SM chip tuning DA ili NE ??

SM chip tuning DA ili NE ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja sve pisem onako iz pretpostavke jer nije mi poznato sta se tacno desavalo oko toga i sta je problem sa autima bio i zasto to nije rijeseno.

Muha ima najbolju opremu na svijetu za chip tuning i moze da radi i mnogo komplikovanije sisteme od toga ali stvarno mi nije jasno u cemu je bio problem u ovoj situaciji jer mnogo auto je uradio sa edc16 ecuom.

Svi SM distributeri su produzena ruka SM Gradiska i takav je sistem da ne moze ni jedan distributer da upisuje bilo kakve mape koje nisu od mene.Svi imaju vrhunsku i najbolju opremu.
 
Član
Nikakve razlike nema za civilna i oem auta ako radite u Gradisci ili kod bilo koga SM distributera.

Razlog zasto morate ici u Gradisku je ako hocete dyno test ili ako motor nije standard(veci turbo,dizne,bregaste) ili ako na standard motor hocete custom remap od 0 na dynu.

To su 3 glavna razloga,sve ostalo je potpuno isto i razlika se svodi u pristupu i odnosu prema musteriji,slobodnim terminma,akcijama ili popustima ali sa tehnicke strane ne smije biti razlike.
 
Član
Imate u Gradisci uvijek akciju za SM naljepnicu a kod ostalih distributera pratite individulano.

Cijene ispod cijena sa naljepnicom nece biti nikad mogu samo gore ici :)
 
Početnik
Takodje i kod nas ( SMchiptuning Sarajevo )vaze cijene za naljepnicu tj dobijete popust ako nosite naljepnicu s tim da se iznos popusta dobije nazad nakon 12 mjeseci nosenja naljepnice jer neki zloupotrebljavaju ovo i naljepnicu skinu a nisu svjesni da ako imaju bilo kakav problem sa remapom a iskoristili su popust ce morati 2 puta da plate da bi smo ista radili na ECU!!!!!!



Lexillium je napisao(la):
muha je napisao(la):
naravno, osim toga ja ovaj Lexxilium-ov Golf ocima nisam vidio tako da covjek bezveze pise i pokusava da poljulja ono sto je vec postalo tvrdjava...

al nema veze jednom mi je stari jedan ciko rekao :

" kod nas ce ti ljudi SVE oprostiti, da mu ubijes najdrazeg, pokrades ga, ali ako si u necemu dobar ( ili nedaj Boze bolji od njega ) nikad nece... "

Muha...nemoj me vući za jezik majke ti...Ako Srđana i njegov rad poštujem,o tebi i ćelavom Ismaru imam skroz drugačije mišljenje...Nemoj me tjerati da bezveze stavljam ovde print screenove nekih poruka...

Nisi mog Golfa nikad očima vidio? E pa moj Golf je crni Golf 5 kojem NISI znao iščitati podatke iz ECU.Kojem nisi znao ubaciti mape tamo gdje treba,pa si Srđana zvao da ne slažem 15 puta minimalno da ti on objasni šta i kako...
Moj Golf je onaj Golf koji je kod tebe proveo par sati ili pola dana uzaludno tračenje vremena,jer sam se i tada uvjerio da si obični DILETANT i ništa drugo...
I meni i mom jaranu,koji nažalost nije ovde registrovan da to potvrdi,nisi znao uraditi što bi ''ovlašteni distributer'' trebao znati da uradi,ili kako Srđan reče ''produžena ruka''.
U oba slučaja se radilo o Golfovima 5, TDI i oba su bila crne boje...Možda ti se sad pamet razbistrila ili se i dalje ne sjećaš? Ili samo glumiš amneziju?
Golf kojem si htio da vadiš ECU pa nekim svojim ''kućnim čarolijama'' da ubacuješ mape,jer regularnim putem nisi znao? Opet se ne sjećaš,predpostavljam...
Imao bih mnogo toga reći,ali mi je zaista mrsko da se raspravljam s tobom,jer to je uzaludno tračenje vremena.
Iznio sam svoj stav i ponavljam ga: SM uraditi DA,ali kod Srđana u Gradišci.
Kod Muhe NE,NE i NE...



SM valja itekako,ali sigurno mu je BOG zatvorio očio bio,kad je tebi davao zastupništvo.

Opet ponavljam,ti si jedna vrsta čovjeka koji naivnim likovima prodaje fino upakovanu priču.Sve što ti prodaješ i radiš,sve je najbolje,najkvalitetnije,najbrže,najljepše...a u stvari ja ti više nikad ne bih dao 100 metara blizu da mi priđeš autu...

buraz., tvoj Golf je jedan obicni Golf i to je jedan lesh kojeg ja sastavim iz cekera kad od njega nema ni G od Golf-a, kontas, taj tvoj ECU i auto cu uraditi zmireci jer radim MNOGO komplikovanije ECU-e, a tvoj Auto Ima Obicni EDC16 ecu ,

na tim ECU-ima se moze desiti da je neko zakljucao protokol citanja ECU -a najcesce namjerno kod vracanja kilometrtaze.

Ono sto ja prodajem ti mozes samo da sanjas o tome i posteno je priznati da nemas novca za High end opremu koju ja imam ,

ono sto ja prodajem nisam JA rekao da najbolje nego to kaze cijeli svijet,

ako nisi znao za sve brand-ova koje ja radim ja sam exluzivni zastupnik i radim DIREKTNO sa dobavljacima , a izvoli probaj ti tako nesto uraditi..

neki od brendova su:

KW suspsnsions, Rieger Tuning, KN filters, Powerflex, Alpine, Phonocar, DLS, Sigma Alarmi, Eisenmann Izduv, EBC brakes,StopTech , Sparco, Wizards of NOS, Schmidt, ASA wheels... jel treba jos da nabrajam

tako da kako sam vec napisao ti si jedan levat koji pricom a ne cinjenicama pokusava da poljulja nesto sto je vec postalo tvrdjava...

znam da ima ljudi kojima se to ne svidja a znam da ih ima puno vise kojima se to svidja i ja im se zahvaljujem na tome.. i takvi ljudi ce u caraudio doo sarajevo ( www.caraudio.ba) UVIJEK biti dobrodosli a tebe i takve kao ti molim lijepo da me zaobidjete u sirokom luku...


OEF...
 
Član
@muha

Ja ti nisam buraz, i nauči se jednoj kulturnoj konverzaciji preko foruma,ako si već sirovina u realnom svijetu,budi barem iole obrazovan,emancipovan i kulturan dok si za tastaturom...

Ti si jedan samoproglašeni čuner,koji ne zna najobičniji tranzistor na pretvaraču napona da izmjeni a kamoli da ti dadnem da mi čačkaš oko ECU-a vozila...A sjeti se dobro kad sam se zadesio kod tebe u radnji,pa si nekom liku sjePo onaj pretvarač itd,itd...Znači ne poznaješ osnove elektronike,a za neki daljnji rad tu si najobičnija TARABA:lol: I to je tako...

Jedna stvar je što ja sve ovo posmatram sa aspekta običnog građanina,koji je došao i rekao: ''ok izvolite moje vozilo,biće vam plaćeno što uradite''. Ti to nisi znao uraditi,prema tome poklopi se ušima i šuti...
Druga stvar je da smo remapiranje bili dogovorili u X sati,da bi ti kasnio dobrih 40-tak minuta,što je krajnje ne profesionalno,da ne kažem bezobrazno.
Dok sam te čekao ,dolazi neki lik u radnju(vozio je Seata Ibizu) i pita tvog radnog pajdaša:''šta je sa ovim Golfom''? ovaj odgovara''biće remapiran''...Opet ovaj pita,,koliko će konja dobiti'', tvoj pajdaš odgovara:'' pa imat će poslije remapa sa 105KS,na 120-130'' ?!?

Ja ono stao,slušam i kontam: ''pa dobro jel 120 ili 130? Ili možda više...možda manje???

Tako da mi je u samom početku takva njegova izjava bila hladan tuš.

Golfa sam odlučio nešto malo da čačkam tipa remap,opruge,felge itd čisto da ubijem dosadu.
To što želiš da kažeš da ja nemam novaca za neku HI-TECH opremu...u najmanju ruku mi ispada smiješna,toliko smiješna da to nije čak ni za ovoga foruma:lol::lol:
Na kraju krajeva vozim bolja i skuplja auta od tebe,tako i tu možeš samo da se pokriješ ušima po tvojim rumenim obrazima i da jednom zauvjek ušutiš.

Onda čak i plasiraš priču kako sam ja nešto kao ljubomoran na tebe i tvoj rad?
Ma šta kažeš bolan?:lol::lol:
Moj posao nije ni blizu tvog,tako da ja tebi niti ti meni ne možemo biti konkurencija...Tu je sve jasno k'o dan i nema se šta dodati:D

Uostalom em si nepismen,em zadrt lik kojeg bole činjenice i istina,pa vidim da si se sav usplahirio i prema tome sva moja daljnja konverzacija ili prepucavanje sa tobom prestaje.Zarumenit ćeš mi se bojim se pa hercika će te odvaliti:lol:

Ostajem i dalje pri svome mišljenju a to je da si neznalica koja raji prodaje u 90% slučajeva šuplju priču,i da ti nije SM-a za tebe niko nikada ne bi čuo dalje od Vraca...Uostalom i ćorava koka nekad ubode zrno,tako i ti...A to da ću tvoju radnju zaobilaziti,svakako hoću.Nemaš brige za tim.Izbjegavam diletantska mjesta:lol:

Red bi barem bio da naučiš jednu pristojnu debatu voditi,i objasniti raji sa tehničke strane šta jeste izvodljivo,šta jeste moguće i šta se eventualno može desiti kao problem,kao što je Srđan par postova prije objasnio..Dok to ne naučiš ti si za mene jedan najobičniji komad balvana;)

Radite remap u Gradišci,nemojte žaliti 50 eura više ali barem dobijete crno na bijelo.

Toliko od mene na ovu temu-OFF
 
Član
Ljudi lakše malo,nemojte se svadjati i prepirati,makar ne ovde na forumu.Tema je da li uraditi chip tuning ili ne,a ne kod koga,i kako ko radi,ko zna,a ko ne.Uostalom ja sam izneo svoje misljenje gde bi radio,tako da nema potrebe za svadjom.Eto toliko.:cool:
 
Početnik
kralju, jes ti siguran da si bio kod mene u radnji, jer ja nemam pojma o cem ti pricas..

ja kad sam se bavio elektronikom ti si tutu guro i viko bi-bi ja to znam radit i imam cak i napismeno to!

kako ti je Srdjan rekao oko ECU-a na Golf 5 nema dileme i sam ti je Srdjan potvrdio koliko smo puta radili takve aute, tako da ti price ne drzi vodu ali nikako..

kako sam ti rekao Golf 5 je za mene davno predjeno gradivo i tu nema nikakve dileme,

ti vozas skuplja i bolja auta koja ti je tata kupio mozda, a dovoljan si kreten da se time hvalis tako da ja nemam s tobom sta se raspravljati...

ja imam ono sto imam i sam sam sebi kupio...

iako imam po jednom haubom kubicnih centimetara ( ccm3) vise nego ti pod svim tim haubama koje si vozio.. eto sad malo da se ja hvalim ..

ko hoce da uradi remap u Gradisci neka samo izvoli ja nemam nista protiv i ne mogu protiv cinejnice da nema Dyno, interesantna je cinjenica i da postoji samo jedan jedini Dyno u BiH


ti cackas golfa malo, pa care moj pogledaj kako se ustvari cacka auto,

nemas KN filter, nemas REMAP, nemas Gewinde, nemas BBK, nemas Body kit, nemas multimediju nemas izduv, nemas LSD( limited slip diferential ) ...

imas ustvari serijski auto a to u svijetu tuninga se ne shvata oybiljno FYI...


ma ustvari ko si ti da uopste pricas o tuningu samnom sto ti nije jasno procitaj..
 
Član
Ja samo mogu potvrditi da je istina sto Srdjan govori za "zakljucane obd read/write protokole" i sam mogu potvrditi to da SVI SM distributeri rade sa najboljom opremom koja postoji za chiptuning.. ima tu jos par konkurenata CMDu al sve u svemu CMD interfejs je ako ne najbolji spada u dva najbolja interfejsa na svijetu. Zaboravih reci da je kvalitetna oprema preduslov ako mislite raditi sa SMom, Srdjan je takav tip da mu netrebaju problemi sa ljudima radi nekvalitetne opreme ;)

Nebi bilo lose kad bi se tema i zakljucala jer ode malo dalje nego sto bi trebala.. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top