servo pumpa vw 1.9 td

servo pumpa vw 1.9 td

Član
Pozdrav svima na forumu.
Htio bih pitati one koji bi mi mozda mogli pomoci.
Ubacio sam u golf 2 motor od trojke 1.9 td 55 kw,prije je bio 1.6 dizel obicni a prije njega gti 1.8 82 kw :)tako da je mjenjac ostao stari.
eh sad sve je super leglo,instalaciju i mjenjac nisam morao mijenjati nakon obicnog dizela, a jos sam uspio nabaviti i intercooler od golfa 2 1.6 tdi i sve je se fino upakovalo tako da auto vuce extra i sve to...3
Medjutim u posljednje vrijeme mi se pojavljuje problem sa servom,naime u toku voznje cujem zvuk kao servo pumpe i to bas u trenutku kada pomaknem volan na neku stranu,bio sam kod majstora i skinuo je pumpu ali na njoj nije bilo nikakvih znakova da je stradala,medjutim kada smo ispustili tecnost,nije uopste licila na atf iako je bio star mozda tek jednu godinu.
ubacio sam novu tecnost misleci da nije zbog nje i tako je radilo jedno vrijeme ali mi se i dalje pojavljuje problem da servo nekada radi a nekada postaje tezak na volanu.
letva mi je ostala originalna servo letva od golfa 2, dok je servo pumpa od trojke 1.9 td.
da pitam da li je moguce da ova letva od dvojke ne moze izdrzati pritisak tezine novog motora 1.9 td kojeg sam ubacio koji je pofino tezi od onog prije kao i to da su mi gume na autu 195 50 r 15 malo sire nego one originalne sirine gume koje su predvidjene na ovo auto?
hvala
 
Član
ako hoćeš dam ti br . od čovjeka koji je sebi davno ugradio TDI-a bez problema pa se dofgovarajte?????
 
Član
ista je pumpa i kod dvice i trice,ali ti ne pase od trice jer je kontra okrenut onaj dio na koji nalijeze remenica,tako da ako stavis dvicinu pumpu, onda ce ti remenica biti plitka.Moze se ugraditi dvicina al da se taj dio svuce i ponovo nabije,sto je malo vise zajebano,jer je taj dio nabijen presom i ako je jos zapekao,moze se lahko desiti da se polomi kuciste pumpe,jos ako to radi ko nikad nije,onda racunaj na havariju.

imam ti ja pumpu od trice ako ti bude trebala,mogu ti i ugraditi.
 
Član
koliko znam da nisu ni sve servo pumpe od trice iste
sebi sam kupio rezervnu servo pumpu sa 1.9 obicnog dizela ali nije potpuno ista
dubina onog dijela na kojem je remenica je isti i isti su nosaci i nalijeganje je isto ali nisu crijeva koja idu u pumpu u istom smjeru okrenuta tako da tu imas dodatnog stimanja a da o tdi-u trici ili pumpi od dvice dzaba ne pricamo
 
Član
jojjjjj iste pumpe potpuno i kod dvice i trice,razlika samo u lezistu remenice,odnosno kako je okrenuto leziste,a sto se tice crijeva zamijeniti samo leziste holendera i to je to,a gorne crijevo mozes okretati dje hoces.;)

ja kod sebe ostavio na TDI-ju pumpu od dvice,mrsko mi je bilo mijenjati.
 
Član
ja sam na trici imao isti problem kao i ti.
rješio sam ga zamjenom pumpe pošto je kod moje bio otišao ekscentar koji nabija pritisak i kad okrenem volan ili se čuje ili ne radi uopšte pa je volan težak.
možeš naći polovnu pumpu za malo para a u dobrom stanju.
pozz;)
 
ja sam sebi na golfa ugradio od pasata trice i super fercera,a sto se tice gdje je zakrivljeno crijevo malo se potrudi i to je to
 
Top