sta mislite o ugradnji plina u alfu 147 1.6 T.S. 120 KS

sta mislite o ugradnji plina u alfu 147 1.6 T.S. 120 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
samo ti to ugradi kod dobrog majstora i deri
isplatit ce se to pogotovo ako toliko prelazis
 
Član
kod mene je plin ugradzenj na 30 000 35 000 KM sada ima 120 000 ni jedan kvar nisam imao do sad i necu ni imat :icon_biggrin: a to sto neko prica te gluposti da ti treba kilometraza ihaaa da otplatis to ma pusti te gluposti , uzmi na papir i sracunaj benz je 2.00 mal ispod a plin 0.70 na papir po 100KM pa ces vidjet za koliko ces to sve ispalatit ...
Prijatelj ima na Kia sorento 3500 24V 200ps plin na plinu predzeno vec nekih 60 000 isto bez kvarova i bilo ceg

poz
 
Član
Samo mi se ne svidja nikako sto onda vise necu moci da te zezam kolko ti auto trosi,jer ces da se vozis jeftinije od mene! :lol: Ugradi i vozi,ne vrijedi nju nikako pokloniti! Ja najbolje znam kakva je tvoja Alfa! ;)
 
al cu sada da ti derem guzove ma brate necu znati stacu od para ai benzinsku cu zaboraaviti .hahahahahahaha:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
BEGA je napisao(la):
Ma to su samo price da na svakoj drugoj ima, ev ja isao za vikend u Rijeku, citav auto put Bosanski Brod - Zagreb, dvije benzinske imaju plin, i to pred Zagrebom... U citavoj Rijeci jedna na kojoj ima plin... Tako da nije bas to tacno...
Tacno je da se isplativost gleda koliko je auto u pokretu, a opet ti kazem da ljudi to racunaju malo u korist plinasa, ne racunaju uopste potrosnju benzina, npr. u zimskom periodu dok motor postigne temperaturu za prebacivanje na plin povuce "podosta" benzina a koji niko ne ubaci u racunicu...

bravof je napisao(la):
BEGA je napisao(la):
Ako vec nije dosao ugradjen u auto, ja ti nebi preporucio da ga ugradjujes. To su ti dodatni troskovi odrzavanja (ako hoces da budes siguran u plin), a lagano mozes doci i do racuna i vjeruj trebat ce ti mnogo mnogo kilometara da isplatis instalaciju a kamoli da krenes stediti... Oduzimas prostor u gepeku, a da radis rezervoar onaj sto ide umjesto rezervne gume to ti je zahmet, trazi benzinske gdje ima plina, ovo, ono jer u taj rezervoar ide oko 40 litara plina... Znaci, iskeno, ne preporucujem u auta sa kubikazom manjom od 2.5 benz.


izvini drug jesil svijestan sta si napisao..:icon_rolleyes:

sad svaka druga pumpa ima plin,za taj prostor u gepeku momak vjerovatno zna,ali kupis kompresor i sprej za krpljenje guma i izbacis rezervnu gumu,

a to za isplativost,to ti je do same voznje koliko je auto u pokretu,procjena je da nakon predjenih 20 000km otplatio si...
Kolega malo bolje pogledaj svaka Tifonova i Omv pumpa ima plin od Broda do Zagreba 4 benziske imaju isto tako do Rijeke.
Ja licno vozim na plin vec trecu godinu sekvent naravno nikakih problema nisam imao ,a o ustedi da ne govorim. Nikad vise necu kupiti dizela samo benzin i plin;)
 
Član
0g1 je napisao(la):
kod mene je plin ugradzenj na 30 000 35 000 KM sada ima 120 000 ni jedan kvar nisam imao do sad i necu ni imat :icon_biggrin: a to sto neko prica te gluposti da ti treba kilometraza ihaaa da otplatis to ma pusti te gluposti , uzmi na papir i sracunaj benz je 2.00 mal ispod a plin 0.70 na papir po 100KM pa ces vidjet za koliko ces to sve ispalatit ...
Prijatelj ima na Kia sorento 3500 24V 200ps plin na plinu predzeno vec nekih 60 000 isto bez kvarova i bilo ceg

poz
jbt kad se na stojadinu 1100ccm 90-ih
ništa nije kvarilo! sve ti je jasno:D;)
 
Član
Ma samo na pravom mjestu ugraditi sekvent i nema nikakvih problema.Ima drug takvu Alfu i hoće mu potrošiti,mislim da mu je potrošnja kao i kod VW-og 1.8T koji je jači,i brži naravno
 
Ljudi ugradio sam plin i mogu vam reci da nije nimalo izgubo na vuci ide 130 uz Bjelasnicu ko luda a pun rezervoar 37 km smijuruja . :lol:;);););););););););););););););):icon_smile:;);););););););):123::123::123::123::123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top