Skidanje katalizatora Pug 307 2.0 HDI 66kw

Skidanje katalizatora Pug 307 2.0 HDI 66kw

Član
Veliki pozdrav za sve forumase...Pre 2 dana su mi na parkingu skinuli katalizator,tako da kad sam upalio auto imao sam sta i da cujem...naime u pitanju je astra h dizel 1.7cdti 74kw...navario sam obicnu cev na mesto katalizatora...ne prijavljuje nikakvu gresku, a auto ide bolje...medjutim preko 2500 rpm zvizdi mi turbina i prilikom saltanja cuje se sistanje(slicno onom u pobesnelom maksu)...jasno mi je da se sada turbina lakse vrti,verovatno i vecim obrtajima nego sa ugradjenim katalizatorom pa se odatle i cuje zvizdanje ,ali mi nije jasno zasto se sada cuje blowoff,wastegate ventil ili kako se vec zove ... interesuje me sta ce se desiti sa potrosnjom goriva,odnosno da li ce se povecati ... da li ce turbina sada pre da strada... unapred hvala
 
Član
Veliki pozdrav za sve forumase...Pre 2 dana su mi na parkingu skinuli katalizator,tako da kad sam upalio auto imao sam sta i da cujem...naime u pitanju je astra h dizel 1.7cdti 74kw...navario sam obicnu cev na mesto katalizatora...ne prijavljuje nikakvu gresku, a auto ide bolje...medjutim preko 2500 rpm zvizdi mi turbina i prilikom saltanja cuje se sistanje(slicno onom u pobesnelom maksu)...jasno mi je da se sada turbina lakse vrti,verovatno i vecim obrtajima nego sa ugradjenim katalizatorom pa se odatle i cuje zvizdanje ,ali mi nije jasno zasto se sada cuje blowoff,wastegate ventil ili kako se vec zove ... interesuje me sta ce se desiti sa potrosnjom goriva,odnosno da li ce se povecati ... da li ce turbina sada pre da strada... unapred hvala

Osim sto su ti skinuli bar 100eura s auta nista vise nisi izgubio..
 
Član
To sam tek kasnije saznao...nije mi jasno kako su ga skinuli sa auta na parkingu i to pod lampionom...u policiji su mi rekli da to seku nekim pneumatskim kljestima ali je meni katalizator osecen kao da je u pitanju brusilica...mogu da postavim i slike...
Molim te reci mi da li je normalno da se cuje sistanje(ispustanje pritiska) na ventilu preko 2500 rpm?
P.S. Sad je skidanje katalizatora na parkingu novi sport u BG u poslednjih 6 meseci...cuo sam da su cak i majoru policije skinuli katalizator ispred kafica...
 
Član
Kad smo vec kod toga, ako se ukida katalizator jel bolje staviti ravnu cijev ili kao sto neki ostave katalizator a povade unutrasnjost.

Radi se o Octaviji Motor 1.9tdi 77kw PD
 
Član
Kad smo vec kod toga, ako se ukida katalizator jel bolje staviti ravnu cijev ili kao sto neki ostave katalizator a povade unutrasnjost.

Radi se o Octaviji Motor 1.9tdi 77kw PD
isti đavo ;)


Imal ko broj od tih što skidaju hahahahaha imam u planu, ali nikako. Pa da malo poguraju :D
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
pa onako supalj onaj lonac od kata vjerovatno ima neko nepotrebno strujanje zraka unutra i siguran sam da mu to pravi neku smetnju jer sam se ove godine pozabavio bas oko izduva ne samo na svom autu i svasta sam novo naucio. a zna se da je za turbo najbolje kad ima sto manje tih restrikcija
istina to se skroz slabo ili nikako ne primjeti u voznji ali eto
 
Član
Kad ostane kuciste katalizatora ima dodatnih zvukova kao da bronzi na nekom srednjem gasu.slucaj danas vozio od musterije pezoa 307 dizel kojem je skinut katalizator I cijev stavljena ima zvukova kao pomalo pistanje al nista previse tj podnosljivo je
 
Top