SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Evo i K&N panela.. malo ce lakse da se dise :)
fk050y.jpg

25kpzsk.jpg

Ja K&N nebi nikad stavio na normalno daily auto a ti vidi.
Po meni, propusta previse prasine u odnosu na fabricki filter
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

TDi Power je napisao(la):
Jeli ok da ga ima ako mapira auto?

Po meni ne treba ni za remap osim ako se ne radi o nekom hard core remapu ali u tom slucaju ni auto sa takvom mapom vise nije normalni daily auto...

Ja uskoro planiram da radim remap svog auta i definitivno cu ostati na fabrickom filteru

Na kecu mi je K&N i to "gljiva" i to smatram opravdanim jer je to auto koje je pravljeno striktno za performanse i trku gdje K&N donosi neku korist

Nekada davno, kad sam se krenuo igrati sa auto dijagnostikama, sa poznanikom-mehanicarem sam cesto radio ciscenja i adaptacije elektronskih klapni na benzincima i definitivno se pokazalo da su klapne, na autima sa K&N-om, bile puno prljavije u odnosu na auta koja su bila na fabrickim filterima.

To sam iskusio i na svojoj nekadasnjoj trici GTI koja je takodjer imala K&N i koju sam kasnije vratio ponovo na fabricki filter
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Citao sam i ja na dosta foruma da raznorazni aftermarket filteri bas dosta propustaju a da se na fabrickoj mapi ne osjeti nikakva razlika, ako ne i da je gora situacija, jer je auto mapirano na tih 150ks koliko fabricki ima po parametrima koje uzima kroz fabricki filter.. Ovaj novi filter ima puno vecu propusnost i onda i sam procesor ne zna sta se desava..
Ugl za sada je tu, kada mapiram auto cu stavit filter i uporedit razlike, ukoliko ne bude neke velike razlike, ostat cu i ja na fabrickom filteru..
 
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Jesi li cistio MAF senzor? gledam mloprije bas snimak
kako se cisti, jednostavno pravo, mozda bi dalo kakav
pozitivan efekat ,usput i klapnu gasa ocistiti ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Mrva je napisao(la):
mislim da je mislio na egr

Covjek je fino napisao klapna gasa.

A ni ta klapna u EGR-u (kod nekih auta je posebno modul sa klapnom, odvojen od EGR-a) se ne moze ni priblizno nazvati klapna gasa. To je klapna koja sluzi da prekine dotok zraka kod gasenja motora i tako ublazi vibracije koje tada nastaju a sluzi i kao zastita od iber ture (doduse, kod starijih TDI motora kao sto je i ARL, klapna je kontrolisana samo vakumom pa je moras rukom zatvoriti ako motor fakat ode u iber turu)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

esso_sa je napisao(la):
Covjek je fino napisao klapna gasa.

A ni ta klapna u EGR-u (kod nekih auta je posebno modul sa klapnom, odvojen od EGR-a) se ne moze ni priblizno nazvati klapna gasa. To je klapna koja sluzi da prekine dotok zraka kod gasenja motora i tako ublazi vibracije koje tada nastaju a sluzi i kao zastita od iber ture (doduse, kod starijih TDI motora kao sto je i ARL, klapna je kontrolisana samo vakumom pa je moras rukom zatvoriti ako motor fakat ode u iber turu)
Znam sta hoces da kazes nego mi ta "klapna" pade na pamet pa reko da ga ispravim.
Eso, stvarno si masina :cool:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Cistio sam maf, egr, usis i turbo cim sam uzeo auto..
MAF doduse nije bas normalan na leru, pokazuje neke cudne parametre, pa cu vidjeti da i njega zamjenim cim mognem :)
 
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

pogresno sam se izrazio, pitao sam za maf da li je cistio
,, a mislio sam na 1.8t klapnu gasa, posto to moram sve
ocistiti zajedno , pa reko da vidim za maf daje li kakvog efekta;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

druze koliko god ti radio on ce malo kasniti na gasu nije kasniti nego npr u 4 ides u stisneg gas do poda a on nakon mozda 1sec pocne da vuce ista stvar bila kod mene ali to je normalno ali sad neznam kako kod tebee ide kad pocne da vuce auto,a ovaj sto ti je rekao da se poredite on sa fr do 100 ako nezalis auta nemoze te stici mislim ako ces prvu zakucati i drugu bez mazenja ikakvog jer fr/top sport pocne proklizivati ali u voznji ide bolje od tvog ali ona ti reci ajd po krivinama :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin: hoces ici mozda prema doboju ikako da se negdje nadjemo da vidim kako ide to auto ili nam postavi neki video ;););)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

xxfmanxx je napisao(la):
ljudi nemojte sta zamjerit sto ovako govorim, al ja stvarno ne znam kako vam se da zahebavat sa ovim turbo dizelasima, s obzirom da ste svi svjesni da je kod nas nafta da Bog sacuva i da su komplikacije neminovne. uzmete brate fino jakog atmosferca, ako niste bas najbolji s parama i ako puno vozite ugradite plin i deri do iznemoglosti. :cool:

potpis ;)
 
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

E svasta, pa nije nista napravljeno da traje vjecno,, ni benzin ni dizel.
Tu vazi pravilo,, puno opreme, elektronike, zajebancija=veca mogucnost
za kvarom, a sto jednostavniji sklop=manje kvarova sto je i logicno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top