Sta se desava sa forumom ???

Sta se desava sa forumom ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
.nOKe je napisao(la):
e cuj strajk spamera hahahahahaah izvinite ali ja vristim koliko mi je smjesno
sjecam se svakog, i ja sam vas sve banovao po par puta pa mi zbog toga smjesno, nisam znao da spremate ustanak :lol::lol:




nevidim razlog zbog ceg ti je to bilo smijesno a znas da je jeste bilo nesto u tom fazonu , ha ya nisam nist slagao ... :icon_question:
 
N

nenad

Fele & noke, znam ja da ste vi bili admini, i ja sam ovdje jako dugo. Tada su na forumu bili drugi ljudi, drugo vrijeme kada je "scena" cvjetala! Ljudi bili zeljni i voljni da pokazu svoje prijekte, da podijele znanje sa drugima, da pomognu jedni drugima, upoznavali se preko foruma i raznih okupljanja po gradovima i race-ovima. Ne mozes porediti to vrijeme kada se znalo sta je dobra zajebancija i danasnju situaciju kada forum ima 100x vise korisnika od kojih vecina i ne cita pravila vec u predstavljanju pocne traziti savjete i prodavati nesto, svadjaju se kome auto trosi manje, 3 ili 4L po gradu, Golf vs Ostatak svijeta, ismijavanje tudjih auta ako nisu nekome po volji i odlazak na cobanska okupljanja gdje te neko samo moze pregaziti ili ti slupati auto!
500 tema o vrstama i kvaliteti ulja, zimskih guma, koji su najbolje patosnice/podmetaci za pod, osvjezenje teme sa zimskim gumama i kako ovo, kako ono. SVE sto vas zanima se moze naci za par minuta pomocu SEARCH opcije. Jeste da je sada malo losija nego prije ali ipak mozete naci sve sto vam treba. Ja sam 10x refreshao temu sa pravilima i reko sam da vise necu, ko ne postuje pravila tema se brise, kada se par puta ponovi BAN i zdravo. Isto tako i za spamanje, puno se ljudi opustilo pa misle da mogu pisati sta hoce, nasmijavati ostale clanove u temema u kojima nema mjesta za to, 1 upozorenje i ide BAN, samo se ovako moze uvesti red. Eto toliko od mene.
 
Član
admini@moderatori
napravite anketu..pa vidite sta clanovi misle..uvedite da glasaju clanovi preko neznam xxx postova...pa da malo vidite i ispitate dali su clanovi zadovoljni ili nisu....drzite anketu otvorenu 7-10 dana nebitno... nek bude javna i nakon toga odlucite sta cete i kako cete ako vam je stalo do foruma...Nemoguce je da se na bilo kojem "ozbiljnijem" forumu u danu otvori 60-tak tema od kojih je 40 cisti off ili je vec receno i pisano o tome....Poboljsajte pretragu foruma....brisite postove ako ima vec tema otovorena...Znam posla ima...ali bice bolje za ubuduce....
 
Član
Ne znam sto se ukino rejting jel se tako zvalo plusevi i minusi. Udjes u profil i odmah vidis kakav sto je covjek korisno uradio zato je dobio plus i minus za mene je to bila dobra stvar
 
Član
Naravno da nam je stalo da forum bude koristan i aktivan. U tome trebamo ucestvovati svi zajedno i doprinositi poboljsanju. Da se ne lazemo zarada od raznih banera itd moze pokriti mozda 40-50% troskova na godisnjem nivou, tako da se ovo radi cisto iz ljubavi prema autima i tuningu a nikako zbog nekog profita itd..

Evo ja predlazem da svi koji su clanovi foruma bar godinu dana ovdje konkretno napisu sta im najvise smeta, sta bi promjenili i kako bi oni poboljsali kvalitet samog foruma...
 
Član
Rijestite spamere i sve ste rijesili. Kratko i jasno, fakat meni se prvom ne dolazi na forum radi spama.
 
Član
Meni smeta sto se vidno i javno vrijedjaju clanovi foruma, pogovo ovi sto su ovdje od 2007. pa do sada.

Primjer, meni je clan nedavno muza ( valjda nisam pogrijesio, mnogi znaju o cemu govorim i o kome, covjek vozi neku tricu golfa ) ( akademski gradjanin, fakultetlija ) ili kako vec bilo je to i ovdje psovao mater, vrijedjao, ali niko nista nije poduzeo po tome pitanju.

Tako kad vide i drugi clanovi balavcad i maloumnici oni isto to rade jer znaju da nece dobiti trajni ban, nego samo upozorenje.

PS: Odavno nemam zelju da ovdje postavljam nesto pitno vezano za DIY projekte, stalno nesto radim novo i rucno, ne postavljam ovdje jer je po forumu sve vise i vise balavaca sto imaju google umjesto mozga, a neki nemaju ni to ;)

Toliko od mene za sada, hvala ;)
 
Član
Ja ne znam zašto se mnogi žale na search.

Search je FENOMENALAN. Mislim na onaj gore desno ispod avatara.
Sve što me interesovalo sam uspio naći.

Nema onog klasičnog "naprednog pretraživanja" ili ga ja nisam vidio, ali nije ni potrebno.
Imaju gore dugmad za "nove postove" "današnje postove" a preko svakog člana se može otići na njegove poruke i njegove teme.

To je u principu sve što treba.

Ali ovaj search je OK, i to baš za stvari gdje neko želi da pita "koje ulje je najbolje".

Ukucaš "ulje" i imaš sve teme lijepo izlistane i indeksirane.
 
Član
Brisati clanove moj prijedlog:
http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=37797 umro davno sigurno

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=32154 nema ni ovoga nikako

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=40798

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=36763

i tako dalje ;)
 
Član
Najvaznije je ljudski,kulturno,argumentirano i civilizirano pisati bez vrijedjenja i ikakvih napuhivanja sebe samoga,clan koji se jucer registrirao nije nista nizi od mene ako je normalan takodjer . Vrijedjanje,psovanje,spamanje po cijele dane zasluzuje ban.To je prva stavka a ostalo je napisano ali ovo je najvaznije.
 
Legend
nenad je napisao(la):
IGY do prije mjesec dana si bio admin i znas i sam kako to sve ide. Evidentno je da je kvalitet foruma u padu, ali kada se daju banovi i brisu teme onda su administratori i moderatori papci, na sav glas se svi zale kako se izivljavaju, ne valjaju nikome. Kazes covjek 24 sata palamudi i psuje, zasto nisi klikno sa strane i prijavio post? Znas i sam da se sve ne moze vidjeti.
Ljudima je tesko pratiti jednostavna pravila foruma o kojim se trubi stalno, pa cak i ljudi koji su na forumu par godina! Prijavljujte spam, glupave teme, sta mislite da nije za ovog foruma i lakse cemo zajedno popraviti kvaitet.

u vecini se slazem sa nenadom, evo ja prvi kad tek udjem na forum, prvo prelistam sve teme ocistim spam sto primjetim odobrim teme pa tek onda trazim nesto sto mene licno zanima, ali i dosta stvari promakne zato smo i uveli da i clanovi mogu da prijave kad dodje do spama, psovki, vrijedjanja itd.
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Brisati clanove moj prijedlog:
http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=37797 umro davno sigurno

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=32154 nema ni ovoga nikako

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=40798

http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=36763

i tako dalje ;)

I ja mislim da ovakve treba brisati, jer je osnova kad se registrujes da se trebas predstaviti.
 

OmO

Član
Ma hajd ovi clanovi makar ne spamaju i ne stvaraju od ozbiljne teme zafrkanciju. Ne otvaraju glupe teme tipa "Kako postaviti folije na staklo", a na google da upise moze naci 1000 tema o tome.
 
Član
mozda necete uvazit prijedolg al da pokusam:
- za novu temu da admi je prvo procitaju pa odobre(nema na dan puno novih tema)
- napravite mirc( ja sam malo stariji) da mogu svi to koristit i da pricaju sve i svasta, kome ne odobrite temu,.
- za registraciju da je malo iskomplikujete (registrovo sam se ima dosta godina) al ako zaboravim sifru za nekih par minuta napravim novi profil
- za te psovke sigurno mozete nekoga banovat trajno kako to ide sa ip adresama
- prije ste vi administratori bili ko jugina milicija a danas vise slicite danasnjoj policiji( tip laje na sav glas vi ga upozoravate)
- ni vi administratori neradite nista da malo poboljsate uslugu(ponekada promjenite podlogu i to je sve, dajte vi kakvih izazova pitanja prijedloga nestoo , sve se svelo nek clanovi rade sta hoce a mi cemo eto ponekada sta regulisat kontrolisat
- onda za ona tema o prevarama mogu vam rec da te iste osobe su jos uvjek na forumu citaju pisu samo promjenili ime zar nemozete nesto tu proucit pa da su nekako obiljezeni sta vec
- i prvog mene koji znam izvalit gluposti sto ne kazete vec se preko svega prodje ono nekaga malad jee naucice
- samo vi admini citajte malo vise pazite da se ne pricaju gluposti evo unazad 5 mjeseci po vazdan sam na forumu citam sve sto treba i netreba i svaka tema zaprljana max,, za par postova pocinje svadja il ja to mozda vidim ko svadju al zar nebiste trebali to pobrisat
- samo vas molim malo poostrite kriterije nedozvolite da se ljudi svadjaju prepiru, brisite postove sta vec kako to ide ako se neko buni sto mu je nesto izbrisano napravite temu gdje samo vi mozete administratori pisat i stavite razlog sto je obrisan banovan i sl.
- krenite sa banovanje od mene zbog pravopisnih gresaka i sto vam se mjesam u posao :123:
 
Član
1.zakljucavati i brisati nove teme koje se postave a vec je ranije to isto bilo obradjeno u nekoj od tema...
2.banovati za neprimjereno ponasanje-nema veze dali je ko prijavio post ili nije..psovanje, vrijedjanje i ostalo treba sankcionisati odmah.
3.postavljati teme tamo gdje im je mjesto..evo konkretno primjer... offtopic je mjesto gdje se pise bilo sta nevezano za auto...a bas u offtopicu ima dosta tema kojima je mjesto negdje drugo
4.novi clanovi-obavezno predstavljanje pa tek onda posle toga da im se omoguci da pisu i komentarisu...
5.teme koje idu previse u off i raspravu a u kojima je sve receno-zakljucavati
6.ne dozvoliti spam u temi...komentari koji nemaju veze sa naslovom teme..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top