Srebrenik - Saobraćajna nezgoda sa smrtnim posljedicama

Srebrenik - Saobraćajna nezgoda sa smrtnim posljedicama

Član
Dana, 01.11.2011.godine na dijelu magistralnog puta Tuzla – Orašje, u mjestu Ormanica, općina Gradačac, dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali A.T., rođen 1978.godine iz Srebrenika, koji je upravljao pmv. "Passat" i G.P. iz Doboja koji je upravljao pmv. "Mercedes kombi".
U ovoj saobraćajnoj nezgodi vozač A.T. je smrtno stradao, dok je saputnica iz pmv. "Passat" B.M., rođena 1972.godine iz Srebrenika zadobila teške tjelesne povrede, konstatovane od strane ljekara UKC Tuzla, a vozač G.P. je zadobio povrede o čijoj težini se ljekari UKC Tuzla nisu izjasnili.

O događaju je obaviješten kantonalni tužilac, a uviđaj su izvršili službenici OKP PU Gradačac, koji rade na dokumentovanju ove nezgode.

sn1.jpg


nastradalog poznam iz vidjenja moze se rec da smo komsije , cuo sam da je zaspao za volanom , zalosno gotov svaki dan neka nesreca :icon_sad:

preuzeto sa rtvtk.ba
 
Član
Sto ne napisu makar puno ime i prezime da se zna o kome se govori :icon_rolleyes: R.I.P :icon_sad:
 
Član
R.I.P :( , nisu ljudi dzaba izmislili pojas najvjerovatnije nije koristio pojas sacuvao bi ga vidi se da je cockpit citav skoro :/, zalosno :(


Ako nemas pojas i airbag se ukljuci airbag te moze usmrtiti od silnog udarca:(
 
Član
Analiza jedne kamere iz vozila(uništenog u sudaru) je pokazala da se airbag aktivirao sa određenim kašnjenjem dovoljnim da anulira sve pozitvno. Ovo se desilo na vozilu starom par godina.To je bilo na vozilima od prije desetak godina. Nakon toga ADAC je vršio neke testove i pokazalo se da to nije usamljen slučaj. To je nagnalo mnoge proizvođaće da porade na okidačima(elektronici)airbaga.
Ako preminuli nije bio vezan, što je kod nas čest slučaj, ako ga i nije ubio udar u volan(glavom i prsima) airbag mu je slomio vrat.
Žalosno. Žao mi je čovjeka jer svi mi koji vozimo potencijalno smo jednom nogom u grobu/bolnici, a drugom u zatvoru(rijeći mog starog).
 
Top