Savjet za Mercedes CLK

Savjet za Mercedes CLK

Član
Planiram u Januaru uzimati sledece auto,pa ako neko sa foruma ima navedeni ili da je imao kontakta sa ovim autom zamolio bi da napisu na sta treba posebno obratiti paznju,koje su mane i td.U pitanju je model 270 CDI 2004-2005model.Svaki savjet dobro dosao.I interesuje me koja je veca razlika izmedju ovog modela i e klasse,koje su im dimenzije i slicno.Evo slika kao primjer.

359d1cn.jpg
 
Dobar ti je ovaj primjer, AMG:icon_evil::icon_smile:

Nego evo ti od mene neke osnovne informacije, pa sad koliko ce ti pomoci.... Sumnjam da ces dobiti neke konkretnije informacije, jer ga malo inace ima, na forumu znam za clana tiburon(tako nesto) da ima crnog, ali je kod njega 240, i nisam siguran da ima jos koji... Evo njegov... http://www.bhtuning.com/mercedes-clk-240-t-42371.html

CLK, model w209
motor: OM612, 270 CDI, redni petak I5, koristen u C, CLK, E, Ml.... snaga 125kw
potrosnja: kombinovano 7-7.5l, +/- zavisi od tezine noge i voznje( gradska ili otvoreno)
Dimenzije: 4640/1740/1415 mm

Neke karakteristicne mane i nema, uglavnom boljka CDI motora je vezana za lose goriva, pumpa, dizne.... Turbina relativno dobra, izdrzljiva... Ali podrazumjeva se, detaljno ga pregledati, dijagnostika.... Ako je automatik, onda posebno pripaziti na njega, isprobati ga, nikakva lupkanja, kasnjenja prilikom saltanja, na ravnom bi trebao sam da krene bez gasa naprijed/nazad, u vecem usponu da stoji ko momcina kad pustis kocnicu... Rdje nema, to jest ne bi trebalo da ima, ali opet pregledati karatkeristicna podrucija... To bi trebalo da je to, ono osnovno... ako se sjetim jos cega dodacu....

A sto se tice razlike sa clk, razlika je u broju vrata:icon_smile: Sve je to u sustini isto, samo prve serije E klase su imale problem sa mjenjacem, koji rijesen kasnije....

Dimenzije: 4856/1821/1483

Et.. ako te sta interesuje jos, pitaj, odgovoricu ako budem znao :icon_smile:
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Dobar ti je ovaj primjer, AMG:icon_evil::icon_smile:

Nego evo ti od mene neke osnovne informacije, pa sad koliko ce ti pomoci.... Sumnjam da ces dobiti neke konkretnije informacije, jer ga malo inace ima, na forumu znam za clana tiburon(tako nesto) da ima crnog, ali je kod njega 240, i nisam siguran da ima jos koji... Evo njegov... http://www.bhtuning.com/mercedes-clk-240-t-42371.html

CLK, model w209
motor: OM612, 270 CDI, redni petak I5, koristen u C, CLK, E, Ml.... snaga 125kw
potrosnja: kombinovano 7-7.5l, +/- zavisi od tezine noge i voznje( gradska ili otvoreno)
Dimenzije: 4640/1740/1415 mm

Neke karakteristicne mane i nema, uglavnom boljka CDI motora je vezana za lose goriva, pumpa, dizne.... Turbina relativno dobra, izdrzljiva... Ali podrazumjeva se, detaljno ga pregledati, dijagnostika.... Ako je automatik, onda posebno pripaziti na njega, isprobati ga, nikakva lupkanja, kasnjenja prilikom saltanja, na ravnom bi trebao sam da krene bez gasa naprijed/nazad, u vecem usponu da stoji ko momcina kad pustis kocnicu... Rdje nema, to jest ne bi trebalo da ima, ali opet pregledati karatkeristicna podrucija... To bi trebalo da je to, ono osnovno... ako se sjetim jos cega dodacu....

A sto se tice razlike sa clk, razlika je u broju vrata:icon_smile: Sve je to u sustini isto, samo prve serije E klase su imale problem sa mjenjacem, koji rijesen kasnije....

Dimenzije: 4856/1821/1483

Et.. ako te sta interesuje jos, pitaj, odgovoricu ako budem znao :icon_smile:
Hvala ti,svaka sitnica dobro dodje.Sto se tice motora znam da nemaju nekih vecih poteskoca.Za e klasu znam odprilike sta i kako.Ali za ovog CLK nzm bas,a vidim da je neka kombinacija C-klase i E-klase,pa reko mozda ima nekih mana.Znam sad da je malo kraci od E.klase.Znam da mi se jako svidja i vec se pocelo traziti takvo vozilo :).Naravno nece to biti AMG,ali nadam se da cu naci sta da malo odudara od ciste klasike.:cool:
 
Top