni veliki plus. Citroen C5, ak ima hidraulicni ovjes - a zbog opreme predpostavljam da ima, je super auto. Nije bas previse za gasanja - ima bezosjecajan volan, ali osim toga, nemas se sta pozaliti na njega. Jako tih u voznji i definitivno najudobniji u ovom izboru, bas se osjecas posebno kad sjednes u taj auto. Kontaj i to da ce Audi garant najbolje drzat cijenu, pa BMW, a Citroen ce biti bagatela za par godina.

Samo ja bi ganjao manualca u svim slucajevima :icon_biggrin:
 
Ja bih od tih svih auta uzeo Citroena , cak sam i ja gledao da uzmem to auto , svi imaju samo rijeci hvale :) Ukoliko ti je slab motor , ima ih dosta BiTurbo sa 170KS.Vozio sam se nedavno u jednom , nemas osjecaj da se vozis , rupe ne osjetis , u krivine ulazi nestvarno. Ja bih uzeo C5 , jer Audija i BMW-ova pune ceste , C5-ica je rijetka a o udobnosti ne treba pricati.I samo s vana uzimaj , ocuvaniji su duplo nego ovdje , e sad jedino da ovdje uzmes novog :)
Lijep pozz :)
 
Član
uzmi ono sto se tebi najvise svidja...
moj redoslijed bi bio
bmw
audi
citroen
ako hoces da unutra svjetluca na sve strane mislim da ti je audi onda najbolji izbor, jer bmw sigurno nije (neznam kakav je ovaj citroen unutra) :) i da, audi ima prednost zbog quattro pogona, dobra za*ebancija ;)

uzmi ono sto se tebi najvise svidja...
moj redoslijed bi bio
bmw
audi
citroen
ako hoces da unutra svjetluca na sve strane mislim da ti je audi onda najbolji izbor, jer bmw sigurno nije (neznam kakav je ovaj citroen unutra) :) i da, audi ima prednost zbog quattro pogona, dobra za*ebancija ;)
 
BHT Ovisnik
ako trazis udobno i siroko audia i bmw-a zaboravi;) oba su mala,moj volvo nije nesto velik,opet ima vise mjesta nego taj audi b7,ima mi ga najbolji kolega,vozam se,tako da znam,bmw isto tako,e46 je prostorno komforniji,dok e90 nije,nije mali,ali sigurno nije auto u kojem imas prostora,dok je c5 lađa,jos ako je taj noviji model,auto za pozeljeti,ovjes je jednostavno perverzan,auto unutra kao brod,imas mjesta,moj bi izbor bio c5 jer ce najvise odgovarati tvojim potrebama,kupujes relativno novo auto,tako da ga sigurno neces brzo prodavati pa na cijenu kasnije nemoj vele ni gledati jer ga kupujes da ti sluzi,a ne da gledas koliko ce kostati kasnije,a ni servisi im nisu skupi;)
i stari je isto mislio novog da uzme jer nije skup,ali nismo htjeli kreditirati pa smo uzeli e46,ali citroen koliko sam ga probao i vozio se,stvarno je lađa,pogotovo ovaj model ;)
 
Član
Bilo sta da kupis trajace ti onako kako ga budes odrzavao, zato je na tebi da odlucis samo sta ti je atraktivnije od navedenog. Po meni to je citroen koji kada izbacuje nov model ne mijenja samo svjetlosnu grupaciju i doda led diode na vec postojeci auto;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ako trazis udobno i siroko audia i bmw-a zaboravi;) oba su mala,moj volvo nije nesto velik,opet ima vise mjesta nego taj audi b7,ima mi ga najbolji kolega,vozam se,tako da znam,bmw isto tako,e46 je prostorno komforniji,dok e90 nije,nije mali,ali sigurno nije auto u kojem imas prostora,dok je c5 lađa,jos ako je taj noviji model,auto za pozeljeti,ovjes je jednostavno perverzan,auto unutra kao brod,imas mjesta,moj bi izbor bio c5 jer ce najvise odgovarati tvojim potrebama,kupujes relativno novo auto,tako da ga sigurno neces brzo prodavati pa na cijenu kasnije nemoj vele ni gledati jer ga kupujes da ti sluzi,a ne da gledas koliko ce kostati kasnije,a ni servisi im nisu skupi;)
i stari je isto mislio novog da uzme jer nije skup,ali nismo htjeli kreditirati pa smo uzeli e46,ali citroen koliko sam ga probao i vozio se,stvarno je lađa,pogotovo ovaj model ;)

ovdje je rijec o b8 audiju, koji nije ni blizu tijesnog ko sto je bio b7 ;)
 
BHT Ovisnik
moja greska,ja sam mislio da mu je ovo zadnja linija jer vidim pocetak 2009:icon_smile:
mada opet c5 je mnogo veci i komforniji,jest da je audi dizajnerski moćniji,ali ako ne patis od toga,opet bih prije c5,a sigurno je i jeftiniji
 
Član
Udobno i siroko ... C5 i kraj price
HDi motori imaju definitivno manje mana nego VAG-ovi TDI, kakvi su ti bmw-ovi ne znam, ali eto i sa te strane ce te glava manje boljeti.
Svjetlucanje ko USS Enterprise opet C5
Da se ne dodirujes ramenima sa suvozacem opet C5
Kao sto vidim taj ima puno manje kilometara od ostala 2 navedena tako da i si i po tom pitanju profitabilniji i duze ces ga exploatisat
i sta je cinjenica sa novim c5 x7 modelom je da nevjerovatno dobro (za jedan citroen) drzi cijenu
 
Član
Taj spejs šatl osjećaj bmw nema, a mislim da ga audi sa onom jebenom konzolom i navigacijom ponajviše ima ;) citroen je tu sigurno najveća lađa na putu i najprostraniji, to je neminovno... ja bih A4
 
Član
2009 A4 Ambition

audi__a4_2_0_tdi_ambition__navi__dvd__sport_seats__shz_2009_11_lgw.jpg


audi__a4_2_0_tdi_ambition__navi__dvd__sport_seats__shz_2009_12_lgw.jpg


audi__a4_2_0_tdi_ambition__navi__dvd__sport_seats__shz_2009_3_lgw.jpg


2009 Citroen C5 Exclusive

citroen__citron_c5_tourer_2_7_v6_hdi_208_ii_fap_exclusive_2008_3_lgw.jpg


citroen__citroen_c5_tourer_hdi_170_biturbo_fap_exclusive_2008_7_lgw.jpg


citroen__citroen_c5_tourer_hdi_170_biturbo_fap_exclusive_2008_6_lgw.jpg


Bmw je tuga unutra tako da ...
 
Član
Definitivno prema ovome sto ti trazis C5 ispunjava tvoje zahteve. Da ja biram mozda bih birao drugacije, ali ako ti je vazno da bude prostran udoban i kao spejs satl to je to. Bmw ti definitivno ne odgovara, zadnji pogon, neudoban prilicno, unutra vrlo jednostavan. Sa audijem bi bio tu i tamo zadovoljan.

P.s. Sto se tice citroenove cene to je poselo da se menja, C5 za sada drzi cenu, C1 C3 C4 takodje jako.dobro.drze cenu, slicno kao i konkurenti.
 
Top