Skoda Felicia - trazim savjet

Skoda Felicia - trazim savjet

Član
Za Skodu Feliciu 1.9 SDI 1999 god trazim savjet, potrebno je odredjene stvari zamjeniti pa me interesuje vase misljenje, kod koga je najbolje da odem, kolike su cijene dijelova koji mi trebaju i po mogucnosti serviser da izdaje fiskalni racun(nije obavezno).

Kvarovi su sljedeci:
- Grijaci - ponekad se upali zuta lampica od grijaca ponekad ne, sta je potrebno uraditi, samo zamjena grijaca ? koliko je cijena ?
- Obrtomjer - i kada je motor na radnoj temperaturi obrtaji ne spadnu, pretpostavljam da je tempomat za temperaturu otkazao ? cijena ?
- Kineticki - kada skrecem i lijevi i desno tocak pucketaju, pretpostavljam da je kineticki, cijena ?
- Amortizeri - sta se moze uraditi po pitanju amortizera, jako lose auto prijanja na cestu
- trzanje auta - prilikom pritiskanja gasa ponekad vozilo pocne da trza, sta bi moglo biti ?
 
Član
Problem sa grijacima i obrtajima je u senzoru temperature, cijena od 15 do 25km, plus 10ak ugradnja, kineticki su od 35 do 50km, zamjena 10-15km, a to ostalo treba pregledati, da li su problem amortizeri, seleni, gumice balans stange ili nesto trece, kao i trzanje auta, mozda pumpa nije fino podesena, egr ventil, filter goriva, zrak u sistemu za gorivo itd.. to su otprilike cijene kod nas.
 
Član
-grijači, jel ti se ta lampica pali smao kad je hladno auto, i inače pali fino bez dužeg verglanja, ako je tako to je onda uredu i ne diraj nista .
- obrtomjer - ne razumijem sta tu treba spadat, SDI motor je klasika čista , jedino kad je veća zima malo su pojačani obraji, a inače su tu oko 900 rpm
- kinetički, provjeri u autodijelovima nov je oko 30 KM
-amortizeri evo kolega iznad ti je rekao
-trzanje auta , pa ja bi prvo filter goriva promijenio pa ako ne bude bolje onda dalje tražit
 
Top