Seat Altea FR 2.0 TDI 125kw problem povremeno trokiranje i crno sivi dim

Seat Altea FR 2.0 TDI 125kw problem povremeno trokiranje i crno sivi dim

Pozdrav svima nije me bilo godinama na forumu, ali ne znam vise gdje da pitam za savjet..

Dakle 2.0 TDI 125kw 170 ks pumpa dizna 2007. Siemens dizne..
Auto kupljeno prije pola godine i tada je gubio motor rashladnu tecnost-voda je bila u sistemu, pa sam krenuo gledati crijeva, jedno sto vodi za mali hladnjak je bilo ispucalo, pa sam zamjenio, u medjuvremenu uradjen veliki servis, tako da je iskljucena vodena kao uzrok trosenja vode. Auto povremeno radi nemirno u leru, blago trokira, a kad se to desava u voznji onda je iza mene dimna zavjesa crno sivi dim u ogromnim kolicinama. DPF nije skinut, jer povremeno se upali lampica i izadjem na autoput i odradim regeneraciju. Na dijagnostici nijedne greske nema. Na rorama poslije svake voznje ostaje crni čađavi trag koji nije mastan, ali se jedva ocisti krpom. Kad je prespojen hladnjak EGR i dalje je motor gubio tecnost, da bi pred zimu kad sam nasuo G12 prestao da gubi i evo 2000km ne gubi nikako. Povremeno i dalje trokira i dimi i onda danima niakkvih problema. Obisao sam desetak majstora i kad cuju da su Simens dizne ne zele da rade nista oko tog motora. Neki su mi rekli da moram naci 4 dizne sa stranca i promjeniti, drugi su se kleli da je pukla glava, jer je to mana na BMN motoru. Auto ide kao da ima 120-130 konja, znam jer sam prije vozio Leona FR ARL. Ako ima neko neki savjet volio bih cuti, jer auto mi se ne prodaje, a nikako da rjesim problem. Nije mi jedino auto, tako da mi nije bilo pod moranje da ga napravim odmah.
 
Top