Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Savjet - Kupovina auta do 6500KM

Super Moderator
ne znam nisam se uspio dogovorit da se nadjemo on kao nema vremena i tako ja alfu uzmem
cuj ne znam sta da ti kazem za tu servisnu, ona se napravi za 100KM i ako nekog znas u servisima odes i covjek ti citavu historiju napravi kakvu zelis
ja imam forda focusa kojeg sam kupio novog i kod mene je vec 7 godina. auto ima 90 000km trenutno al nema servisnu knjigu, nema nikakvih racuna nema nista, nikad nije bio u ovlastenom servisu i nece ni ici nikad nadam se a i dobro sluzi.. sve servise sam radim redovno izmedju 10 i 12 000km, i uvijek ide ulje i SVI filteri! tako da servisna po meni barem nista ne znaci
ako auto nije nikad odrzavan u ovlastenom, i ako mu se kilometraza prepravi u ECU, nema nikakvog nacina da saznas njegovu kilometrazu
pogledaj vise auta, imas vremena.. ja sam ti reko mozes kad hoces pogledati alfu kod mene bez obaveze ikakve, samo da vidis jel ti pase takav auto
ako budes voljan sutra pogledati javi se se slobodno
 
Član
a de mi reci jarane ko ce ti dat megana koji ima 8 novih guma , tek uradjen mali i veliki servis, nikad farban , garaziran pored helios peci i registrovan godinu dana i to sve za jedno 7000 do 7500.
meni je jasno da svako hoce auto bez i najmanje greske al takvi ljudi trebaju izdvoji malo vise para za polovno auto.
otidji brate u njemacku pa kupi odrzavano auto do zadnjeg dana u ovlastenom servisu al je takvim ljudima problem dat za tog megana u startu 3500 € pa plus prevoz carina i registracija.
 
Član
hajde nek mi neko pokaze servisnu knjigu za auto koje je preslo 200-250 hiljada i da mu je svaki servis radjen u ovlastenom do zadnjeg dana. Taj od mene ima 100 km nako
 
BHT Ovisnik
hajde nek mi neko pokaze servisnu knjigu za auto koje je preslo 200-250 hiljada i da mu je svaki servis radjen u ovlastenom do zadnjeg dana. Taj od mene ima 100 km nako
u mene volvo presao 251 000km i uvijek sve rađeno u ovlastenom sto se tice servisa, isto tako puna fascikla racuna od ovlastenog od svakog dijela,pa i zmigavca i ratkape koja je kupljena u ovlastenom, samo eto bi belaj pa sam uradio generalku i na 251 van ovlastenog uz sve to veliki servis odradio, gdje da se nađemo da dobijem tih 100km i da ti prilozim dokumentaciju, ili da ti dadnem broj sasije pa provjeri u ovlastenom i uplati mi novac :D
 
Član
u mene volvo presao 251 000km i uvijek sve rađeno u ovlastenom sto se tice servisa, isto tako puna fascikla racuna od ovlastenog od svakog dijela,pa i zmigavca i ratkape koja je kupljena u ovlastenom, samo eto bi belaj pa sam uradio generalku i na 251 van ovlastenog uz sve to veliki servis odradio, gdje da se nađemo da dobijem tih 100km i da ti prilozim dokumentaciju, ili da ti dadnem broj sasije pa provjeri u ovlastenom i uplati mi novac :D
nisi farbo auto u ovlastenom , nisi kupovo nove dijelove ono kad si ga malo kucio tako da si daleko od stoje .
 
Član
Nek nisi uzeo ti tog Megana, im'o bi na njega vrisnuti bruku para. I ovo što Dzeniii kaže drzi vode, ljudi bi fakat da uzmu za 6000 auto cakum-pakum da je, a da je uz to bogato opremljen i da nije iz A/B segmenta. Ove plastike na ovom crnom redizajn modelu su fabricka boja ovakve, mozda mu se nisu svidjale u crnoj boji pa je vratio. Za ova oba druga ti mogu reci ovako na oko da nemaju servisnu historiju (isto ce ti reci u servisu kao i za ovog iz Zivinica, iako kod plavog stoji da ima, ako mu je turbo repariran na 120.000 (ja sam svoj radio na 220.000!), mozes misliti kako je vožen....
 
Super Moderator
Nek nisi uzeo ti tog Megana, im'o bi na njega vrisnuti bruku para. I ovo što Dzeniii kaže drzi vode, ljudi bi fakat da uzmu za 6000 auto cakum-pakum da je, a da je uz to bogato opremljen i da nije iz A/B segmenta. Ove plastike na ovom crnom redizajn modelu su fabricka boja ovakve, mozda mu se nisu svidjale u crnoj boji pa je vratio. Za ova oba druga ti mogu reci ovako na oko da nemaju servisnu historiju (isto ce ti reci u servisu kao i za ovog iz Zivinica, iako kod plavog stoji da ima, ako mu je turbo repariran na 120.000 (ja sam svoj radio na 220.000!), mozes misliti kako je vožen....

ne kako je vozen, nego tih 120 000 kad je bilo na satu kad je crko turbo, nije 120 00 nego vise
 
BHT Ovisnik
kakve to veze ima, to se desilo na 240km, ni ovlasteni to ne radi u svom servisu nego salju dalje, isto kao sto prodaju novo auto sa zatamnjenim staklima, a radi llummar, tako da ti prica ne pije vode, pitao si za servise da su odrađeni u ovlastenom, a to jeste,kao i svaki dio koji je zamjenjen, tko kupovao auto da ne kazem ne bi ni znao da je udaran jer nisu stradali vitalni dijelovi
 
Član
Ma ne tražim ja jeftinog megana a da mu sve štima... Ne žalim platit ni 8000 u uslovima kad ih je 90% u oglasima oko 7. Al kažem ima primjera gdje mi ljudi daju za 7500-8000 megana koji ima alu felge s ljetnim gumama i plus čelične sa zimskim, auto kod kojeg je recimo zadnji servis u ovlaštenom odrađen prije godinu, dvije na određenoj kilometraži i onda ja mogu bar približno utvrdit da li je vraćena kilometraža ili nije...

Ova stara verzija megana do 2005 po mojoj nekoj logici bi trebala bit max 8000KM za najočuvaniji mogući primjerak i koji je potpuno regularan... Lik u servisu mi juče ono šapnu bukvalno, kad je ovaj prodavac malo skrenuo pogled, i kaže mi oglasi diktiraju cijene i sve ove cijene megana u oglasima se mogu spustit 500-1000KM jer na svakom ima bruku zahvata da se dovedu u red...

I rekao mi je bez servisne knjižice i bez servisa koji su rađeni u ovlaštenom oni ne mogu ni na jden mogući način utvrdit stvarnu kilometražu....

A što se tiče servisiranja u neovlaštenim servisima, kod mene kolegica s posla ima škodu oktaviu iz 2008 godine i samo je servisirala u ovlaštenom dok je trajala garancija... Al zato za svaki servis posle i za svaki dio ima račune sa datumima kad je šta zamijenjeno...
 
Član
kakve to veze ima, to se desilo na 240km, ni ovlasteni to ne radi u svom servisu nego salju dalje, isto kao sto prodaju novo auto sa zatamnjenim staklima, a radi llummar, tako da ti prica ne pije vode, pitao si za servise da su odrađeni u ovlastenom, a to jeste,kao i svaki dio koji je zamjenjen, tko kupovao auto da ne kazem ne bi ni znao da je udaran jer nisu stradali vitalni dijelovi
znaci ako imas 250 na satu i ako se ulje mijenja na 15000 to znaci da ti imas 15 pecata u servisnoj samo od malog servisa, e sad posebno treba da bude najmanje jos 3 velika servisa
 
Član
Naici ces ti na jos grobova u nasim oglasima. Nasi bh sverceri jos uvijek dovoze auta iz 2000-2001 godine sa 180000-200000 na satu, hahah. Meni je ok to sto ti trazis od prodavca, znas sta hoces. a isto tako imaj na umu da se i servisne prave, laziraju i slicno, tako da ni to nije mjerilo. Ja sam ti vec pisao, nadavat ces se ti jos para u ovlastene servise za preglede, dok ne nadjes auto kako treba i kakav hoces.
 
BHT Ovisnik
znaci ako imas 250 na satu i ako se ulje mijenja na 15000 to znaci da ti imas 15 pecata u servisnoj samo od malog servisa, e sad posebno treba da bude najmanje jos 3 velika servisa
ja ga mjenjam na 8, oko 3x godisnje, svaki je zaveden u ovlastenom,a pisan je onaj koji na toj kilometrazi treba, imam fasciklu sa hrpom racuna i pecatom najmanje sitnice koja je kupljena,a kupljena je u ovlastenom
 
Član
Ma neću više ni jedan odvest na servis dok ja lično ne pregledam auto od do i kad budem 100% siguran da je to to vozim ga na pregled... Juče sam ovog megana dao na pregled mada sam odma golim okom vidio da to nije to... Al eto reko kad sam već došo do Tuzle i rezervisao pregled nek ga pogledaju da vidim šta će mi reći...

Nema veze, skonto sam da ne treba žurit kod kupovine... Treba pregledat auta i auta dok ne izleti ono pravo... Uz to meni se svaki mjesec budžet povećava za 500KM koliko štedit mjesečno tako da što duže čekam mogu uzet bolje/novije auto :)

Mada nakon jučerašnje vožnje skontao sam da je megan mjera za mene i moje potrebe...

Juče sam do tuzle vozio Insigniu sa 30 000 na satu i kad sam prešao u megana i nije toliki šok bio... Ovi megani su baš onako fini autići :)
 
Top