ŠTA JE OVO? Molim vas za savjet!

ŠTA JE OVO? Molim vas za savjet!

Član
Raja treba mi pomoć,
u posljednje vrijeme mi se pojavio čudan zvuk iz ovog hajmo reći filtera, barem tako mi je reklo par majstora, da se radi o filteru koji filtrira višak co2 iz motora, pa ga vraća u motor. E sad kad se auto ugrije, čuje se kao lupkanje neke gumene membrane iz ovog čuda. Znači nema nikakvog uticaja na vožnju,potrošnju, rad motora i slično, nego jednostavno se čuje kao bom bom bom, pa onda prestane, pa se opet pojavi i sve tako. Molio bih da mi neko kaže o čemu se radi, je li imao iskustva s tim, gdje ga mogu naći, je li skupo itd.? Da li je uopšte pokvaren?Motor je 1.4 benzin Golf 3
U nastavku su slike:

photo0421x.jpg

photo0417o.jpg

photo0418u.jpg

photo0419d.jpg
 
Član
imas tu jedan ventil gdje ti je preklucen na taj jedan slauf pogledaj da ti nije pokvaren ,imas toga na odpadima koliko hoces ....


imas tu jedan ventil gdje ti je preklucen na taj jedan slauf pogledaj da ti nije pokvaren ,imas toga na odpadima koliko hoces ....
 
Član
335i je napisao(la):
imas tu jedan ventil gdje ti je preklucen na taj jedan slauf pogledaj da ti nije pokvaren ,imas toga na odpadima koliko hoces ....


imas tu jedan ventil gdje ti je preklucen na taj jedan slauf pogledaj da ti nije pokvaren ,imas toga na odpadima koliko hoces ....




Evo uspio sam konačno riješiti!
Nije bio ventil, našao sam i njega na otpadu u kompletu sa ovinm filterom dole.
Navodno se zove karbonski filter i stvarno kad sam ga skinuo prosulo se iz njega milion kuglica (kao ugalj nešto), znači sasuo se bio i zato je proizvodio taj zvuk.
Nakon što sam ga zamijenio, zvuka više nema.
Pa eto ako neko bude imao sličan problem da znate šta je... ;)
 
Top