Sociva Morimoto

Sociva Morimoto

Član
eh ovako raja znaimaju me neke stvari u vezi ovih sociva MORIMOTO (bixenon)..sociva sam kupio i xenone imam,al negdje procitah da sto xenoni imaju vise kelvina slabija je vidljivost na tim socivima,xenoni su 8000K,ne bih ih kupovao,neg su mi izeltili bass bas jeftino,pa me zanima sad jesam li uzačud kupio te xenone,,i jos jedno pitanje kad ih stavim kako da ustimam da sociva da mi budu u ravni??????
 
Legend
Imas ovdje... objasnio sam kako i na slikama se vidi... Obrati paznju na slike seat leon i sve ce ti biti jasno...
http://www.bhtuning.com/threads/liga-moji-radovi.90299/

ako ipak ne bude, javis mi se i rijesimo to... ;)

A sto se tice kelvina...
Logicno je, da svijetlost koja je vise bijela nego plava, bolje se vidi na cesti,
jer plavi odsjaj na cesti je naravno manje vidljiv od bijelog...
i to nije samo na tim projektorima, to je inace tako... ;)
 
Poslednja izmena:
Član
nista onda ako se bude slabo vidjelo,kupicu nove sijalice i to je to..ii jos me zanima jedna stvar,kazu da jedaan far mora bacati visocije,neki govore desni neki govore lijevi,po mojoj nekoj logici,treba lijevi da je visociji??o_Oo_O
 
Član
losa ti je logika, bilo bi logicno al da si u engleskoj :D lijevi zbog vozila iz suprotnog pravca bude malo niži od desnog
 
Član
Da upravo tako emire, a isto tako desni far ti i mora biti malo visi zbog pjesaka da bi ih lakse i sto prije uocio ;)
 
Član
ok sve too,hvala svima..,kupio sam nove sijalice H1 5000K sve sam probao sve radi,sad me zanima kakvi su ovo xenoni(sto sam ih dobio) oznaka 9005,to prvi puit vidim,na koja vozila to odgovara,dali mogu to uopste prodati,dacu obje za 20km..?? ispegla ja vas al sta cu kad se ne razumijem stvarno..:):)
 
Super Moderator
Jel bixenon ta 9005? To su sijalice na principu h4, i kratko i dugo na njima i uglavnom za americko trziste. Kuciste, dzek i nacin stavljanja u far je slican kao kod h8,h9,h10....
 
Top