skidanje intercoolera

skidanje intercoolera

Član
pozz svima...naime htio sam sutra malo skinuti intercooler i ocistiti prvenstveno radi provjere dali ima vecih kolicina ulja u njemu pa me zanima jel neka mudrolija da ja to skidam i postoje li kakve sanse da nesto zeznem, ako ga skinem jel ga smijem okretati u svim smijerovima i izliti ulje iz njega i sta sve smijem da radim sa njim, nisam bas neki poseban strucnjak :D ako ima neko voljan da malo pojasni gdje bi otislo to ulje ako ga ima previse, jel se vraca do turbine i pravi havariju ako se napuni intercooler kojim slucajem ili ide u prostor za izgaranje sa zrakom(jel ga zrak koji protice moze povuci sa sobom), sta i kako to funkcionira, jel moze korisnih informacija ?
 
nemas tu nikakvih mudrolija, samo odvrnes selne sa crijeva i skini ga
i mozes ga okretat kako hoces :lol:
 
Član
okreci ga do besvijesti,ja sam par puta skido kod sebe na passatu intercooler,prije mi je bilo ulja al sasvim malo,sad zadnji puta kad sam ga skido nije bilo ni sekunde ulja u njemu,uzeo nafte nalio u njega dobro ga protreso izlio pistolj za vodu opro ga ostavio da se osusi u medzuvremenu poskido i sve cijevi od intercoolera takodzer ocistio i sve na mijesto vratio...;) uzivaj u poslu :cool:
 
Član
To ti je isto kao da pitas mogu li ja skinuti crijevo sto ide sa turbine na filter :D mozes slobodno nemas sta zeznuti, ima svoje serafe gdje stoji ima selne i izlij ulje iz njega, ispreri ga , ocisti crijeva i vrati i to je to.
 
Član
dobrooo ljudovi, al reko bolje da pitam posto sam ja baksuzan da ne bi sta unistio kao po obicaju :cool: hvala na info i ako ima jos neko znanja o svemu slobodno nek podijeli sa nama ;)

EDIT: skidao sam cijevi s turba prema ic-u i pomalo je vlazno na dnu, znaci radi se o malim kolicinama ulja pa me zanima koliko ga je u ic-u a i cisto se zelim uvjeriti u stanje motora, turbine...
 
Član
Te kolicine ulja su ti iz oduske motora a one ti se nakupljaju zato sto ne mijenjas cesto filter zraka i zaprlja se i motor tacnije turbo povlaci pomalo zrak ih motora kroz odusku a iz oduske ti dolaze uljne pare i vremenom se scijede i nakupe u par kapi ulja to neka te ne brine, ic moze biti suh kao barut ili samo vlazan a ja mislim da ce biti samo vljazan novisno od toga.
 
Član
daa, hvala druze, skidao sam ga i bilo je jako malo ulja u njemu znaci nista strasno, zadovoljan sam ;)
 
Top