Slijede lančana poskupljenja goriva, litar uskoro 3 KM

Slijede lančana poskupljenja goriva, litar uskoro 3 KM

Član
objekti pozude koje mi zovemo zenama :cool:
posto slabo kontate, slikovito to izgleda ovako:D
http://s4.nextround.net/wp-content/gallery/lady-friend-catalina-otalvaro/catalina-otalvaro-10.jpg

sad :icon_exclaim:
i ostavite se mog sexualnog zivota :lol::cool:
 
Član
jao ovih gore govana u ministarstvima samo sjede drpaju muda .. i govore eh ajmo sad na gorivo zaradjivati ... nemoze se ljudi ba ovako treba se dici gore otici u sarajevo sranja napraviti raje da se skupi barem 3-4000 Ljudi da odemo gore pred vladu poceti lupati razbijati dok ne vrate cijenu Goriva na 2.0 KM ha ya nemoze se vise ovako
 
Ne diktira drzava cijenu goriva , boli ***** onog seika sto je Bosni standard los. Mi uvozimo gorivo i dobijemo cijene koje diktiraju seici. U cijeloj Evropi su cijene oko 3KM , tako ce biti i kod nas. Jbg. kapitalizam .... :icon_rolleyes:
 
Član
kralju pogledaj malo bolje i sad je gorivo marku ipo samo sto drzava uzima ostatak sebi, i logicno je sto nece intervenirat jer sto je visa cijena vise ide njima. Ako se sjecas ono kad je gorivo bilo 1.30 tad nije bilo pdva i ostali sranja
(bih uzima najmanje sebi od ostalih zemalja kod nas. mislim da najvise uzima hr )
 
Franki je napisao(la):
kralju pogledaj malo bolje i sad je gorivo marku ipo samo sto drzava uzima ostatak sebi, i logicno je sto nece intervenirat jer sto je visa cijena vise ide njima. Ako se sjecas ono kad je gorivo bilo 1.30 tad nije bilo pdva i ostali sranja

Evo bas malo gledam po netu , i nadjem da je 2008. barel nafte bio 150$ a sad je 106$. A tad je gorivo bilo 2.20KM :icon_rolleyes: Fakat , kako drzava odjednom poce uzimati toliko ? I 2008. je bio pdv , za sta jos uzimaju , gdje su ovi ekonomisti :D
 
Član
A ostatak ti je "pet deka" sa ostalim zemljama da nebi bilo sverca i toga radi 10 feninga ili 15
Tako ti je i sa svime ne samo sa gorivom. Pogledaj kako ljudi iz hr dolaze u bih po hranu i hrvatima nije to pravo nikako traze im smicalicu. Nije to sada neki sverc i to, ali toliko ljudi nezaposlenih u hr i propadaju firme a oni idu i bih. E to je ta neka ravnoteza. Hr je granica bila 11 kuna i kad predje to onda drzava intervenira i odrice se svog nekog djela, kad je doslo na 11 kuna pomakli su je na 13 i tako ide u nedogled
 
Član
emir_89 je napisao(la):
marshal je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
a mi sutimo i trpimo...

nazalost :( pustamo se da nam rade sta hoce

drug problem i jeste sto ajmo reci nas par pojedinaca hocemo nesto da uradimo,al sta ce manjina uraditi nista?jer danas ti je vecina raje samo kuka a niko nista ne poduzima

ajde bogati predlozi sta se to moze KONKRETNO uraditi, a da ce imati stvarnog efekta...
emire,sta je bilo jedne godine kad u HR nisu htjeli otkupiti psenicu,nesto oko toga je bilo,jesu svi poljoprivrednici s masinama blokirali promet i da se usvojila otkupna cijena psenice (nezz tacno koja) druze sve se moze kad se hoce,no mi samo kukamo i nista ne poduzimamo,jel treba da ljudi krenu umirati od gladi ili pak da se desi sto i grckoj pa da se onda nesto poduzme?
 
Član
Bitno je da se netko pobuni, onda bi svi non stop bili na ulicama kao u hr. I izborili bi svoja prava.
 
Član
kako nas samo nasi politicari i nasa drzava dere nismo ni svjesni
kako sam sracuno
barel nafte 106usd to je negdje oko 150km
to je 158 litara nafte//50km od toga se napravi nekih 100l/mada je to sigurno vise/ viskozitet nafte u odnosu na tecna goriva je dosta manji nebi me cudilo da se dobije i mnogo vise,.,
za pumpanje jednog barela smedjima treba u prosjeku 1usd nekada i manje
ispadne da 1l dizela nabavna bez obaveza prema drzavi 1,50km neka se za prevoz doda a nece vise po litru od 1-5 euro centi naci 10kpf drzava uzima lotomm mada po ovoj prostoj racunici izgleda ko bagerom


a ima izvjestaj od cega se napuni drzavni budzet koji iznosi 1,2milijardde km

nekada davno jedan prof na faksu u lukavici je rekao ovako
60% od 1,2milijarde km donesu nafta i alkohol
40 od 1,2 milijarde porezi plate i sl
30% razne akcize
10% drzavna ulaganja, prihodi od drzavnih firmii


ispade da je budzet bih u plusu

a ne treba ministarstvu novi vozni park pa se tih 30%+ ode gosp vlasniku asa auta
a ima jos toga


znate da finasiske kotrole inspekcije nesmiju u drzavne firme ako vlada ne donese odluku,. prije par godina bila je neka afera u min to za naftu kako se vec zove taj dio ima plate gori hala i dosli da ispitaju sta i kako,.,, po izvjestajima inspektora koji su zavrsili za 1 jedan dan i pregledali dokumentaciju od 70gb i nekih 40hiljada stranica rekli da je sve u redu sutradan je smanjena cijna benzina i naravno inspektori unaprijdjenjii

a najlakse je derat narod po onome bez cega nemoze,. pdv na sve hrana i sl, probajte otic na poso moras nasut goriva,. kazu opala proizvodnja i pšrodaja duhana mozda vrate stare cijene duhanskih proizvoda jer slabo idu,.,
 
Član
Franki je napisao(la):
Bitno je da se netko pobuni, onda bi svi non stop bili na ulicama kao u hr. I izborili bi svoja prava.

jeste bitno ali ko ce se pobuniti?ev kad coek sve sumira koliko je bilo ajmo reci pobuna i sta je bilo poslije toga,msm kakav je rezultat,da su ljudni slozni bilo bi ok,jer nece izici na pobunu onaj ko ima platu milju i vise,kontas,problem je sto nisu ljudi slozni nego se svako divi tudjem zlu cast izuzecima
ps.nedavno procita na netu clanak da nacelnici opcina imaju plate i do 6 milja jel to normalno?i kazu imas prosjek plate taj i taj zalosno al istinitu,pa pogledaj onaj sat kod vatre sto broji drzavni budzet idu pare ko lude ali gdje? sigurno ne meni i tebi :)
 
Član
Pa ja i ti necemo nista postici, mi smo pojedinici. Protiv drzave se bore ne vladine organizacije, u njima su ljudi, a plus sto ih jos dodje na prosvjed. Necemo ja i ti doci na trg i rec mi strajkamo. Covjek je jak do bola kad se udruzi, i kad ga skolovan covjek vodi. Znaci sad sto su govorili da ce sindikat prevoznika prosvjedovati ti se mozes prikljuciti njima, nemozes nista na svoju ruku i tek tako. A taj sam sam vidio i mislim da je on na drzavnoj razini. Ali nisam siguran. I istina je da pare idu brzo, valja platiti najamnine za neke drzavne ustanove, place, struju u svim drzavnim ustanovama, platit ljudima koji indirektno rade za drzavu itd. To je logicno da ce ici brzo . Ali ja i dalje mislim da je cijena goriva previsoka bez obzira na sve. Neopravdano se poskupljuje i hrana i sve.
 
Top