Sta bi ste dodali, ukinuli, izmjenili na forumu??

Sta bi ste dodali, ukinuli, izmjenili na forumu??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
- ukinuti reputajicu, radije da napravimo glasanje za naj clanove (da ih tako nazovem) al da ih biramo po tome koliko su kome pomogli a ne koliko je ko aktivan ili koliko je postova dao. Tamo 3000 postova od toga 2500 njih otislo na "super ti je auto, bravo majstore, i slicna sranja) a garaze mozemo ocjenjivat sa zvjezdicama tako da...

- napraviti trgovacku reputaciju, jer mene moze covjek prilikom trgovine zajebat a ne prilikom ispijanja kafe

- zastiti linkove i slike, kao i pisanje po forumu neregistrovanim clanovima

- da se vise koristi search opcijom u protivnom warning level ide gore jer se teme duplaju bezveze

- vidio sam da je neko spomenuo ime i prezime ispod usera kao i sta vozi.. To je i meni cool

Mrva
Admir Cernica
VW Jetta mk4
Sarajevo

:icon_smile:
 
kavaz je napisao(la):
Smaja i kapice su dobro cega sve ima ..
evo prva mi pade golffanatic-ova garaza (nista licno, al golf 3 pa sam zapamtio)
30+ strana na auto je dodan vr lip, skinute mozda one trakice crvene, par vizija kako bi to trebalo izgledat i to je to ... ostalo je supljak onaj teski

jos jednom ponavljam, nista licno, more je takvih tema

vecina je spama u mojoj garazi i pogotov zadnje strane a to sto ima par stranica koje se vama cine mozda suvisnim pa i nisu jer garaza je od kako sam se
registrovo na forum i bilo je malih radova tako nema potrebe da sad bas o mojo garazi govorite da je samo lip u pitanju

to sto se spam necisti je stvar koju je nemogu sprijecit
 
Član
Meni vise nema nikakve obavijesti da sam primio privatnu poruku. Moze li se ovo srediti?
 
Legend
Smanjiti spam
da forum ne bude komercijalan kao sto sada jeste..

ne zelim pametvati, ali realno gledajuci 50% postova je off i spam..
 
Legend
edo_16v je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
Smanjiti spam
da forum ne bude komercijalan kao sto sada jeste..

ne zelim pametvati, ali realno gledajuci 50% postova je off i spam..

Na sta mislis konkretno?

kad pogledas, prije je na forumu bilo 1000 ljudi, od tih 1000 ljudi bilo je 900 koji imaju auto, voze ga, znaju o cemu pricaju.. sada ima 10 000 ljudi, od toga 3 000 ljudi ima auto, znaju nesto o automobilizmu a ovi ostali pisu jes tako je, bravo, odlicno i slicno..

mislim, necu da se mjesam u vodstvo foruma, to nek admini rijesavaju kakav forum hoce.. ali mi ponekad zasmeta kad udjem na temu ili neki problem u savijetima, i prvih 10 postova je jeste, tako je, bravo, i ja mislim to...

na kraju krajeva, ne trebaju svi biti eksperti, ali ne moraju ni pisati gluposti.. idu ljudi sa foruma koji dosta znaju, zele pomoci ljudima ali se cesto "kace" sa tim sto misle da su najpametniji.. nisam jednom do sada cuo od nekog da ne zeli vise pratit forum zato sto jednostavno ne mozes "doci do rijeci"..
 
Administrator
na prvo mjesto stavite kvalitet, a onda kvantitet...
zato je potreban off topic da ljudi koji nemaju gdje sta pisati, ne pisu gluposti u nekim temama, vec u off topicu nek pisu do sutra ako hoce...
jer kao sto je igy rekao jednom u slicnoj temi, citiram po sjecanju: "Pratim jedan forum koji je samo o auto akustici i slicno, i ja iako znam dosta o muzici slabo pisem zato sto ima ljudi koji puno vise znaju od mene i necu da se mijesam u neke stvari" ako se ne varam tako nesto je rekao i sto znaci da i ovdje na forumu bi bilo bolje da je tako, ako nista barem kod kvarova ili nekih stvari da ljudi koji znaju mogu reci o cemu se radi...
 
Član
Ima i ljudi koji pitaju sta bi moglo biti auto mi recimo trza, ili nece da upali ili lupka mi nesto u voznji. Pa može biti šta god hoćeš i sam majstor ne može odmah da ustanovi, a kamoli neko ko čita iznošenje simptoma preko neta...U redu je kad neko pita, kako povezati nešto oko struje, neki sitan kvar i slično, ali ne može se generalna raditi preko neta!
 
Legend
sta mislite da napravimo podforum ili negdje temu sa nazivom "provale ili biseri" mozda onda ovi pametnjakovici nebi toliko pisali jer bi to na neki nacin bilo javno :)

takodje, primjecujem da ima dosta ljudi koji nemaju avatar, upisane podatke o sebi.. tako da mislim da se i o tome treba vodit racuna..

i da.. jos jedna stvar, na vwcc je prije bilo, ne znam kako je sad, a svidja mi se, da se napravi kao restrikcija, dok ne popunis sve podatke i dok se ne predstavis u novim clanovima, ne mozes postati, nemas pregled ostatka foruma uopste..

ne znam jel se sta sa restrikcijama radilo sad na forumu, davno sam regan :)

dellas je napisao(la):
Ima i ljudi koji pitaju sta bi moglo biti auto mi recimo trza, ili nece da upali ili lupka mi nesto u voznji. Pa može biti šta god hoćeš i sam majstor ne može odmah da ustanovi, a kamoli neko ko čita iznošenje simptoma preko neta...U redu je kad neko pita, kako povezati nešto oko struje, neki sitan kvar i slično, ali ne može se generalna raditi preko neta!

isto to vazi i za duple teme, ima sigurn 2132413 tema na forumu kako pojacati snagu na 1.6td i slicno.. malo pregledati arhivu, pa tek onda postati.. ali kako to objasnit ljudima.. svakom je lakse 3 klika, i otvori se nova tema, nego da searcha 10 dana..
 
Administrator
bilo je tako da ne mozes nista raditi na forumu dok se nisi predstavio...
obavezno uvesti da se lokacija MORA napisati ;)


dellas je napisao(la):
Moramo biti i realni, search opcija na forumu radi katastrofalno loše!

pa brate normalno da radi lose kad ni jedna tema nema naziv kako treba...
najvise ima savjet, pomoc ovo ono, mada je u posljednje vrijeme to malo redukovano ali ako tema ne nosi pravi naziv kako ces naci istu ;)
 

IGY

Član
pioneer tvoj prijansji post vezan za mene je 100% tacan, skoro pa si kvotao moje :D
i za ovaj posljenji se slazem, ja se borim koliko mogu da svaka tema ima naslov kako treba, brisem teme itd, ali nema ucinka,

iskreno se nadam da ce nesto od ovoga upaliti, tj vec se radi na tom, tako da i dalji prijedlozi su dobro dosli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top