samsung s4 mini ili htc 500

samsung s4 mini ili htc 500

Član
Drug... 7godina sam radio sa telefonima..prodavao popravljao mijenjao i slicna sranja dok nisam promijenio profesiju tako da znam o cemu pricam...znaci svaki novi telefon od 2005te do 2012te sam imao. ( kasnije sam probao i ove nove smartphone, s3 mini, s4, s5, ip4s, ip5, ip5s, htc mini, htc one-m7, htc one x, lumia 925, lumia 1020...)a sad imam je***ni htc x8 koji je na windows...

Na win mi se ne svidja sledece:
1) Mala zastupljenost aplikacijama ( i ovo malo sto ima aplikacija je manje vise beskorisno)
2)IE ( kad surfas i izadjes na win tipku, i opet kad udjes nemas opcije back nego moras sve traziti nanovo, ako pritisnes back button vrati te na pocetni ekran)
3) Mape kurcu (izvinite na izrazu) ne valjaju. Kad koristis preko 3G/4G ne mozes naci nijednu ulicu i dosta puta izbaci error da ne moze naci dio grada, cijena htc x8 je bila oko 400€!!!)
4)Jos nisam nasao kako raditi prtsc...(mada nisam trazio) ali one ubicajne tipke ne rade.
5) Ovaj X8 je uzasno spor, sporiji od galaxy S3mini-ja
6)Tango je je bezveze
7)Prilikom promjene jezika moras resetovati telefon (wft!!??)
8)Viber ne radi kako treba. U preview mi dodje poruka i zvuk, ali kad udjem u viber nema je od onoga ko mi je poslao. Tek poslije par sati kad pogledam poruka bude tu.
9)Skype - moras se ulogovati sa microsoft accountom da bi koristio skype?? Sta ako ne zelim da koristim microsoft acc, zelim samo jebeni skajp...ne moze.
10) Ne mozes koristiti sim brojeve dok ih ne sinkronizujes sa hotmailom...ne zelim j*** hotmail zelim samo sim brojeve...prc ne moze.


Evo 10 razloga sto mi se ne svidja windows...do sada najbolji telefon sto sam imao je galaxy S4.

Iphone ako hoces neko da mu zgadim samo neka se javi :)


Edit: Jedino sto mi se na windows tel svidjelo do sada je na Lumii 1020 navigacija (najbolja do sada!)

samo pod broj 1 si upravu. Ovo ostalo ja sve imam na svojoj lumiji 520.
sta jos imam flash player tako da kad udjem na neku stranicu nema onih glupih kvadratica "download flash pleyer " nego sve je kompletno.
nedavno sam dobio update na 8.1 sistem, dosta se stvari promijenilo na bolje. Al ajde svako ima svoj neki cilj i pogled na telefone.
volim WP zato sto je potpuno sinkronizovan sa destkop racunarom koji takodje ima w8. Danas sutra promijnim telefon, moje je samo da ukucam svoj email i pasw, odma dobijam svoje ostale postavke i dragocijeni imenik.
 
Član
e ja jos sam zaboravio kad uradis youtube pair sa tv-om...ne zapamti tv (kad si na istoj mrezi) nego svaki put moras nanovo ukucavati kod da bi upravio tv sa telefonom...recimo na androidu ne moras.
 
Član
I ja sam dosta telefona promijenio u zadnje vrijeme,imao nedavno S4 i samo pozitivno mogu da kazem...Iphone 3gs sam imao dugo dugo vremena,uradio jailbreak,upgrade na IOS 6 Cydia radila perfektno...Skoro pa vecina appova crackirana i free,mada ima malo problema kod downloada jer je razbacano po svim mogucim upload sajtovima ali je bar free...Trenutno imam neki samsung traje baterija po 3 tijedna haha,kupio naknadno digitalac i uzivam,uvijek belaj sa baterijom sa smartphonovima,ovako sam najmirniji xD
 
odluku sam sebi napravi sto se tice ovih novijih telefona gledaj sam koliko si tezak tj. zahtjevan sto se tice aplikacija ako koristis 2 drustvene aplikacije tipa facebook i viber da ti telefon nebi steko nista manje ispod 1GB Rama ne kupuj ako si vec malo zahtjevniji 2 GB nek ti bude mjera neka je on dual core ali ako ima 2GB rama bolji je od nekog quad core telefona koji ima 1GB rama
i da napomenem za svaki noviji smartphone postoji extended baterija od cca 3200mAh koja gura 3 dana divljackog koristenja telefona ;)
 
Član
Oticu pogledat cijenu i z1 compac
A ako bude problizna kao s4 mini uzet cu njeg
A ako ne onda ide s4 mini
 
Top