Savjeti oko kupovine auta

Savjeti oko kupovine auta

Član
Eh pozdrav, eh ovako imam jedno pitanje tacnije vise njih, pa ako moze koji savjet :D

Kupujem auto iduci mjesec (vjerovatno :D), e sad budzet ce biti 4000-5000 KM, nešto sam ja to gledo po piku, i vidim da mi se u tu cijenu uklapa nekoliko vrsta auta, pa ako moggu savjeti ili iskustva sa tim markama jer cujes uvijek i dobro i lose o svim, pa da vidim ako ko moze sta pomoc :D
eh u pitanju su auta, Pežo 206, Fiat Punto, Stilo i Bravo, Ford Fiesta, Reno Klio, Opel Astra, Alfa Romeo 147 i 156, Seat Ibica i neznam ja mislim da je to to hehe

E sad cuo sam dosta prica, u Pežoa i Alfe skupi djelovi, U fiata elektronika slaba često se kvari, klio nekakve pumpe i dizne slabe iako iskreno neznam ni šta to tačno znači :D
E sad dal je istina ovo što sam čuo, i kakvi su vaši savjeti...

Auto bi se koristilo pretežno za gradsku vožnju, gledat ču što novije da uzmem (ono u rangu ove cijene al mogu nač iznad 2000 godišta), dizela sam konto da manje mi troši...
 
Član
E sad će svako na svoju vodu. Ni jedno od tvojih riješenja koje si nabrojao nije idealno, a boljih nema. Za grada je dobrao da je što manje. U tom cjenovnom rangu i za te potrebe ti ne bih savjetovao dizelaša. Dizel se isplati na otvorenoj cesti. U gradu nema nekih prednosti. Svako auto ima manu, manje ili više poznatu. Lično moj favorit je fiat ali nema nešto veliku prednost nad ostalim koje si nabrojao. Ganjaj benzinca 1.2 do 1.6. Ni jačeg ni slabijeg. Da ima servo i ABS.
i što je najvažnije da je DOBRO ČUVAN.
 
Član
Nije bitno koje je marke, nego ko je gazda bio. :)
Samo ocuvano, malo duze trazi, ali budi siguran.
 
Član
Kod kupovine polovnog auta samo treba imati sreće ;), marka auta, starost auta sve su neke sporedne stvari vjerujte :)
I kod kupovine auta uvijek ti nedostaje par hiljada, jer čovjek konta da ima jos 2 hiljade taman bi mogao kupiti ono sto zeli, a u stvari uvijek fali tih par hiljada,
puno sreće, to ti je sad pri kupovini najpotrebnije:)
 
Od opreme nek ima klimu i servo, a ostalo manje-više. A koje god uzmeš će, ako ga budeš vozo, i trošit i kvarit se....
 
Član
I koje god auto da kupis, morat ces opet u startu uloziti u njega.Tko god prodaje auto, ne zeli uloziti pa prodati.
 
zanimal te seat ibiza 2001 godina 1.4 benzin ,registrovana do 7 mjeseca sledece godine crna, alufelge 15 lijepe ,sve 4 gume nove stavljene MS.cd sony,...jedan vlasnik od uvoza
 
Član
I koje god auto da kupis, morat ces opet u startu uloziti u njega.Tko god prodaje auto, ne zeli uloziti pa prodati.
Nije tačno.
Što se tiče Pežoa, ako je održavan ranije, održavanje ti je jeftinije nego za VW, PROVJERENO!!!
Okani se dizela, samo benzin gledaj, što uštediš na gorivu (ništa), otići će ti za servis ili za, ne daj Bože, kvar koji je na dizelima čest, a to su dizne, turbo, kvačilo i sl.
 
Član
Druze, jedino u novo auto nemas sta ulagati ;)
Kupovao i novo i polovno auto.
Polovno uvijek ima nesto da mu ne valja(gume, diskovi, pakne,amrotizeri itd) samo je stvar koliko je kome stalo kakvo auto vozi.
 
Član
Druze, jedino u novo auto nemas sta ulagati ;)
Kupovao i novo i polovno auto.
Polovno uvijek ima nesto da mu ne valja(gume, diskovi, pakne,amrotizeri itd) samo je stvar koliko je kome stalo kakvo auto vozi.
Ne možeš porediti novo i polovno, pogotovo staro 10 i više godina, ali evo ti primjer mog auta starog oko 10 godina - BEZ ULAGANJA!
 
Član
Čuj u Pežoa skupi dijelovi,jesu možda za 607 :D

Dva jarana imaju 206 1.1 i 1.9.Jest da su slabi,ali niti se kvare ni ništa.Doduše ovaj 1.9 je uvežen iz Austrije prije par mjeseci i stvarno je očuvan,samo sipaj i vozi.Samo gledaj da je održavano auto i po mogućnosti uveženo,a ne je*avano po našim cestama.

Imam Punta 1.9 JTD i solidan je auto.Predobro ide,samo mana im je što slabo koji ima abs :(.Jest da ga par mjeseci imam,ali eto dobro se pokazao,iako nije bio održavan.
 
Poslednja izmena:
Član
Ne poredim, nego ti kazem da jedino na novom nema sta ulagati.

2004 god uvezao auto iz Njemacke, fiat marea i morao kupiti nove gume, zamijenio na proljece rame sa kuglom i selenima, prednje amrtizere...
Trenutno vozim auto koje sam kupio novo prije 4,5 godine i mijenjao na njemu spone na zadnjme trapu, mogao bih promijeniti i selene na prednjem ali moze jos izdrzati.
Prijatelj kupio prije par dana auto i ima problem po svemu sudeci otisla bosh pumpa a dva puta auto probano, gledano i nije se moglo skuziti da ima taj problem.
Sve je stvar ko zeli koliko sigurnost vozila kojeg vozi i koliko je spreman da ulozi u to.
Voziti auto po BiH putevima par god i reci ne treba nista u njega uloziti je cista laz.
 
Član
E sad će svako na svoju vodu. Ni jedno od tvojih riješenja koje si nabrojao nije idealno, a boljih nema. Za grada je dobrao da je što manje. U tom cjenovnom rangu i za te potrebe ti ne bih savjetovao dizelaša. Dizel se isplati na otvorenoj cesti. U gradu nema nekih prednosti. Svako auto ima manu, manje ili više poznatu. Lično moj favorit je fiat ali nema nešto veliku prednost nad ostalim koje si nabrojao. Ganjaj benzinca 1.2 do 1.6. Ni jačeg ni slabijeg. Da ima servo i ABS.
i što je najvažnije da je DOBRO ČUVAN.
Vjeruj ja sam neznalica oko auta, ali prvi put čujem da je isplativiji benzinac? Znači nema mi razlike u ono potrošnji? Pošto vecina koje ja znam ma aman svi imaju dizele jer ko et su ekonomicniji, manje troše i sl.

zanimal te seat ibiza 2001 godina 1.4 benzin ,registrovana do 7 mjeseca sledece godine crna, alufelge 15 lijepe ,sve 4 gume nove stavljene MS.cd sony,...jedan vlasnik od uvoza

vjeruj vjerovatno bi me zanimala, al trenutno nemam te pare tek za jedno mjesec dana...

Čuj u Pežoa skupi dijelovi,jesu možda za 607 :D

Dva jarana imaju 206 1.1 i 1.9.Jest da su slabi,ali niti se kvare ni ništa.Doduše ovaj 1.9 je uvežen iz Austrije prije par mjeseci i stvarno je očuvan,samo sipaj i vozi.Samo gledaj da je održavano auto i po mogućnosti uveženo,a ne je*avano po našim cestama.
znaci nije istina da su Pežoovi djelovi skupi, meni tako rekose bgm, al znaci i onda da gledam i 206-tice kad budem uzimo
 
Član
Vjeruj ja sam neznalica oko auta, ali prvi put čujem da je isplativiji benzinac? Znači nema mi razlike u ono potrošnji? Pošto vecina koje ja znam ma aman svi imaju dizele jer ko et su ekonomicniji, manje troše i sl.



vjeruj vjerovatno bi me zanimala, al trenutno nemam te pare tek za jedno mjesec dana...


znaci nije istina da su Pežoovi djelovi skupi, meni tako rekose bgm, al znaci i onda da gledam i 206-tice kad budem uzimo

Skupo je održavanje za auto koje nije bilo do tada održavano :D

Slobodno ganjaj benzinca,ako ti snaga nije bitna onda gledaj 206 1.1,solidan autić još ako si početnik bolje ti ne treba.Registracija i ostale gluposti jeftine,a i mogu se naći extra primjerci za novac kojim raspolažeš.Još bolje ako uzmeš od nekog poznanika auto,ako se šta sjebe na autu,možeš njeg okrivit :D

Evo ti slična tema pa opet skontaj šta ti odgovara http://www.bhtuning.com/threads/kupovina-auta.89735/


Član foruma prodaje 206 1.9 pa evo ti crvaj ga :D http://www.bhtuning.com/members/dzeniii.19304/

Evo ta 206 http://www.pik.ba/artikal/9063124/peugeot-206-dizel/
 
Član
U gradu se razlika u potrošnji benzinca i dizelaša približne snage izgubi. Ako imaš nekog taksistu koji će biti iskren s tobom pitaj ga,. Na otvorenoj cesti je druga prića.
Malo auto i dizelaš u mojoj glavi nikako ne leže dobro u istoj rečenici. Dizel motor, posebno stariji izaziva svojim radom dosta jače vibracije nego benzinac. Nakon nekog vremena te vibracije uzmu danak na šasiji malog auta.
 
Top