Škoda Fabia problem sa grijanjem

Škoda Fabia problem sa grijanjem

Auto je Škoda Fabia 2001. godina 1.4 mpi. Imam problem sa grijanjem/hlađenjem,tacnije,kada okrecem potenciometar toplo/hladno nista se ne desava. Sa lijeve strane puse hladan vazduh,a sa desne mlak i to kada je auto bas zagrijan dok stoji u mjestu.

Da li je imao neko iskustva sa ovakvim problemom? Da li je u pitanju motoric klapne toplo/hladno ili nesto drugo? Takođe,nista se ne desava ni kada pritisnem dugme za reciklazu vazduha.
Da napomenem,auto nema klimu.
 
Član
Imo sam problem takav sličan na jednom autu, puko mi je mali hladnjak, to sam otkrio tek kad mi je počeo zalivat auto-radio...
 
Ne gine mi skidanje instrument table u svakom slucaju...
A to za mali hladnjak ne vjerujem,kap vode ne fali niti je dosipam. To pratim redovno kao i sipku od ulja.
Moje misljenje je da je klapna toplo/hladno ostala u jednom polozaju i da se ne pomjera. Sad da li je do motorica klapne ili do same klapne to nisam siguran...
I ovo za reciklazu vazduha,kada pritisnem dugme,upali se lampica ali nista se ne desava. I primjetio sam da reciklaza radi u svim pravcima osim kada okrenem da puse na sajbu,tada se ne moze ukljuciti. Ne znam da li je to tako kod ostalih Fabia...
 
Poslednja izmena:
Član
Nije to reciklaza, to je samo da koriati unutarnji zrak u autu, da ne uvlaci iz vana ako ides za nekim kamionom sto smrdi, ako je vani vlazno vrijeme, ako je vani dim, ako je vani u zraku nesto sto smrdi itd... Tebi je moguce da je otisao modul a ne motoric jer motoric za kruzenje unutarnjeg zraka i klapna za toplo hladno su dva razlicita motorica, pogledaj prvo osigurace, poglwdaj na dijagnostici da li ima kakvih gresaka, a zadnje ti je skidanje table...
 
Član
Imao isti problem na skoda fabia. I nazalost vrisnuo jje modul. Nalaze ti se svi ispod volana...ako skontam tacan broj javim ti. A ako ti se zuri imas na skodinom forumu potrazi.
 
Imao isti problem na skoda fabia. I nazalost vrisnuo jje modul. Nalaze ti se svi ispod volana...ako skontam tacan broj javim ti. A ako ti se zuri imas na skodinom forumu potrazi.
Ne zuri mi se jer radim i mislio sam prvo da se malo raspitam sta bi moglo biti pa tek onda da se bacim na posao. Interesuju me iskustva drugih sa ovim problemom tako da ako mozes doci do broja modula,bilo bi od koristi.
 
Nije to reciklaza, to je samo da koriati unutarnji zrak u autu, da ne uvlaci iz vana ako ides za nekim kamionom sto smrdi, ako je vani vlazno vrijeme, ako je vani dim, ako je vani u zraku nesto sto smrdi itd... Tebi je moguce da je otisao modul a ne motoric jer motoric za kruzenje unutarnjeg zraka i klapna za toplo hladno su dva razlicita motorica, pogledaj prvo osigurace, poglwdaj na dijagnostici da li ima kakvih gresaka, a zadnje ti je skidanje table...
Sto bi englezi rekli "recycle mode" ili ti ga mod za reciklazu vazduha,znam sta govorim. Sve si dobro objasnio,samo upravo to sto si objasnio se zove reciklaza vazduha. Kod auta sa klimom koristi se da bi se lakse ohladila kabina ako su vani visoke temperature. Koristi vec ohladjeni vazduh! Ili za ovo sto si spomenuo,ako nesto smrdi,vlaga itd.
Kad vec spominjes dijagnostiku,planirao sam i to da pitam. Moze li dijagnostika pokazati gresku,npr. motoric klapne i slicno? Auto nema klimu.
Imam Vag com dijagnostiku i nije mogla da se poveze sa modulom za komfort,pretpostavljam da je taj modul zaduzen za ventilaciju?
 
Član
Jeste modul taj je za ventilaciju. Ako nisi uspio pristupiti ili je zveknuo osigurac ili on sam. Upravu si. Tacno se zove reciklaza zraka. Tj filtracija zraka u autu. A kako je taj zrak vec "koristen" on se reciklira :)
 
Član
Moze ti pokazati da li je otisao motoric i slicno, ja sam na fabia ili octavia gledao dijagnostikom jos prije i pisalo je da se motoric klapne za unutarnje puhanje zaglavio ili otisao, a na dijagnostici ve i reci ako mogul nije ok, zapises code greske i u autodata provjeris code sta je u pitanju, vecunom ce pisati pregledati ozicenje, motoric, controlni modul, ali bolje po code greske vidjeti tacno sta je...
 
Jeste modul taj je za ventilaciju. Ako nisi uspio pristupiti ili je zveknuo osigurac ili on sam. Upravu si. Tacno se zove reciklaza zraka. Tj filtracija zraka u autu. A kako je taj zrak vec "koristen" on se reciklira :)
Pogledat cu poslije da nije osigurač,to mogu trenutno da provjerim. Mada cim puhanje radi na svim brzinama,osigurac bi trebao biti ok. Pretpostavljam da je sve na jednom osiguracu.
 
Moze ti pokazati da li je otisao motoric i slicno, ja sam na fabia ili octavia gledao dijagnostikom jos prije i pisalo je da se motoric klapne za unutarnje puhanje zaglavio ili otisao, a na dijagnostici ve i reci ako mogul nije ok, zapises code greske i u autodata provjeris code sta je u pitanju, vecunom ce pisati pregledati ozicenje, motoric, controlni modul, ali bolje po code greske vidjeti tacno sta je...
Npr. Kad mi je servo pumpa otkazala,isto ovako mi je pokazivala na dijagnostici. Ne moze da se poveze sa modulom. Otisla je elektronika na pumpi.
Kod mene je verifikovana verzija vag com pa mi odmah izbaci kod,koja je greska i sve je na bosanskom. Samo je to starija verzija vag com-a. Imam i novu verziju na engleskom koja je opsirnija,ali nije verifikovana pa mi za neke kodove pokaze koji su,a za neke samo broj,pa onda trazim u auto dati.
 
Top