SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
Nisam, vozio sam se sinoc sa drugom u bori 130ks, auto otkida nasprem mog, znaci drugi svijet :D tako da pogotovo nisam zadovoljan :D
auto radi mirno, ne trokira, konstantno ubrzava, nema gresaka, ali nije to to..
ja sumnjam da je uzrok svih mojih problema maf senzor, ali vidjet cemo kad uzmem ovaj od druga, trebalo bi biti to to..

Ako maf ne valja, ne mora odmah bit greska na dijagnostici. Moze da radi ali pogresno mjeri pa ti auto ne ide a trosi puno
MAF se moze pravilno provjeriti samo logiranjem preko dijagnostike i za vrijeme voznje. Isto tako se moze provjeriti i turbo a i paljenje koje je jako bitno kod PD motora... Majstori ko zamjene zupcastog jako cesto file paljenje za 2-3 stepena, auto pali i ide ali puno losije i potrosnja poraste...
Sve to ti mogu premjeriti npr ja posto imam svu opremu a i znanje malo sire od majstora koji rade dijagnostike :)
Potrosnja ti je katastrofa ! Meni ovaj moj traktor sto nedavno kupih da imam za slepat keca :) (2.0 TDI 140 ks) na otvorenoj trosi oko 5.5 litara a po gradu izmedju 7.5 do 8 litara goriva za traktore :)

Kroz ovaj loging preko dijagnostike se moze vidjeti i kakva ti je turbina odnosno, treba li je skidat i cistit pera varijabile il ne.


I zaboravih, cestitke na kupovini, sad konacno imas original intercoolera
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

esso_sa je napisao(la):
Ako maf ne valja, ne mora odmah bit greska na dijagnostici. Moze da radi ali pogresno mjeri pa ti auto ne ide a trosi puno
MAF se moze pravilno provjeriti samo logiranjem preko dijagnostike i za vrijeme voznje. Isto tako se moze provjeriti i turbo a i paljenje koje je jako bitno kod PD motora... Majstori ko zamjene zupcastog jako cesto file paljenje za 2-3 stepena, auto pali i ide ali puno losije i potrosnja poraste...
Sve to ti mogu premjeriti npr ja posto imam svu opremu a i znanje malo sire od majstora koji rade dijagnostike :)
Potrosnja ti je katastrofa ! Meni ovaj moj traktor sto nedavno kupih da imam za slepat keca :) (2.0 TDI 140 ks) na otvorenoj trosi oko 5.5 litara a po gradu izmedju 7.5 do 8 litara goriva za traktore :)

Kroz ovaj loging preko dijagnostike se moze vidjeti i kakva ti je turbina odnosno, treba li je skidat i cistit pera varijabile il ne.


I zaboravih, cestitke na kupovini, sad konacno imas original intercoolera

konacno neko sa konstruktivnim savjetom :)
hvala na ovim informacijama..
pozdrav eso ;)
 
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

neka je sa srecom prelijep je i predobar :cool:

inace meni najdrazi seat :icon_biggrin:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GolFanatiCars je napisao(la):
inace meni najdrazi seat :icon_biggrin:
Bas ;) Predobar je i nek te dobro sluzi,fina i motorizacija ,nadam se da ces rijesiti probleme ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Cudo si se odvojio od golfa,Leon je super zadnja sjedista su mi ostavila utisak!:cool:
Nek je srecno i da posluzi, a kupi sprej za karburatore pa ocisti maf nekosta te puno a mozda odradis posao!;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Hvala svima
evo upravo sam dogovorio sa esom da odradimo ovo testiranje sa dijagnostikom pa da vidimo u cemu je problem..
poslije toga rjesavat redom jedan po jedan segment pa cemo "ubost" gdje je problem..
inace golf je mislim zamjenjen dostojnim nasljednikom, tako da smo ga manje-vise prezalili :icon_smile:

ipak uzitak u cjelokupnoj voznji ce vjerovatno doci sa vremenom, jos uvijek mi je osmijeh na licu iskreniji bio u golfu :icon_smile:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

esso_sa je napisao(la):
Ako maf ne valja, ne mora odmah bit greska na dijagnostici. Moze da radi ali pogresno mjeri pa ti auto ne ide a trosi puno
MAF se moze pravilno provjeriti samo logiranjem preko dijagnostike i za vrijeme voznje. Isto tako se moze provjeriti i turbo a i paljenje koje je jako bitno kod PD motora... Majstori ko zamjene zupcastog jako cesto file paljenje za 2-3 stepena, auto pali i ide ali puno losije i potrosnja poraste...
Sve to ti mogu premjeriti npr ja posto imam svu opremu a i znanje malo sire od majstora koji rade dijagnostike :)
Potrosnja ti je katastrofa ! Meni ovaj moj traktor sto nedavno kupih da imam za slepat keca :) (2.0 TDI 140 ks) na otvorenoj trosi oko 5.5 litara a po gradu izmedju 7.5 do 8 litara goriva za traktore :)
Kroz ovaj loging preko dijagnostike se moze vidjeti i kakva ti je turbina odnosno, treba li je skidat i cistit pera varijabile il ne.
I zaboravih, cestitke na kupovini, sad konacno imas original intercoolera
jel iko primjetio da je nas najveci ovisnik o adrenalinu preko noci postao strucnjak za PD motore... :lol:

Pa Esso drug... ovisnice... dobro dosao u raju... :cool:

p.s.
Volim i ja tebe... :cool::cool::cool:

.nOKe je napisao(la):
Hvala svima
evo upravo sam dogovorio sa esom da odradimo ovo testiranje sa dijagnostikom pa da vidimo u cemu je problem..
poslije toga rjesavat redom jedan po jedan segment pa cemo "ubost" gdje je problem..
inace golf je mislim zamjenjen dostojnim nasljednikom, tako da smo ga manje-vise prezalili :icon_smile:

ipak uzitak u cjelokupnoj voznji ce vjerovatno doci sa vremenom, jos uvijek mi je osmijeh na licu iskreniji bio u golfu :icon_smile:

samo lagano... kao sto rekoh... nek je on tu... a sve ostalo se da rijesiti... :cool::cool::cool:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

čestitam na izboru, odličan motor, nek je sa srećom ;)
par savjeta iz iskustva, ovaj motor ne zna i ne smije svako majstorisati, tako da ti savjetujem da se dobro raspitaš o majstoru kojem ćeš ga povjeriti ;)
Eso ti je dao par dobrih savjeta, ja ću se samo malo nadovezati, jedini ispravan put je upravo to testiranje dijagnostikom u vožnji, tako ćeš vidjeti stanje mafa i turba, da staviš polovan maf nećeš ništa dobiti, jer se on već "baždario" na taj motor, a to je jako osjetljiv senzor, tako da u obzir dolazi samo nov, originalan ;)
pored toga, ja bih ti savjetovao da pogledaš senzor radilice, on zna zajebavati tako da auto slabije ide a ne može se detektovati na dijagnostici, ima jedan jednostavan test kako se provjeri njegovo stanje, ne sumnjam da to Eso zna, ali u svakom slučaju uzubljenje provjeri prije svega ;)

još jednom sretno, ako ti treba neki savjet zovi, ja sam ga doktorirao :icon_smile:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

i meni je palo na pamet to uzubljenje jer je tek mjenjat zupcasti (nezalost ne u ovlastenom servisu) vec kod nekog lokalnog majstora, pa svakako i to provjerit..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Liga je napisao(la):
jel iko primjetio da je nas najveci ovisnik o adrenalinu preko noci postao strucnjak za PD motore... :lol:

Pa Esso drug... ovisnice... dobro dosao u raju... :cool:

p.s.
Volim i ja tebe... :cool::cool::cool:

Mrs ! :lol:
 

IGY

Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

esso_sa je napisao(la):
Liga je napisao(la):
jel iko primjetio da je nas najveci ovisnik o adrenalinu preko noci postao strucnjak za PD motore... :lol:

Pa Esso drug... ovisnice... dobro dosao u raju... :cool:

p.s.
Volim i ja tebe... :cool::cool::cool:

Mrs ! :lol:

po kratkom postupku :lol:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Liga je napisao(la):
Dusa draga... sto ga nasikira... :lol: al stas kad istina boli... :lol:

Samo ti za*ebavaj ! Ja sto nadjem laptopom da ne valja, ti ces da sarafas !
Ja ne prljam svoje ruke prckanjem po prljavim dizelima, to je tvoj fetish :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top