Škoda Fabia 2010god

Škoda Fabia 2010god

Član
pozdrav raja,vjerujem da na forumu ima dosta koji se dobro razumiju u mehaniku auta eh sad

priatelj mi ima auto navedenu u naslovu,auto skola je upitanju,i ima problem sad da li je sta ozbiljno ili ne to mozete mi vi reci, ima problem sa kocnicama,preko 80kmh na sat volan mu pocne tresti, isao je 2 dana po servisima mjenjao i kljesta nabe,diskove nove i nikakvih promjena nema,cak mi je rekao da mu nesto u roku od 5 - 10 dana iskrivi diskove,serviseri ne znaju sta je upitanju nije im jasno,zna li neko od vas sta moze biti uzrok,auto je FULL-u ispravno NOVE GUME jer ipak je auto skola upitanju

hvala :)
 
Član
Je li se tockovi kad stavi diskove nove i plocice nove, da li se tockovi slobodno okrecu? Pod slobodno mislim da stisne jaaako kocnicu i odmah poslije postanja kocnice da se tocak zavrti rukom na dizalici i da se slobodno totalno okrece tocak, da se ni malo ne osjeti da koci, nego kad se zavrti tocak da se slobodno vrti i stane sam...

Dosta je bilo tih slicnih problema i na Audi-u i Skodama, ima tu problem gdje se ne okrece bas slobodno tocak kad se stave novi diskovi i plocice ili samo nove plocice, pa se tocak ne okrece sasvim slobodno i naravno nakon odredjenog vremena od grijanja pokrive se diskovi i pocne tresti pri kocenju...
 
Top