Savjet pri kupovini

Savjet pri kupovini

Član
Pozdrav raja.

Odlucio sam kupiti muziku u autu, pa da li vrijedi ovih para sljedece:

Woofer Pioneer 25cm, 250W nominalna snaga / max 500W
I FIRST pojačalo 360W
- citao sam po forumu da nije bas nesta pojacalo, al eto mislim da moze posluziti za pocetak :D
- i trebala bi mi kutija mislio sam, sam uraditi pokusati nesta izvesti pa sada mi treba savjet koliku da napravim otprilike dimenzije ?

Cijeni mi 60 KM.
g6rg77bt8mk1p76dqz8w.jpg

5n8ks6343lq3yzj3ig22.jpg
 
Član
Woofer je OK, cak i njega samo da platis 60km, dobro si prosao. A taj komad aluminija (First Austrija) daj u reciklažu. Aluminijum je sad na cijeni ;)

Ozbiljno, bolje prikopcaj taj woofer na radio, nemoj se bezveze patiti oko instalacije tog "pojacala"
 
Član
Woofer jest dobar, al pojacalo ne valja, ima nekih 20-30w snage nebi mi nista pomoglo, sinoc sam googlo i vidim da nevalja.

Evo jos jedna ponuda:

Woofer mac
# Princip 30cm bassreflex subwoofer
# Maksimalna snaga 500 W
# Snaga RMS 150 W
# Impedancija 4 Ohm
# Osjetljivost 90 dB
# Frekvencijski raspon 24 - 500 Hz
# Dimenzije (Š x V x D) 380 x 360 x 350/290 mm
MacAudio_MP_box300.jpg

Pojacalo MegaKick Andromeda
4x 320/2x 640 Watt Max
4x160 W/ 2x320 Watt Rms
2 Ohm-stabil
Dampfung >120dB
Super Bass +6 - +12db
2x30A osigurac
LxBxH 47x27x7cm
megakick-andromeda-1280w-slika-6925400.jpg



Sa kablovima za 100KM, i budzet mi je toliko :D
 
Član
Ovo je dobra cijena za obje stvari...pojacalo ako je ispravno vrijedi minimum 70KM... a zvucnik nije nesto posebno jak..ali za te pare je za 10!!! ;)
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
Ovo je dobra cijena za obje stvari...pojacalo ako je ispravno vrijedi minimum 70KM... a zvucnik nije nesto posebno jak..ali za te pare je za 10!!! ;)

Dobra pravo ponuda sutra odo da isprobam i da kupim ako bude sve uredu.
Samo neznam ova marka pojacala slabo se gdje cuje, neznam ni ko je porijeklo, pa me to malo brine.
 
Član
Pozitivivna stvar je sto ima osigurace od ukupno 60A.. to ipak govori da navedene specifikacije i nisu "izmisljotina" kao kod FIRST-a :D
Skopcaj i vidjet ces da li je to to..ali kazem da je cijena super ako je to sve ispravno:icon_rolleyes:
 
Član
Decki, evo vam stranica sa mnogo pojacala koje su ljudi raspakivali i mjerili stvarnu snagu:

http://amp-performance.de/106-von-Alpine-bis-Zapco.html


Pogledajte, vjerovatno ce neki ocajavati kad vide da njihove zjeri od 3000W, daju snagu kao Dzepni Tranzistori.

Megakick jeste LowEnd marka, koja stavi isto 2000W, ali daje max 400 npr.

Ali ipak nije kao First... nisu lose, ali molim te nemoj misliti da ces imati stvarno 4x160W izlazne snage. prije da ce to biti max 4x100 (uz dobru strujnu instalaciju).


pozz
 
Član
Zeran je napisao(la):
Decki, evo vam stranica sa mnogo pojacala koje su ljudi raspakivali i mjerili stvarnu snagu:

http://amp-performance.de/106-von-Alpine-bis-Zapco.html


Pogledajte, vjerovatno ce neki ocajavati kad vide da njihove zjeri od 3000W, daju snagu kao Dzepni Tranzistori.

Megakick jeste LowEnd marka, koja stavi isto 2000W, ali daje max 400 npr.

Ali ipak nije kao First... nisu lose, ali molim te nemoj misliti da ces imati stvarno 4x160W izlazne snage. prije da ce to biti max 4x100 (uz dobru strujnu instalaciju).


pozz

Ma znam, bas sam gledao na ovoj stranici za first pa ono nicemu ne vrijedi.
Sutra cemo se naci pa probat u njegovo auto jer mu je spojeno.
Ako mi bude odgovaralo uzet cu :D
Javim vam rezultat.
Pozz
 
Top