SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

xxfmanxx je napisao(la):
ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:

jesi biser :lol::lol:
svako auto se kvari pa i taj famozni benzin atmosferac
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

nesobrzi je napisao(la):
druze koliko god ti radio on ce malo kasniti na gasu nije kasniti nego npr u 4 ides u stisneg gas do poda a on nakon mozda 1sec pocne da vuce ista stvar bila kod mene ali to je normalno ali sad neznam kako kod tebee ide kad pocne da vuce auto,a ovaj sto ti je rekao da se poredite on sa fr do 100 ako nezalis auta nemoze te stici mislim ako ces prvu zakucati i drugu bez mazenja ikakvog jer fr/top sport pocne proklizivati ali u voznji ide bolje od tvog ali ona ti reci ajd po krivinama :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin: hoces ici mozda prema doboju ikako da se negdje nadjemo da vidim kako ide to auto ili nam postavi neki video ;););)

Ma ja sam sad zadovoljan kako auto ide, ali cemo radit remap sigurno, steta je da se ne digne na nekih 180tak konjica :icon_smile:
Kad dodjes u BIH javni se pa da pokusamo dogovorit da se vidimo, ;)

xxfmanxx je napisao(la):
ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:

Pa vjerovatno niko od nas sa foruma ne uzme auto i dere ga dok ne umre bez mjenjanja ulja, zupcastog, servisa, odrzavanja itd itd..
Ovo sto govoris kakva je kod nas nafta, na koje komplikacije tacno mislis ? TDI je dosta izdrzljiv na losa goriva, sto je dokazano kod nas, gdje je nafta vjerovatno najgora u EU..
Ovo sto govoris za jakog atmosferca stoji, da su izdrzljiviji u svakom aspektu, da ima manje stvari koje se mogu pokvarit ovo sto bucky rece, ja nisam bjezao niti od 1.8T niti od 2.8 v6 ali ga jednostsavno nisam mogao naci sa ovom opremom i to je jedini razlog sto sam uzeo ovog TDIa (a trazio sam striktno ovaj auto)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GreenDevil je napisao(la):
xxfmanxx je napisao(la):
ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:

jesi biser :lol::lol:
svako auto se kvari pa i taj famozni benzin atmosferac

a ti bas bukvalac.

ne kazem ja da se benzinac ne kvari, ali manje su potencijalne komplikacije u odnosu na tdi-a

.nOKe je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
druze koliko god ti radio on ce malo kasniti na gasu nije kasniti nego npr u 4 ides u stisneg gas do poda a on nakon mozda 1sec pocne da vuce ista stvar bila kod mene ali to je normalno ali sad neznam kako kod tebee ide kad pocne da vuce auto,a ovaj sto ti je rekao da se poredite on sa fr do 100 ako nezalis auta nemoze te stici mislim ako ces prvu zakucati i drugu bez mazenja ikakvog jer fr/top sport pocne proklizivati ali u voznji ide bolje od tvog ali ona ti reci ajd po krivinama :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin: hoces ici mozda prema doboju ikako da se negdje nadjemo da vidim kako ide to auto ili nam postavi neki video ;););)

Ma ja sam sad zadovoljan kako auto ide, ali cemo radit remap sigurno, steta je da se ne digne na nekih 180tak konjica :icon_smile:
Kad dodjes u BIH javni se pa da pokusamo dogovorit da se vidimo, ;)

xxfmanxx je napisao(la):
ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:

Pa vjerovatno niko od nas sa foruma ne uzme auto i dere ga dok ne umre bez mjenjanja ulja, zupcastog, servisa, odrzavanja itd itd..
Ovo sto govoris kakva je kod nas nafta, na koje komplikacije tacno mislis ? TDI je dosta izdrzljiv na losa goriva, sto je dokazano kod nas, gdje je nafta vjerovatno najgora u EU..
Ovo sto govoris za jakog atmosferca stoji, da su izdrzljiviji u svakom aspektu, da ima manje stvari koje se mogu pokvarit ovo sto bucky rece, ja nisam bjezao niti od 1.8T niti od 2.8 v6 ali ga jednostsavno nisam mogao naci sa ovom opremom i to je jedini razlog sto sam uzeo ovog TDIa (a trazio sam striktno ovaj auto)




naravno da se podrazumijeva odrzavanje kao normalna stvar, ne kazem da se auto treba derat bas dok se ne raspadne

a mislim na ove komlikacije oko turbine, jer 99% majstora krivi losu naftu za kvarove turbine, mozda je to samo njihov nacin da objasne problem koji ne mogu rijesit.

a ovo auto je i vise nego dobro nema se tu sta pametovat, dosta snage, pogon na sva 4 tocka, opreme ko u prici.
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Sve su to vecinom pregazeni motori sto mi vozimo, tako da se svaki moze sutra pokvariti. Benzin ili dizel stvar je ukusa, na dizelu ima potencijalnih skupljih kvarova ali je potrosnja manja, dobri su za podizanje snage jer su turbo pa je stvarno stvar licnog izbora. Ljudi su iz ovog motora izvlacili i preko 200ks tako da nije los izbor ko ganja neki tuning.
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Mislim da ce turbina prije otic zbog zamora materijala uslijed predjenih kilometara, lose voznje i zbog otkazivanja jednog od sistema koji kontrolisu boost nego od loseg goriva, bar ja nesto tako razmisljam..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Zbog goriva ce ti otici jedino dizne, a kod tvog modela tu nema problema, kod 2.0 tdi motora sa simens diznama je vec problem i skupe su mnogo.
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

dellas je napisao(la):
Zbog goriva ce ti otici jedino dizne, a kod tvog modela tu nema problema, kod 2.0 tdi motora sa simens diznama je vec problem i skupe su mnogo.

ma nije bas da nema na 150 000 km ja imao problema sa jednom diznom ali dizna zezala samo dok je motor na radnoj temeperaturi dok je hladan bilo sve ok.
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

dellas je napisao(la):
Zbog goriva ce ti otici jedino dizne, a kod tvog modela tu nema problema, kod 2.0 tdi motora sa simens diznama je vec problem i skupe su mnogo.

znam par ljudi koji su veoma izletili radi tih dizni na ARL motorima...... vjeruj mi da je vrlo moguce na ovim motorima to oko dizni cak sam cuo slucaj gdje je dizna zakovala pa je bregasta osovina pukla i motor otisao u PM bas na tom ARL motoru..... vjeruj mi mogucnost je malo manja od tih 2.0 TDI ali samo servisi redovno dobro gorivo i vozi koliko hoces , TDI je masina koja zahtijeva paznju ali zato kvalitetno i vraca :D:123::123::123:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

naruceno :)
4509108406_a72debcce6.jpg

i 2x ovo
4508468075_3761a5b537.jpg
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Drug mani se naljepnica, sredi ovo pa da imas 100% ispravan auto, i savjet jedan sve sto se tice dijelova samo origigi i novo tako ces jedino rijesiti problem ;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

TDi Power je napisao(la):
Drug mani se naljepnica, sredi ovo pa da imas 100% ispravan auto, i savjet jedan sve sto se tice dijelova samo origigi i novo tako ces jedino rijesiti problem ;)

Sto se mehanike tice sve je sredjeno
Ostalo je jos da zbog sebe promjenim ulje u haldexu i da prekontrolisem ulje u mjenjacu, ostalo je kako treba ;)

adi187 je napisao(la):
Dobar detalj :cool: Ove R imas i na piku ;)

ganjao sam se sa tim likom gotovo mjesec, neozbiljan nekakav fraer pa sam narucio sa ebaya..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Ostalo je jos da zbog sebe promjenim ulje u haldexu i da prekontrolisem ulje u mjenjacu, ostalo je kako treba ;)

Ulje obavezno kupi original u ASA auto i nemoj zaboravit i filter ulja Haldex-a ;)
Inace, pravilo ti je da to mijenjas svakih 60.000 km
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Gledao sam u Autoagentu na auto putu onaj servis prema mostarskom sa desne strane, isto je ovlasteni.. ugl necu uzimat fus sigurno
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Danas je narucen i lip od cupre
MX5_NC_Front_Lip_Leon_Cupra_3.jpg


u srijedu ili cetvrtak je kod mene pa za vikend postavljanje

Sutra idem kod Esmera u visoko da mi odradi volan, rucicu mjenjaca sa kozicom i da presvucemo rucnu, bit ce slike, ugl trebalo bi ovako nekako izgledati :
2zxxiex.jpg

30ubvjt.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top