škoda octavia lupkanje u vožnji

škoda octavia lupkanje u vožnji

Pozdrav,
Skoda Octavia 2011 god. čuje se neko lupkanje u vožnji npr. najviše se osjeti na 80-90 km. Osjetim na papučici gasa
Čim malo popustim papučicu lupkanje prestane,isto tako čim malo dam gasa i krene ubrzanje lupkanje prestane.
Ima li ko kakvu ideju šta bi moglo biti.
Naravno majistor će pregletati,ali me interesuje čisto informativno šta bi moglo biti prije posjete majistora.
pozz
 
pa vjerovatno dolazi ispod haube,tačno definisati ne mogu odakle dolazi,osjetim na papučici gasa kao što sam napisao.
Nije mi jasno šta je i odakle dolazi.
Kod oca na skodi fabiji još se više čuje,kao što sam rekao cim se malo popusti ili stisne gas to lupkanje prestane.
Primjetio sam kad krecem malo kao da zadrhti dok ne krenem.
 
Član
Ako si vratio nedavno ljetni setup felgi i guma, provjeri da li su sarafi dotegnuti kako treba.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
 
Ma nije to sigurno,ovo kao da dolazi iz motora,al opet kazem samo kad gas drzim u jednom položaju
ako sam stisnuo ili popustio papučicu ne čuje se ništa
 
Član
Unutrašnji kinetički (homokineticki)

jos ako auto trese(bruji) prilikom ubrzanja oni su 99 %
 
Osjetim u vožnji da drhti.
Kod oca se tako čulo identično sve,mjenjao je kinetički,ali nisam vozio njegovo posle servisa da vidim da li i dalje lupka.
 
Član
A sta mislis da odes majstoru, ako ne znas popraviti. Sumnjam da je zdravo da nesto lupka 10 dana...

Skickat från min HUAWEI GRA-L09 via Tapatalk
 
Sinoć sam uzeo od oca auto,i nema više tog lupanja što je bilo (kod njega se baš osjetilo i čilo).
Promjenio je kinetički
 
Top