Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky 15.7 update montirane gume i felge =) =)

Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky 15.7 update montirane gume i felge =) =)

Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Onda moras da skines sve te plastike da bi dosao do ovih gore navedenih...to ti je lako imaju cepovi koje odvois sarafcigerom i ispod su sarafi,ili ako nema tga gurni ruku ispod drze ih zakacke...vrlo jednostavno ;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Danas je palo dubinsko pranje fabiane..malo ugrijalo reko ode je prat..i fino sve ocistio iznutra i vana..al mi felge upadale u oci ..prljave bile ko dzavo ..i krenem ja malo uljanim razredjivacem pa polir pastom za auto..ma nista se ni ne primjeti..sjetim se ja da je neko govorio za purol pastu za kovine..ja u boje i lakove i kupim..dodjem ja kuci ..i prihvatim se posla..nemoze se sad felga prepoznat..koliko je cista..na prednjim felgama..imaju jos male packice..koje su izgrebane njih nisam mogo :lol: ..evo malo slika ..2 sata sam poliro 2 felge..sutra cu jos dvije..ne mogu vise ..mrtav sam


na dizalici ko dzip visok ..:lol: ..sve je skinula cak i ono sto je speklo od kocnica..ja sam jos odusveljen kako je jaka a nije skupa 3 km


malo je rec da je nova felga..nema ni jedne packice

a sutra me ceka tek dvoboj.ova je felga najgora..bila naprijed na desnoj strani..ima da me odere sutra..sve speklo..kokad ovaj prijasnji vlasnik nije to nista poliro..
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

e jesi ih uglanjcao,svaka ti cast,velika je razlika,,sad odmori malo,zasluzio si;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Svasta, da vidim da neko polira i glanca fele zimi, i to one koje su na autu:D Ajde sutra ofarbaj te bubnjeve, pusti se trenutno glancanja, sada ce kisa/snijeg, na proljece cetkicu za zube i glancaj:icon_smile:
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

ma nebi trebalo bit vise snjega..ovo samo malo nisam ih mogo vise gledat..na proljece ce opet past jedno poliranje..a i farbanje dobosa..to sam odma reko cim smo kupili auto..sve me ruke i misici bole...a na proljece ce i poliranje auta ..ima posla..jos cu uzet neki stvarcica..ja ..a i stari ce malo veci stvarcica vjerovatno..;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

I da idi sto prije kod vulkanizera, taj "teg da stavi kako treba, pa nisu celicne da stoji sa vanjske strane;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Limpi je napisao(la):
I da idi sto prije kod vulkanizera, taj "teg da stavi kako treba, pa nisu celicne da stoji sa vanjske strane;)

i taj teg nije niko drugi stavio osim nekog vulkanizera,,neki seljo vjerovatno;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

vjerovatno jest..skidam ga cim auto dodje od majstora..sad ga odvuko..treba mi promjenit selene ..i jso neke sitince..pa ce mi on spuru radit..i to odma sve...
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Eo ga mali update..juce mi bilo dosadno u fisu..reko ode zamjenit sijalice u maglenkama svakako jedna crkla bila..i uzmem onaj lazni xenon ..100w sto ide u maglenke...i fino usred garaze u fisu rastavljo ja maglenke:lol::lol:
evo slike ..kakva je bila sijalica..ova je crkla bila druga

pa onda new vs old..desna maglenka nova sijalica ..a lijeva stara sijalica..uzivo se jos bolje vidi razlika

onda stavljenje obe nove sijalice..

sa kratkim svjetlima

i evo jos jedna ispred garaaze...a kad su upaljene maglenke i pozicije..bas se dobro vidi ...i daje bijeli efekat..dok ocistim farove..pa ce i tu lec vjerovatno..uslikacu jos kako se na cesti vide maglenke
 
Administrator
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

na slikama se i ne primijeti neka razlika.... vjerovatno je u zivo bolje:icon_biggrin:
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

vidi se..al je mala razlika..dok se uzivo vidi puno bolje....kad stignem uslikacu i po noci kako svjetli...
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

da sam znao da mijenjas dole maglenke dosao bi malo da te posjetim,ja sam bio na faksu,ona velika zgrada odma iza fis-a,i meni je bilo dosadno,malo sam tumarao po fis-u,ali da sam znao da si dole definitivno bi dosao,nasao bi ja tebe:cool::cool:
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

:lol::lol: ...da sam znao da si blizu zvao bi te..ja to razvuko sat vremena..mrsko mi vise ljunjat po fisu..a ko god prodje ..zabulji se ..misli da kradme nekom maglenke..pa sam otvorio gepek i vrata..pa su se manje cudili..:lol::lol:
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Taaky je napisao(la):
:lol::lol: ...da sam znao da si blizu zvao bi te..ja to razvuko sat vremena..mrsko mi vise ljunjat po fisu..a ko god prodje ..zabulji se ..misli da kradme nekom maglenke..pa sam otvorio gepek i vrata..pa su se manje cudili..:lol::lol:

:lol::lol: slijedeci put se najavi kad budes za vikend u fis-u,jer sam ja gore na faksu vikendom,nekad mi bude fkt dosadno slusat predavanja,a i da se upoznamo,sjednemo popijemo pice;)
 
Član
RE: Skoda Fabia 1,9 TDI by Taaky

Taaky je napisao(la):
Eo ga mali update..juce mi bilo dosadno u fisu..reko ode zamjenit sijalice u maglenkama svakako jedna crkla bila..i uzmem onaj lazni xenon ..100w sto ide u maglenke...i fino usred garaze u fisu rastavljo ja maglenke:lol::lol:
evo slike ..kakva je bila sijalica..ova je crkla bila druga

pa onda new vs old..desna maglenka nova sijalica ..a lijeva stara sijalica..uzivo se jos bolje vidi razlika

onda stavljenje obe nove sijalice..

sa kratkim svjetlima

i evo jos jedna ispred garaaze...a kad su upaljene maglenke i pozicije..bas se dobro vidi ...i daje bijeli efekat..dok ocistim farove..pa ce i tu lec vjerovatno..uslikacu jos kako se na cesti vide maglenke

Vadi ih iz maglenki jer su predvidjene za 55W i stopit ce ti grlo sijalice, ili ce ti uviti i sprziti sjenilo ;)
 
Top