sirenje rubowa

sirenje rubowa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neko mi je rekao od was da ako prosirim rubowe mogu da spustim auto,zanima me da kad ih prosirim,koliko cu moci da ga spustim(receno mi je da se skida neki prsten iznutra)
 
Administrator
ma samo ti uzmi gewinde i spusti koliko hoces... tj amortizeri i opruge u kompletu.... mozes ti i sad spustiti bez prosirivanja rubova;)
 
Član
I de zivota ti, kani se tog dernek.ba, pisanja W umjesto V, iritira...;)

:icon_exclaim:
 
ma imam ja coveka swe je to ok,dogoworili smo se mi vec,nego me zanima za spustanje kako ide,koliko bi moga auto da spustim kad prosirim zadnji rub,a koliko predji deo mogu da spustim(napred ga ne sirim)
 
BHT Ovisnik
pa to najbolje ti znas,zavisi i od profila gume,felge,distancera,razmjeris i vidis
 
pitam jer mi je neko vec pomenu to od was,ne znam ko,imam na golf felne 7j,guma je 195/50/15...mozda je neko stavljao pa zna,ja zato...
 
Član
Na feluge 15-ke 7J sa tim gumama apsolutno nemas potrebe da prosirujes rubove.
Nemoj uzimati onu staru "rekla - kazala" vec zavrni rukave i spusti
to auto cim vec imas (gewinde ili opruge) i vidi sta se desava.
Nismo vidoviti , a ti ces najbolje znati dal treba il ne treba da prosirujes rubove kad odradis spustanje.[/align]
 
Član
pa sve zavisi od ET-a koliko je,kod mene je 14 inci felna,6 J,ali ET13 pa kaci.....tako da to ti igra veliku ulogu u tome da li kaci ili ne,ako je veci ET od 25 ne bi trebalo da kaci
 
Član
pa mozes ga spustiti onoliko dok ti ponovo ne zakaci rub od gumu :)
a inace nemos raditi izvlacenje rubova onako napamet moras tocno znati kolko zelis i nace to smijesno izgleda kasnije
a to ako je golf 2 ? podrezi rubove i nabaci plastike od gti ili g60 one sire i miran :)
 
Član
Vidi prvo hoce li ti kaciti...ako ti nije sad felga poravnana sa rubom blatobrana, vjerovatno neces moci, ali pogledaj unutra da li ti obloga blatobrana, ili neke druge stvari hoce smetat...recimo kod mene je ublizu bilo jer nosac za branik blizu zadnjeg lijevog tocka bio...ali je upalo uz 2-3mm mjesta jos...rubovi smetaju samo ako imas mal ET a veliku jotazu felge po nekom iskustvu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top