Spisak radara u BiH

Spisak radara u BiH

Član
Danas u busovaci 2 stacionarne kamere, u kiseljaku jos 2. Budite oprezni ! Za jednu sam siguran da me nije slikala posto sam usporio u busovaci bile parkirane 2 BMW nove petice zagledam se kad pored BMW stoji kamere a preko puta iza neke kuce sakrivena patrola. U kiseljaku su tako zastekali kameru da je nemoguce ju vidjeti, u pravcu prema Sarajevu stoji iza reklame neke, kamera se tek vidi kada je vec prekasno :icon_sad: Tako oprezno kroz tu opstinu, iza svake krivine vrebaju !
 
Član
Vjerovatno, pošto ne znam po Rajvosa, ako može neko da prekriži ove što nemaju bilo bi super.

40dccc1132f8d1b340d708ad6df0dc34.jpg
 
Član
ovaj sto je oznacen na raskrsnici Put Mladih Muslimana-Dervisa Numica ( Vraca kod Drvoprometa) nije radar nego nadzorna kamera,ali nemojte gasati svakako jer iz pravca Bistrika obicno stoje na prosirenju iza raskrsnice :D
 
Član
da ne otvaram novu temu, jedno pitanje, jel radi kamera u tuzli kod doma penzionera( kod inter auta)? Posto sam danas prosao kroz zuto, valjda :D pa neznam dali da ocekujem kovertu, i jel slika odma cim se upali crveno ili ima odgodu? I ono najbitnije kolika je kazna?
Zahvaljujem
 
Član
moze malo detaljnije za busovacu i vjetrenice, dakle samo je postavljen stacionarni radar i sam slika? faktickii je onda nemoguce ni uocit... ja u busovacu slabo vidjam policiju, jedino tamo na ulazu sto budu, ali nikad nemaju radara vec samo kontrola..
 
Član
Astra je napisao(la):
moze malo detaljnije za busovacu i vjetrenice, dakle samo je postavljen stacionarni radar i sam slika? faktickii je onda nemoguce ni uocit... ja u busovacu slabo vidjam policiju, jedino tamo na ulazu sto budu, ali nikad nemaju radara vec samo kontrola..

Pogresno sam se izrazio, nije stacionarni, nego cisto foto aparat sa senzorom koji slika ako je brzina veca od one zakonom propisane. Posto sam prvi put prolazio kroz busovacu ne znam kako da ti objasnim. Prva ta kamera je bila preko puta policijske stanice, druga je nekih 6-7km poslije prve, ne znam tacno kako da ti objasnim. Vidjeces stoji samo sa strane ta kamera, a patrola zavucena negdje pored.
 
Član
@astra na dionici lasva busovaca su ti tri mobilne kamere koje rotiraju stalno... a znas kakav je tamo put ogranicenje 60, a mjesta za radar na svakom cosku... isto i prema vitezu, skoro uvijek sada dvije istovremeno stave negdje... imam osjecaj jednu ofirnije namjerno a drugu dobro ukopaju....
 
Član
Evo slikao sam ja njega jednom.
48de54005348b856eb9e346686183bf7.jpg

Ovaj je na relaciji sarajevo kiseljak i bila je crvena petica takodjer operisala u isto vrijeme i relaciji.
Medjutim svako 30 minuta mijenjaju poziciju jer sam se vozao jedno 2 sata tamo vamo pa sam vidjeo. Radioakitivni su!!!

b814041cb624b3a60c10f87cce20ca92.jpg


Gleda me drot i nije mu pravo, bila je i jos jedna patrola sa obiljezenim vozillom
tj. tacnije tri radarske kontrole.
 
Top