Skaču obrtaji na leru. Pasat 5+.

Skaču obrtaji na leru. Pasat 5+.

Pozdrav, imam sledeći problem. Nekada mi se desi kad upalim automobil da mi obrtaji skoče sa normalnih 900 na 1000-1050. Stoje tako 10-ak sekundi i vrate se na normalu. Vozio sam auto na dijagnostiku i pokazalo je grešku na senzoru temperature koju je majstor "obrisao" međutim navedeno se ponekad ponovi. Da li je neko imao sličnih problema i šta bi moglo biti u pitanju.
Unaprijed zahvalan na odgovoru.
Pozdrav.
 
Član
ja sam imao problema s tim zimus, na fordu focusu, promjenio filter goriva i od tad sve normalno(samo staviti neki kvalitetniji) :cool:
 
Član
Promjeni senzor temperature i prestat ce, on ti je mislim oko 25KM kod Škore, zamijenit ga mozes za 5 minuta ;)
 
Legend
adohera je napisao(la):
Promjeni senzor temperature i prestat ce, on ti je mislim oko 25KM kod Škore, zamijenit ga mozes za 5 minuta ;)
drug imao isti problem na bori i zamjenio senzor temperature i sad je sve ok ;)
 
Član
1+ za senzor temperature, na cetvorci imo isti problem. samo sto je kod mene jos i u voznji nekad padala kazaljka od temperature
 
freestyleee je napisao(la):
Pozdrav, imam sledeći problem. Nekada mi se desi kad upalim automobil da mi obrtaji skoče sa normalnih 900 na 1000-1050. Stoje tako 10-ak sekundi i vrate se na normalu. Vozio sam auto na dijagnostiku i pokazalo je grešku na senzoru temperature koju je majstor "obrisao" međutim navedeno se ponekad ponovi. Da li je neko imao sličnih problema i šta bi moglo biti u pitanju.
Unaprijed zahvalan na odgovoru.
Pozdrav.

jel dizel ili benzin pass
 
Član
kod mene su na b5 tdi 130 KS tako skakali obrtaji i motor imao nepravilan rad, senzor nije imao gresku, senzor radilice je imao zapamcenu pa pobrisano je i to.
nakon mog insistiranja otkrili su da jedna brizgaljka daje vise goriva od dozvoljenog.
nakon zamjene iste taj problem je nestao.
to je moje iskustvo ne mora znaciti da je tvoj kvar isti
 
Član
nije mu nista! To je standardni zahvat bordnetz managmenta, podiže broj okretaja radi napona punjenja. Eventualno mu to može značiti da ti je baterija nesto otanjila...ali to sto ti je majstorcina izbrisao gresku, neznaci da je nemas! provjeri kod senzor ali cisto sumjam
 
Član
Imao sam isti problem na Golf 4 tdi,ima tema na forumu,znaci kad upalim odmah poveca gas,i nakon nekoliko sekundi vrati,ili nekad u leru.Kao sto vecina kaze,promjeni senzor temperature koji kosta oko 20-ak maraka i to je to.
 
Član
freestyleee je napisao(la):
Pozdrav, imam sledeći problem. Nekada mi se desi kad upalim automobil da mi obrtaji skoče sa normalnih 900 na 1000-1050. Stoje tako 10-ak sekundi i vrate se na normalu. Vozio sam auto na dijagnostiku i pokazalo je grešku na senzoru temperature koju je majstor "obrisao" međutim navedeno se ponekad ponovi. Da li je neko imao sličnih problema i šta bi moglo biti u pitanju.
Unaprijed zahvalan na odgovoru.
Pozdrav.


Mislim da ti je lijeva prednja guma druge dimenzije,pa zbog toga ti variraju obrtaji...

Jesi li ti lave mutav ili zajebavas nekoga? Pa dijagnostika pokazala neispravan senzor,zbog cega ti se desava problem,i ti opet nasao shodno da nesto palamudis i pitas sta i kako,a nisi se ni udostojio da zamjenis senzor???
 
Lexillium je napisao(la):
freestyleee je napisao(la):
Pozdrav, imam sledeći problem. Nekada mi se desi kad upalim automobil da mi obrtaji skoče sa normalnih 900 na 1000-1050. Stoje tako 10-ak sekundi i vrate se na normalu. Vozio sam auto na dijagnostiku i pokazalo je grešku na senzoru temperature koju je majstor "obrisao" međutim navedeno se ponekad ponovi. Da li je neko imao sličnih problema i šta bi moglo biti u pitanju.
Unaprijed zahvalan na odgovoru.
Pozdrav.


Mislim da ti je lijeva prednja guma druge dimenzije,pa zbog toga ti variraju obrtaji...

Jesi li ti lave mutav ili zajebavas nekoga? Pa dijagnostika pokazala neispravan senzor,zbog cega ti se desava problem,i ti opet nasao shodno da nesto palamudis i pitas sta i kako,a nisi se ni udostojio da zamjenis senzor???

Prijatelju, tako pričaj sa ovcama svojim, znaš! Ako imaš toliku potrebu da se praviš pametan preporučujem ti da odeš na stočnu pijacu pa da se tamo, kako ti kažeš, palamudišeš. Ovo mjesto, ako ti niko do sada nije rekao ja ću ti reći, nije za tebe.

Normalni ljudi hvala vam za odgovore a ti nakazo od ljudskog karaktera nemoj mi se više nikada javiti na forumu, lijepo te zamoljavam. Sa takvim fukarama ne želim imati nikakav kontakt!

Hvala još jednom, senzor riješen.
Živjeli.
 
Član
I kod mene se dešava slična stvar, komp pokazao senzor, samo ga još nisam zamijenio :icon_rolleyes:
 
Prijatelju, tako pričaj sa ovcama svojim, znaš! Ako imaš toliku potrebu da se praviš pametan preporučujem ti da odeš na stočnu pijacu pa da se tamo, kako ti kažeš, palamudišeš. Ovo mjesto, ako ti niko do sada nije rekao ja ću ti reći, nije za tebe.

Normalni ljudi hvala vam za odgovore a ti nakazo od ljudskog karaktera nemoj mi se više nikada javiti na forumu, lijepo te zamoljavam. Sa takvim fukarama ne želim imati nikakav kontakt!

Hvala još jednom, senzor riješen.
Živjeli.

Oj majko kako se slatko ismija . :lol::lol:
 
Top