Seat Leon 1.9 TDI, obrtaji

Seat Leon 1.9 TDI, obrtaji

Pozdrav.
Nedavno sam kupio Seata Leona 2002 g. preso je 174000 km.
Problem mi je sto sad neće da nabija obrtaje skroz slabo vuče, u 4 i 5 brzini auto nece preko 3000 obrtaja, a juče kad sam vozio na auto punu znaci auto nemoze nikako ici preko 130km/h, tj. 5-eta brzina 3000 obrtaja.
Odvukao sam ga na servis i majstor kaze da je 100% siguran da je turbina zapekla i da radi sa nekih 50 % snage.
I da nju treba da se očisti da bude sve ok :).

Šta vi mislite o tome, da li bi to moglo biti to ?
 
Član
SuperNova232 je napisao(la):
Pozdrav.
Nedavno sam kupio Seata Leona 2002 g. preso je 174000 km.
Problem mi je sto sad neće da nabija obrtaje skroz slabo vuče, u 4 i 5 brzini auto nece preko 3000 obrtaja, a juče kad sam vozio na auto punu znaci auto nemoze nikako ici preko 130km/h, tj. 5-eta brzina 3000 obrtaja.
Odvukao sam ga na servis i majstor kaze da je 100% siguran da je turbina zapekla i da radi sa nekih 50 % snage.
I da nju treba da se očisti da bude sve ok :).

Šta vi mislite o tome, da li bi to moglo biti to ?

može biti da ne otvara ona klapna od turba nek prvo to provjeri ;)
 
Gasio sam i palio protokomijer opet isto, 5 dana zeza onda 1 ide dobro , i evo sad stalno tako slabo vuče, kazu oni da je 100% turbina jer su je gledali, i kaze da ona slabo tadi :)
 
Član
Turbina ili onaj vakum na turbini zaštekao. Provjeri cjevčice od vakuma da nije koje šuplje. Neradi ona slabo nego su joj krilca zaštekala u jednom položaju pa uvijek druka isti pritisak i zbog toga ti auto ide u safe mod. Imam isti takav auto i prije par tjedan čišćena turbina i zamijenjen onaj vakum na njoj jer je bila membrana pukla pa nije odrađaivao. Isto mi se to dešavalo.
 
Član
opet vakum na turbini, nezz kako su pravili ova glupa auta da tak vakum ventil na svakom mogucem autu zeza, evo ovo je jedno milionita tema sa istim kvarom, pogledaj kad neko daje gas kako puse turbina, tj odma se primijeti na tom ventilu kako radi turbo da se ne zafrkavas oko protokomjera dzaba
 
Član
Ima EGR, ali nije do njega sigurno. Možeš ga skinuti i očistiti ali to što ti se dešava ima veze sa turbinom
 
Ma da, slijedeće sedmice jedan dan vozim auto u taj auto servis, pa kad skinu, očiste i provjere tu turbinu, javim vam jeli sve ok :) .
 
kralju ti bio kod majstora a ovamo po forumu tražiš mišljenje. Budi sretan da je samo čiščenje kako su ti rekli ,eno imaš temu gdje momku uzeše 2000 maraka za turbinu i tako to.
 
Član
Uradi prvo dijagnostiku pa tek onda dalje da ne bacaš pare odmah na čišćenje. Moj savjet. Turbina te može iz više razloga zezati, a ne samo zaprljanost.
 
Top