SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

danas sam zamjenio i ova ogledala u suncobranu, kad sam ga kupio to je bilo razbjeno na obje strane..
558787_10152014895570353_1648213847_n.jpg

ko novi :)
429504_10152014893435353_1275990967_n.jpg
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Pa sta je u pitanju sada jesi rjesio problem s snagom
 
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Hvala svima na komentarima, ja sam sa autom zadovoljan poprilicno :)
Ocuvan je nevjerovatno dobro za ovu godinu i ovu kilometrazu, to mi je bilo najbtinije da nema zveckanja, kuckanja, da nije isparan, istrosen jednostavno..
Za sada nisam nesto pretjerano zadovoljan performansama i potrosnjom :D nadao sam se da ce manje trosit, trenutno mi uzima oko 8l otvorene, sto je ipak mislim puno za 1.9tdi bez obzira na 4 motion.. ali eto vidjet cemo.. kopcali smo ga na dijagnostiku, ne pokazuje nista , stoga slijedi ceprkanje oko vakuma, senzora, itd itd..

Ugl ciscenje turbine, usisa, egra, pa onda vidjeti na cemu sam :) trenutno ide ko 110ks :D

Pozdrav! Auto je odličan, super izgleda i oprema je predobra!!! Ja imam isti motor i imao sam isti problem tj kao da ima 110ks a ne 150ks, problem je bio na onom ventilu na turbini ili probije membranu ili se desi da se ona poluga začađi pa izgubi hod, uglavnom nema tlaka u turbu ili gubi tlak! :D
Jer i ja sam uvijeren da to mora da leti! A chip ti na tom motoru ne preporucujem ako ne mislis mijenjati turbinu jer je to jedna mana tog motora :)
Želim ti puno sretnih kilometara!!!
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

To popucala ogledala od jakih startova :D ja sve cekam da nazoves tebe nigdje
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Pirelli_Im je napisao(la):
Pozdrav! Auto je odličan, super izgleda i oprema je predobra!!! Ja imam isti motor i imao sam isti problem tj kao da ima 110ks a ne 150ks, problem je bio na onom ventilu na turbini ili probije membranu ili se desi da se ona poluga začađi pa izgubi hod, uglavnom nema tlaka u turbu ili gubi tlak! :D
Jer i ja sam uvijeren da to mora da leti! A chip ti na tom motoru ne preporucujem ako ne mislis mijenjati turbinu jer je to jedna mana tog motora :)
Želim ti puno sretnih kilometara!!!
hvala drug
pa vidi , meni se trenutno desava to da mi auto jednom ide dobro, 3x ne ide i sve tako, ugl stisnem ga, nesto mrlja pustim gas ponovim onda kao "procepi" cudno skroz..
gdje dodje taj ventil, kod ovim modernih turbina i ne znam bas, kako si ti rjesio taj problem sa ventilom, uzeo novi ili ?

pa i ja se nadam da ce letit, samo da rjesim ove gluposti, vjerujem da je neka sitnica koja "koci"


allroad je napisao(la):
To popucala ogledala od jakih startova :D ja sve cekam da nazoves tebe nigdje

ma kakvi startovi sta ti je, ja brate kontam ti ces zvat nakon pola h, rekao sam ti ti nista :D

leon1p je napisao(la):
sta zene stiklama urade jesi vidio :)

hahaha to mi je i ovaj cica sto mi je radio staklo rekao, kaze vidi sto je djevojcica gurala noge kroz siber pa zapela za suncobran hahaha
kaze jos da imas antenu ispred sibera ko na citroenu, pa da joj ostanu bjele gace na anteni, da bude da se predala bez borbe :lol::lol:

Davor_ je napisao(la):
Pa sta je u pitanju sada jesi rjesio problem s snagom

rjesavamo jos, potrosnju i performanse mu i nisu bas na zavidnom nivou, vidjet cemo..
:icon_mad:
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Pa ja ti kazem hajd zovi kad zavrsis :lol:
Jest jest od startova to oni u bihacu slajdrali, pokusavali pokvarit leona al nije im uspjelo :lol: salim se ja ;) nadam se da ces to rijesiti brzo pa nas provozati jedan krug :D a sigurno je neka glupost i sitnica al takve stvari najcesce dobri i iskusni majstori znaju rijesiti jer vec nauce neke uobicajene probleme tih auta.. Isto sto meni mercedesa nisu znali napraviti i onda mi covjek sto zna uradi za 150 KM i za par sati
Ako ti je dosasno u petak zvat cu te da mi pomognes stvari prenositi selim se :lol:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
gdje dodje taj ventil, kod ovim modernih turbina i ne znam bas, kako si ti rjesio taj problem sa ventilom, uzeo novi ili ?

Covjek je vjerovatno mislio na membranu aktuatora koji ti zakrece pera u kucistu turbine ali to nije problem kod tebe. Da jeste,nebi mogao da postignes ciljani boost a ti ciljani boost imas, fino smo ti to i izmjerili

Zamjeni ti MAF i mozda ce jos trebat dostimati polugu aktuatora na turbu (moguce da je i to cackano) i trebalo bi bit OK
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

danas bi trebao maf da bude kod mene , nadam se :icon_smile:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Taj maf uvijek zaebava,ebo mater sa k-glavom na autu nisam imao nikakvih problema a maf me skoro natjerao u plac kad sam ga imao.Ima to da leti kad rijesis ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Noke neka je sa srećom, da te posluži i da prodiše punim plućima i da pokažeš nevjernim Tomama (koji voze neke bordo vanabee ARL mašine :icon_biggrin:) šta može čistokrvi ARL :cool:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

elmo je napisao(la):
Noke neka je sa srećom, da te posluži i da prodiše punim plućima i da pokažeš nevjernim Tomama (koji voze neke bordo vanabee ARL mašine :icon_biggrin:) šta može čistokrvi ARL :cool:
hvala brate, podmladit cemo ga svakako :D
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Liga je napisao(la):
nista nista samo gledam... :lol:
doci ces i ti na red :D

elmo je napisao(la):
Noke neka je sa srećom, da te posluži i da prodiše punim plućima i da pokažeš nevjernim Tomama
(koji voze neke bordo vanabee ARL mašine :icon_biggrin:) šta može čistokrvi ARL :cool:

Samo... volio bi da ga prvo Chipujes... jer ovako ne bi bilo fer... :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top