Savjet: Kupovina automobila ~4500KM

Savjet: Kupovina automobila ~4500KM

Član
Pozdrav svima, zanimaju me vaše preporuke za automobil koji se kreće cijenom oko 4 500KM.
Što se tiče auta, kupuje se za žensku osobu, te je prioritet potrošnja i održavanje, te je u prvom planu manje auto.
Ovako što sam gledao, Ibiza 2 SDI bi najviše odgovarala ovom izboru, također na piku ima i Peugeota 206 Hdi 66kw, ne znam kakvi su oni.
Pa eto ako neko ima savjet neka puca. :car1:
 
Član
Kao sto i sam reče ganjaj nekog SDI-a, da što manje razmišlja o kvarovima i problemima. Ne mora značiti da će se TDI više kvariti, al je puno više stvari koje se mogu zakomplikovati. Njoj snaga nije važna tako da kao što si pomenuo najbolja bi bila Ibiza 1,9sdi, tu je negdje sa cijenom. Mozda i neka Fabia sdi.
 
Legend
Moj savjet se takođe odnosi na Fabiu ili Ibizu, ako ne ganja brzinu, SDI je idealan motor.
Clio takođe nije losa opcija, 1.5dCi je odlican motor u tom autu, medjutim mislim da kvalitetom ne moze parirati ovim gore navedenim autima
Ista prica je i za 206icu, doduse ima i kod peugeota 2.0d motor koji je jako zahvalan i izdrzljiv ali bjezi od modela koji imaju onu famoznu panoramu, masovno prokisnjavaju..
 
Član
Samo nemoj 1.5 dci do 2005 godine, 100 puta je pisano kakvi su neminovni problemi s tim motorom.
 
Član
U priču dizel benzin ne bih ulazio, sve ja znam kakva je razlika ali ne da mi se objašnjavati ovako šta hoćeš to ćeš i dobiti.
Ibiza je znači ok, kao i Clio, pa ću vjerovatno izabrati nešto od to 2. Fabia je isto ok ali one su skuplje malo.
@dura i @samky ako se odluči javim vam.
hvala svima
 
Član
ja ne bih tog 1,5dci, bar sam ja cuo da imaju dosta problema sa diznama. mislim da bi najmanje glavobolje imao sa 1,9sdi, mislim da imas ibizu i fabio sa tim motorom, obzirom da je polo standardno skuplji od njih...
 
Član
ja ne bih tog 1,5dci, bar sam ja cuo da imaju dosta problema sa diznama. mislim da bi najmanje glavobolje imao sa 1,9sdi, mislim da imas ibizu i fabio sa tim motorom, obzirom da je polo standardno skuplji od njih...
slazem se, sto se tice 1.5 dci, nije na dobrom glasu. moja preporuka, clio 2 facelift 1.2 ili 1.4 benzin. malo trosi, jeftino odrzavanje.
 
Top