Savjet pri kupovini passata 2005god.

Savjet pri kupovini passata 2005god.

Član
Raja, da li neko zna na sta treba obratiti paznju pri kupovini passata 2004-2010. modela, kako primjetiti da li je havarisan, koje su mu mane?
Intresuje me savjet nekog ko vec vozi ili je vozi ovaj auto.
Ja sam konkretno gledao ovaj model:
http://www.pik.ba/artikal/67017/passat-6-1-9-tdi-comfortline-navi/
 
Član
sto se tice motora ovaj 1.9tdi ne bi trebao biti problematican, a i ovaj ocuvano izgleda, sto se tice toga da li je bio havarisan ili ne, prepustam malo strucnijim :cool:
 
Član
joj nemogu da nadjem sto je neko po ps.u napisao sve sto trebas gledat pri kupovini polovnog, al evo ti nesto od mene heh.. Gledaj zazore izmedju haube i blatobrana, takodjer i zazore na gepeku, zatim vrata gledas jesu li sva kako treba.. Farovi ako su razlicite oznake, znaci da su mjenjani pa moze bit da je udarano, ako je lim ispravljan zna biti bijel na tom mjestu ili razlicite nijanse.. Vidi koja su godista stakla na autu, razlicito godiste sumnja da je razbijano itd... ako jos sta mogu pomoc javi, da ne lupam napamet
 
Član
Hm, ja ipak znam osnovne finte kao i na svakom autu, mene je malo intresovalo detaljnije od nekog ko je bas prostudirao taj auto.
Npr, kad bi mene neko pitao nesto za fiat, ja bih mu izlistao 6 strana savjeta na sta da obrati paznju.
 
Član
i ja mislim da je ovo puno s obzirom da je 1,9 ja sam cuo da su mu mana dizne al ovaj nije puno presao tako da nebi trebalo bit problema
 
Član
Iskreno da vam kazem imao sam jednog 2007 godina, tek uvezen i presao 140 000. gledali ga juce i jednostavno mi se nije svidio, ima puno packica po sebi, nema ni alu felge, fali mu jedna plastikica na usisnom grilu prije filtera za zrak, ima neke male pregibe po haubi.
Meni je bitnije da je dobar auto, da nije udaran i da nije presao puno, a oprema dolazi na drugo mjesto.
Problem je sto bih radio zamjenu za fabiu i doplatu pa tu varijantu nece bas svako.


Ja bih svakako onaj 1.9, kod 2.0 opste poznat problem su turbine i nebih sebi taj luksuz priustio posto kupujem auto za strika.
 
Top